şükela:  tümü | bugün soru sor
 • her şener şen severinin aklındaki soru.

  şener şen mimik komiğidir. kaşını indirir kötü adam olur, bıyığını kaldırır saf köylü olur. woody allen gibi derinlemesine toplum analizleriyle mizah yapamaz. çıkar ve komik adam olur, tipleme yapar. bir nevi ortaoyunu oynar. ancak yaşlanınca mimikleri öldü ve komik mimiklerini yapamaz oldu. reklam için canlanlandırdığı komedi tiplemelerinde bu hazin durum görülebilir. kemal sunal için de bu durum söz konusuydu. yüz kasları yaşlanınca kemal'den geriye bir şey kalmadığı anlaşıldı. malzemeyi tüketmişti.

  şener yaşlanınca ebedi yönetmeni ve menajeri yavuz turgul devreye girdi. eşkıya'daki formül tutunca yavuz ona pek de mimik istemeyen ağır abi rolleri yazmaya devam etti. ancak yol ayrımı ile bu formül de kabak tadı verdi. şener şen oyunculuğu için yolun sonuna gelindi. ama yine de halkın yüzde 90'ının aklında oynadığı unutulmaz komedi filmleriyle kalmaya devam edecek.
 • yaşadığı ülke giderek komedi filmine dönüştüğü için.
 • adamın yeteneği komediye de gidiyor drama da. muhsin bey'i bir daha izleyin. o rolü bu kadar iyi oynayacak adam yurtdışında bile yok. hem yaşlanınca komedi zor oluyor hakkaten. kemal sunal da gördük bunu. dolayısıyla şener şen doğru tercih yapmıştır. darısı cem yılmaz'a.
 • şener şen bir komedyen değildir, bir aktördür. hatta kendimi görüyor ve artırıyorum; bu saatten sonra önüne gelen senaryoyu sevip oynaması keyfine kalmış bir efsanedir.
 • sener sen "mimikleri oldu, bitti -> komik degil" denilebilecek birisi degil, basarili bir oyuncudur.

  yanlis onermedir.
 • yaşlandıktan sonra komedi yapmak hayli zordur... ki buna rağmen oynadığı türk telekom reklamlarında komedi türünde işler yapmıştı. aynı şeyi kemal suınal'da e-kolay reklamında bizlere göstermişti.
 • jim carrey'in kendisine çizdiği yolu çizerek daha kalıcı bir yer edinmiştir. ömür hep aynı şekilde devam edemez ..

  düşünün ki hep komedi yapsaydı şener şen , burada şener şen'in sadece komedi yapabilmesi diye başlık açılacaktı.

  bence çok da iyi yaptılar. ben şener şen'i muhsin bey ile , eşkıya ile , av mevsimi ile de çok sevdim. her şekilde bir aktör olduğunu kanıtladı ve şu anda "en" diyebileceğimiz mertebede. nirvana'da bir nevi.

  jim carrey , eternal sunshine of the spotless mind filminde oynamasaydı mesela bu kadar iyi bir oyuncu olduğunu düşünecek miydik ? iyi bir komedyen mi diyecektik ?

  bir de böyle bakmakta fayda var.