şükela:  tümü | bugün
  • sivri dilim
  • yalakalık yapamamak ve realiteden hiç şaşmamak. haksız adama dolambaçlı yollardan laf söyleyemem. direkt yüzüne söylerim.

ne ilginçtir ki memlekette herkes haklı ve burnundan kıl aldırmıyor. bu yüzden beni seven çok sever ve sayıca azdırlar. sevmeyenler ise hiç sevmezler ve sayıca oldukça çoktur.
  • bazen ağır eleştiriler yapabiliyorum, hatta sık sık eleştiriyordum artık törpülüyorum bu özelliğimi, onun haricinde çocukken kendini anlatamamanın getirdiği bitmek bilmeyen kendini ifade etme ve ispatlama isteği. fark ettiklerim bunlar ama etrafımızda insanlar var oldukça bizi itici yapan detaylar da var olacaktır. hepsine de takılmamak lazım, önce kendisine sorması lazım insanın kendim için hissettiğim bu his doğru mudur diye :)
  • - detaylarda kaybolmam.

- insanlara soğuk ve mesafeli olmam. eğer birine kanım ısınmadıysa kendisine rol bile yapamam.

- iş arkadaşlarım dışında insanlara, iş hakkında çok sızlanmam.

- geçmişe çok takılmam.

- bir şey alacak/yapacak olursam gereksiz herşeyi ve alternatifleri araştırarak çok zaman harcamam.

- herşeye nesnel ve objektif yaklaşıp, insanların mutlu olmalarını sağlamak için bile duymak istediklerini söylemeyerek, gerçekleri konuşmam.

- insanlara güvenmeyerek benim için yaptıklarına veya benim faydama olacak tekliflerine şüpheli yaklaşmam.
  • yanlış gördüğüm herşeyi direkt düşündüğüm gibi söylemem, eleştirirken çok net ve sivri dilli olmam. herşeyden çok hızlı sıkılıp soğumam. anksiyete bozukluğum.
  • ruh halimin çok hızlı değişmesi ve her duyguyu uçlarda yaşamam. kindarlığım, sinirim, sivri dilim.
  • net bir insanım açık iletişimden yanayım bazen bu patavatsızlık seviyesine geliyor.
  • çatal dil konuşabiliyor olmak, bir slytherin olmak ve sırlar odası’na çift kişilik yatak atmak.
  • çok konuşmam. organize'deki üzeyir abi ne diyor:
    "bir ara çok konuştum hiç faydasını görmedim."