şükela:  tümü | bugün
  • kurdi mak'amindan bir sarkidir
  • belki de bestekari oldugundan en guzel versiyonu zekai tuncanin sesinden dinlenen tsm sevmeyenin bile aklina takilan eser.
  • turk sanat musikisi'ne emek vermeye halen daha devam etmekte olan zekai tunca'nin pek leziz bir beste ile kulaklarimizin pasini silip atan nadide parcasi. guftesi de a$kin tuna'ya ait. klasik eserler gibi bunu da seneler boyunca tekrar tekrar dinleyecegiz kanaatimce.
  • igrenc bir insan olarak aklima soyle bir sey geldi: sevgilisini terkeden kisinin terkettigi sevgilisine terkederken sevgili ayarlama sozu vermesi durumu.
  • zekai tunca 'nın sesini beğenmeyen, kendisinin eserlerini yazıp edip, ehillere teslim etmesi gerektiğine inanan bir insandım..
    şimdi bu düşüncemden utanmaklardayım..
    ne oldu?
    kendisinden bu şarkıyı dinledim..
    şarkı da demiyeceğim, eser diyeceğim...
    su gibi akmakta sesi musikinin üzerinde..
    bu eseri herkese, şiddetle değil, sükunetle tavsiye edeceğim..
  • bonkorlugun gostergesi.
  • her dinlediğimde beni her an ağlaticak duruma getiren, hüzünlendiren acaip bir şarki..neyse tam zamaninda bitiyorda, gerçek dünyaya dönüyorum :) süper ötesi bir yorum..sözler.. sirf bu şarki bana cd yi aldirdi.. tüm şarkilr ayri süper, alin dinleyin, dinletin..başka zekai tunca yok..
  • zekâi tuncanın dı$ında seslendirenlerin, kulaklarda diken etkisi yarattığı eser. (bkz: umut akyürek)
  • umut akyürek'ten dinlenilmemesi gereken harikulâde şarkı.
  • senin için dağları deler
    yol açarım yar
    senin için denizleri kuruturum yar
    senin için gök kubbeyi
    yerlere çalarım yar
    canım iste canım bile sana kurban yar *

bu sözlerin türk sanat müziği eşiliğinde farklı tezahürü bu şarkı. nasıl gaz veriyor nasılll!
    lafla yürümesin peynir gemisi ya da yürüsün yürüsün .