şükela:  tümü | bugün
  • hem metin akpınar ile hem de zeki alasya ile filminin olmaması durumu aslında. hepsi o dönemin çok popüler ismi. bunlara münir özkul, kemal sunal, halit akçatepe ve tarık akan'ı da ekleyebiliriz. her birinin birbiriyle filmi varken şener şen'in zeki-metin ikilisiyle filminin olmaması bana hep ilginç gelmiştir. araları mı iyi değildi acaba. belki de vardır filmleri, ben hatırlamıyorum.
  • haber salalım da çeksinler o zaman dedirten nostalji . (bkz: derdini sikeyim butonu)
  • ilginç.
  • zeki abiyi kaybettik maalesef ama metin abiyle hâlâ bir şansları var bence.
    ne diyon şener abi?
    tamam yine yavuz hoca yönetsin kabul. *
  • revaçta oldukları dönemde, şimdinin şahan gökbakar'ı ile cem yılmazı gibidirler.
    bu nedenle aralarında rekabet vardır. birlikte filmlerinin olmaması gayet normaldir.
  • sener sen yaptığı bir aciklamada zeki alasya ile ilgili kardeşim bir parcam gibi ifadelerde bulunmustu bu yuzden en akla yatan yapımcı meseleleri ancak görsel olarak yer almasa da dublaj olarak yer aldığıni hatirliyorum bazi filmlerde yamulmuyorsam bunlardan biri de tatli dillim.
  • (bkz: neşe-i muhabbet)

şener şen oynuyor, metin akpınar yamulmuyorsam yönetiyor. aynı sahnede olmasalar da aynı projede çalıştılar.
  • sebebi basittir. zeki ve metin in mavi boncuk'tan yani 1974'ten sonraki bütün filmleri, yalnızca bu ikilinin hakim olduğu ikili komedilerdir. bu ikilinin diğer starlarla birlikte çalıştığı projeler 1974 te son bulur. 1974 e kadar ise şener şen daha çok seslendirme yapar. ilk ünlendigi filmi bizim aile ya da aptal şampiyon'dur. daha sonra bu aktörlerin yolu yine kesişir. şener şen bu ikilinin bazı filmlerinde seslendirme yapar. ama temel sebep şener şen in geç unlenmesi ve zeki-metin'in kariyerlerine başka bir doğrultuda yön vermeleridir.