• dorduncu sinifta arkadasimdi. cumleyi benim hayatima ilk o soktu. yani digeri saylanmaz.
    hayir anlamiyorum, arkadas olarak gorsen ne olur, sevgili olarak gorsen ne olur? 10 yasindasin allahsiz. seviyorum filan de, iki el ele tutusalim bitsin gitsin. sonra gitti bu benim yakin bir arkadasimi, arkadas olarak gormedi. ben problem ettim mi? etmedim. cunku neden? 10 yasindayiz.
    ki sen beni arkadas olarak da sevmemissin zaten. sevgi emek ister. hani neredesin? hala gorusuyor olmamiz gerekirdi.
    ben sevdama sadik kaldim sana bu satirlari yazdim. duy beni. bir gozden gecirelim durumu. naptin? adin neydi lan?
  • ilk vampir. lilith hatta.

kanimizi emdiniz ulan yuzyillarca.
  • geçmişe annesini öldürmek için bir terminator yollanası kız.
  • yüzbinlerce kişinin bedduasını almış, annesinin ya da bir dizi akrabasının kulakları milyonlar tarafından nazik bir şekilde çınlatılmış kızdır.
    bu kız aynı zamanda kanka ayağı göt ayağı sözünü bulan gencin en samimi arkadaşıdır.
  • gıcık insandır. erkek dediğin varlık (eğer hödük değilse) ilgi göstermeyen kıza yapışmaz zaten. ama her daim arayıp mesaj atıp,oraya buraya çağırıp reaksiyonu alınca ''ama ben seni arkadaş olarak görüyorum'' diyen yedekçi zihniyetli hatundur. kendince zekidir.
  • peki sözünü bulan kızın can dostudur.
  • şu sözü hayatta bir kişiye uzaktan kullanmak durumunda kaldım, nasıl dert ettiyse ailecek içlerinden çıkmadı.

annelerimiz arkadaştı. ortaokulda aynı sınıfta okuduk. yaşı bir kaç yaş büyüktü, bir de ağır abiydi, zerre o gözle bakmadım. liseye geçtik, aynı lisede farklı sınıflardaydık, iletişimimiz sürdü. aldığımız dergileri arada paylaşmak, oyun/program cd'si alıp vermek, koridorda karşılaşınca naber pbkc iyilik senden naber hede demek, iletişim dediğim de bunlardan ibaret.

neyse okullar bitti büyüdük ettik derken yıllar sonra bu beyefendi, kendi gelip söyleyerek de değil, annesini aracı koyarak, beni yıllardır sevdiğini, benimle evlenmek istediğini söylemiş. hayır gel kendin konuş, ulaş, bir sor gönlüm var mı diye. hangi devirde yaşıyoruz? yok diyorum ya ağır abi diye, aileleri duruma dahil etti bana sormadan. oldu olacak direkt babamla konuşsaydın.

neyse ben de gerçekten onu hep arkadaş olarak görmüş, duygusal çekim anlamında duvardan farksız bulmuş olduğumdan, ben onu arkadaş olarak görüyorum, başka türlü istemiyorum dedim anneme, annem annesine iletti.

vay sen misin bunu diyen. on sene oldu kadının da oğlunun da içinden çıkmadı.
    ben evlendim iki çocuk yaptım boşandım, kendisi evlendi çoluk çocuğu oldu hatta üst düzey kamu görevlisi oldu; kuyruk acısı geçmedi. yılda bir annesi anneme benle ilgili göndermeli laflar sokuyor, yine yılda bir oğlunun benim için "pbkc çok şöyle kız şunu şöyle yapsın" gibi hayatıma dair yorumlarını iletiyor. ayıp yahu, adam evlenmiş ben evlenmişim on yıl geçmiş saçlarımıza ak düşmeye başlamış, benimle dertleri bitmedi. bir şey değil elin kadınını(halihazırdaki eşi) bana musallat edecekler, kadın duyacak bir şey var sanacak uğraş dur sonra.

şu yaşta, evde gün olunca dışarı kovulan erkek gibi kadınla karşılaşma ihtimalim bulunan ortamlardan kaçmakla uğraşıyorum. adım gibi biliyorum çünkü fırsat kolluyor " hede hep soruyor seni pbkc nasılsın yavrum" cümlesinin arasına "bak bizi beğenmedin gittin başkasıyla evlendin noldu? oğlumla evlenseydin boşanmazdın bak büyük adam da oldu oğlum hem" alt metni sıkıştırabilmek için.

bazı insanlar komplekslidir reddedilmeyi sindiremezler. mesele reddederken kurulan cümleler değildir, sadece reddedilmektir. "vallahi tipin zeus, zekan einstein gibi, üretkenlikte de tesla'yla yarışırsın ama ben naciz kulunuz size layık değilim ondan reddediyorum" deseniz yine sindiremezler. bu gibi insanları reddetmenin doğru bir yolu yoktur. o yüzden nazik olacağım diye oraya buraya çekecekleri cümleler kurmayın. istemiyorum deyin kestirin atın. her ilişiki/evlilik teklifine gerekçeli karar hazırlamaya kalkacaksak işimiz var demektir. size "niye ama niye yaa, hiç mi olmaz" diye ısrar eden adam da sığdır zaten, bu işlerin gönül işi olduğunu, niyenin nasılın hiçbir şey ifade etmediğini bilmeyecek kadar sığdır, laf anlatamazsınız uğraşmayın.
  • insan insanı siker mi? sorusunu bulanla çok yakın arkadaştır.
  • ben sana ümit vermedim diyen kızla akraba olması muhtemeldir.
hesabın var mı? giriş yap