• ''seni'' derken ''kimi'' kastetti acaba?
  • sonrasında heykel dikmeye kalkmasaydı iyiydi.
  • anlat anlat, heyecanlı oluyor. kıymeti kendinden menkul kasaba politikacıları sizi.
  • herhalde dünya siyaset tarihine geçmiş, 20 aydan fazla süredir hapiste tutulan, 6 milyon insanın oyunu almış bir siyasi parti liderinin hapisten yaptığı propagandasından aklımda kaldığı kadarıyla partisinin samimiyeti ve halkına olan yakınlığıyla alakalı bu sloganın fikir insanı ankaradaki bir taksiciymiş. adam hdp'ye oy vermeyi düşündüğünü, ama iktidara karşı duruşundaki samimiyeti şüpheli bulduğunu söyleyince, bu sözü böylesi net bir ifadeyle parti grup konuşmasında yapmış. kaldı ki yurdum siyasetinde fazla görülmeyen biçimde bu duruşunun arkasında durup bedelini de herkesin gördüğü, iktidarın var gücüyle adeta linç çabasıyla üstüne gitmesi ve iki kez mahkeme karşısına çıkıp hala hapiste olmasıyla ödüyor, yani birilerinin tuzu kuru muhalefeti gibi değil. terörle ilgili eleştirisi tabi ki olabilir, ki kendisini ben de geçmişte bu konuda yeterince güçlü bir barışçıl çizgide bulmasam da bunun en azından özeleştirisini yapabilmişti. yine de buna rağmen böylesine ağır bir zamanda net ve cesur muhalif duruşunun en bariz ifadesiydi o söz. diğer güçlü cumhurbaşkanı adaylarından farkıysa bu seçim sürecinde uçuk kaçık vaatler yerine kesinlikle yere sağlam basan hali. gerçi vaat ettiği demokrasi, bu ülke insanına malesef fazla, bu zamana kadarki seçimleriyle insanlar bunu kanıtladı.

he lüzumsuz da olsa ek: adamın hayranı, fanatiği ya da filanı bilmemnesi değilim.
  • selahattin demirtaş'ın en bilinen sloganı.
    bir diğer ifadeyle, trajedi.
    muhatabını iyi tanıyacaksın selo. iyi tanıyacaksın.
    yoksa günün sonunda mal mal bakan sen olusun.
  • (bkz: ekrem imamoğlu)

aday bile yaptırmadık.

:)
  • g.te giren büyük atarlar.
  • "ypg-pyd suyun karşısına da geçerler, sen de mal mal bakarsın" diyerek lafı koyan, koyduğu laf muntazam şekilde bir yerlerinde patlayıp an itibari ile parmaklıklar arasından mal mal bakan usta sazcı ve yorumcu, güdümlü siyasetçi beyanı.

sen kimle dalaştığının farkında mısın?
    içeri attılar olmadı. 17-25, tape, gezi bana mısın demedi. darbe yaptılar şirazeleri kaydı. sen, başkan yaptırmayacaksın öyle mi?
  • seni başkan yaptırmayacağız, ince'yi yapacağız, gerekirse akşener'i, gerekirse karamollaoğlu'nu yapacağız ama seni başkan yaptırmayacağız. masamın üzerinde duran patlıcan salatası var, onu başkan yapacağız, sahilde otuz yıldır aynı yerde duran tartıcı var, onu yapacağız, yusuf yazıcı'yı, hürriyet güçer'i yapacağız ama seni başkan yaptırmayacağız.

seni başkan yaptırmayacağız!
  • aayyy bana bi gülme geliyor bu laf aklıma geldikçe.
    en sevdiğim bakınızı da şöyle bırakayım,
    (bkz: ahahhahahahahahahahhaahhaha)
hesabın var mı? giriş yap