şükela:  tümü | bugün soru sor
 • aslında ilişki sırasında seni çok seviyorum deyip deyip ayrılık bahanesi olarak yanılmışım denmesi olması gereken başlık. bir insan tahminlerinde yanılabilir, ne bileyim dini inançlarında yanılabilir. lakin bir insan nasıl olur da çok sevmek eyleminde yanılabiliyor. hadi sevmek olsa yine neyse. çok seviyordum ama sevgim bitti dense yine de makul bir bahane olabilir ama yanılmak. insan kendini aniden bir bok parçası değerinde hissedebiliyor böyle bir durum karşısında. umarım kimsenin başına gelmez.
 • bir de seni sevmiyorum dedikten sonra yanılmışım demek var ki o çok koyuyor. iyi sabahlar..
 • birşeyi çok seversin ama bu sevginin bitmesi için karşı tarafın o sevgi seviyesini düşürücü hareketler yapması lazım ki sevgi azalarak bitsin. bu da anlaşmazlıklarla ortaya çıkar. bunun adına yanılmak diyemeyiz.

  -seni çok seviyorum
  (kötü davranışlar soğuk hareketler)
  -seni seviyorum.
  (kandırmacalar aldatmacalar)
  -seni sevdiğimi sanıyordum.
  (istemediğimiz bir insana dönüşmüş sevgili)
  -seni artık sevmiyorum.
 • mümkündür. en başta ona aşk gibi gelen duygunun bir süre sonra azalması ya da ortadan kalkmasıyla gerçekleşir. çok sevilmediğinin yahut zahir bir sevginin kanıtıdır elbette. velhasıl kelam, kişide o anlık güzel bir duygu uyandırıyorsa altını çok boşaltmamak lazım bu sözlerin.

  yok efendim “beni sevenler şu an nerdeler?” yok “aşkım diyen şimdi oldu kocaman bir avakado”lar, yok “seviyorum ama kimi en tatlı birisini akrostişini yazan ellerin nerdeler?” arabeskini yapmaya gerek yoktur.

  (bkz: carpe diem)