şükela:  tümü | bugün soru sor
  • 1973 yilina ait müstesna alpay kirkbesligi. b yüzünde funky yekte yorumu bulunuyor. her ikisi de anadolu pop denebilecek türün en sallandiran, yuvarlandiran örneklerinden. ve inanilir gibi degil, hakkinda yazilan tek bir entry dahi yok.

düsme ardina diyenler
    sevmeyi bilmeyenler

sevda nedir bilmezler (mi)
    ... güzeli görmezler (mi)

ne derdimden var asktan yana
    ve de artik dosttan yana
    benim derdim senden yana
    seni dileniyorum
    seni dileniyorum

ne dünya umurumda
    yoksulum ben umudumda
    kaderimin avucunda
    seni dileniyorum
    seni dileniyorum

divan durdum yollarinda
    yasladigin yaylalarda (?)
    bekledigim kapilarda
    seni dileniyorum
    seni dileniyorum

http://www.youtube.com/watch?v=m4loxdenzsw
  • nasil muthis bisey inanamiyorum.. ay inanamiyorum..
  • şu parçayı birinin tavsiyesi üzerine dinlemeye başladım ve birkaç gündür bununla yatıp kalkıyorum. sonunda bugün girip "sözlükte ne yazmışlar bi bakiim" dedim ve durum bu. topu topu iki entry. ülkemizde böyle bir müzik yapılmış ve kimsenin haberi yok. o sound, o bas yürüyüşleri.. müthiş. sene 73. şarkıyı alpay söylüyor ama kim yazmış, düzenlemesi kime ait, bilinmiyor. o yıllarda alpay albümlerinde adı geçen şanar yurdatapan var, belki onun parmağı olabilir.

aslında üstteki entryde tam olarak hissiyatım anlatılmış, şu yazdıklarım bile fazla gereksiz oldu bence. evet, başlığın 2. entrysi yeterli bu şarkıya.

https://www.youtube.com/watch?v=7r9fjeku8bs
  • adamların yetmişlerde yaptığı şarkıya bak bir de dön bügün yapılanlara bak! bir kere o nasıl muhteşem giriştir öyle. olağanüstü şarkı, olağanüstü.
  • anadolu rock'ın en güzel, en temiz örneklerinden biri.
    anadolu funk da diyebiliriz tabii.
  • ilk dinlediğimde güzelliği karşısında dehşete düştüğüm şarkı.gerçekten tam olarak şok olmuştum.
  • arkadaşlara gerçekten katılmamak elde değil. bu güzellikte ve naiflikte bir şarkıya bu kadar az entry girilmesi gerçekten çok kötü.
    anatolian rock revival project'da yazdığına göre söz & müzik ersan tezcan & levent öner'e ait.

seni dileniyorum
  • yabancı dillere 'funky like turk' deyimini yerleştirebilecek kadar özgün bir eser.

(bkz: dağlar engel oldu)