şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: madrigal) isimli grubun 27 mart’ta yayınladığı yeni şarkısı.. müthiş bir 90’lar havası var, ay ışığında saklıdır vibe’ını yıllar sonra ilk defa bir şarkıdan aldım.. (grubun solistine de bu hissiyatımı dm attım, okuyorsa selam olsun..(bkz: swh) ) yaklaşık bir buçuk saattir tekrar tekrar dinliyorum, gitar solosu o kadar güzel ki !! sözüyle müziğiyle çok başarılı bir iş olmuş.. yolu açık olsun..
  • oldukça ilgi çekici ve yeni müzik akıma uygun bir şarkı. dinledikçe manası daha da oturan şarkılardan olmuş. ama 90'lar havasını taşıdığını söyleyemem.
  • inanılmaz güzel bir başka madrigal parçası. keşkelerimi, vücudumda ansızın baş gösteren kurdeşenim gibi azdırmayı başarmıştır.

--- spoiler ---

hiç gerek yok daha fazlasına
    zamanı tutmaya
    fezaya uçmaya
    geride kaldılar (geride kaldılar)
    geride kaldı o günler
    sen varken taptığım kasvetli şehirler

--- spoiler ---
  • inanılmaz bir hissiyat uyandıran şarkı. herkesin keşkelerine söyleyeceği tüm sözleri 3 dakikayı biraz geçkin zaman sığdırmışlar. *
  • hayvan gibi iyi şarkı.
  • madrigal adlı bir grubun şarkısıymış. ilk bu şarkılarını dinlemiş oldum. diğer şarkılarına da baktım gayet hoşlar.

şarkıları biraz da öğlene doğru başlayan ve akşama dek sürecek bir yolculuğun sonlarına doğru, güneşin batmasına dakikalar kala dinlenmeye başlanası. ( en çok da dert etmeler) yani bir müzik listesinin -epey hareketli başlayan bir listenin- sonlarına doğru yerleştirilebilir.

-bu hissi biraz daha anlaşılabilir kılmak ya da örneklendirmek amacıyla-
    hayvan gibi eğlenceli ve dans ettiren şarkılardan sonra hafif de sarhoş olup , aşırı eğlenceli halin yorgunluğa ve hüzne dönüşmesi halinde dinlenilesi şarkılar. aynı hissi jakuzi'den de alıyorum.

eğer ki ben, hayvan gibi güldükten sonra -eğer sarhoş olmaya yakınsam- seni dert etmeler çalmaya başlayınca hafif dolar gözlerim.
  • şarkıyı ilk defa dün gece dinledim, 2-3 kere. ama bütün gün bu çaldı kafamda.
    sanki uzun süre dinlemediğim çok sevdiğim bir şarkıyı tekrar dinlemişim gibi. değişik bir his uyandırdı, belki de bu hissi tekrar tekrar yaşayabilmek için dinliyorum.
  • bunu bunu alın içeri dediğim şarkı.

aferin gerçekten kocaman bir aferin. ben gurur duydum dinlediğim için. ellerine sağlık yapanların-emeği geçenlerin. şarkı her şeyden önce şiirdir, bu şarkı da çok güzel birinin yazdığı çok güzel bir şiirdir.
  • sözleri vefat eden eşim için yazılmış sanki... dinlerken hem çok mutlu oluyorum, hem de gözlerim doluyor. ilk dinlediğimden beri loopa şarkıyı. 3 dakikaya ne çok şey sığdırmışlar, hayret... eşimin kısacık hayatına sığdırdığı gibi belki. 27 yaşında rockstar gibi giden eşimin...
  • madrigal grubu ile tanışmamı sağlayan , bağımlılık yaratan şarkısının ismi. synth pop geçişleri şarkıya çok yakışmış. sonlara doğru duyduğumuz, elektro gitar solosu gayet başarılı. şarkının en önemli özelliği bıktırmadan tadında bitirmesi, bu sayede dönüp dönüp dinleyebiliyorsunuz.

2020 yılının kırık ayna 'sıdır da diyebiliriz.yani en azından benim için.

grubu bilmeyenler için diğer başarılı şarkılarını : neden diye sorma , anı olarak gösterebiliriz. başarılarının devamını diliyoruz.