şükela:  tümü | bugün
 • adam $u ya da bu $ekilde ilgilenmi$ i$te, ilgilendirmesinin ne onemi var ki hic anlamam.
 • haddini aşan insana söylenen sözdür, eğer bu lafı işiten kişi haddi konusunda yanlış anlamalara sahipmiştiyse (olmaz) bozulur üzülür, eğer bu lafı işiten kişi diğeri nezdinde haddi konusunda yanılmıyorsa söyleyenin tam o noktada ölmesi gerekir. ayrıca (bkz: hiç anlamam)
 • (bkz: sana ne) (bkz: sen kim oluyon)
 • düşününce saçma bir söz.
  ilgimi çeken bir şey beni ilgilendiriyor demektir kardeşim sana mı soracam ilgimi çekip çekmediğini.

  ingilizlerin none of your business ı daha nokta atışı bir kalıp.
 • bi sana ne amk pezevengi olmasa da söyleyeni rahatlatan cümle.
 • geçen gün instagramda bir post gördüm. kadının biri iş yerinde kendisine adını soran birine seni ilgilendirmez demiş ve darp edilmiş. en baştan söyleyeyim ki cinsiyet farketmeksizin şiddete tamamıyla karşı biri olarak ki buna suçlulara idama karşıtlık da dahil tamamen hümanist biriyim. burada erkeğin suçu tamamen sabit ve kabul edilemez bir davranıştır ve cezalandırılmalıdır. bunu bir kenara bırakınca da bu olayda gözüme takılan bir nokta oldu ki postun altına yorumlarda sordum ve ufak çaplı bir linç yedim. kadın erkek eşitliğini kadın daha eşittir olarak algılamış bazı şuursuz arkadaşlar üstüme geldi. sorularım şunlardı:

  1) iş yeri gibi isim sormanın yer yer hatta genellikle gerekli olduğu yerde birine isim sormak çok mu saçmadır?
  2) instagrama facebooka hatta starbucksa bile rahat rahat saçtığımız isimlerimiz çok mu özel bir bilgidir?
  3) birine telefon numarası, medeni durumu, işten sonra genelde ne yaptığı bile değil de sadece adını sormak karşı cinse yürümek anlamına mı gelmektedir ?
  4) seni ilgilendirmez; kibar ve herkesin duyduğunda hiç de bozulmayacağı sıradan nezaket içeren bir cümle midir ? yoksa her durumda bir tersleme midir?
  5) seni ilgilendirmez yerine hayır adımı paylaşmak istemiyorum demek imkansız mıdır?
  6) bunları sorgulamak beni kadın düşmanı, kadına şiddeti savunan, kadın öyle dedi o yüzden erkek vurmuştur demeye getiren biri mi yapar?
 • sosyal medya çağında geçersiz kalmış cümle.