• tam bir ahmaklıktır. ne olursa olsun sevdiğiniz için mücadele edin. sizi birilerinin sevmesi sizi yüceltmez, tam tersi borçlu bırakır. sonunda ise bütün borcunu sizden ister ve bu evrenin bir kanunudur. sonuç olarak size kocaman bir hiç ve mutsuzluk kalır.
  • fuzuli ye sormuşlar.
    sevmek mi güzel sevilmek mi diye.
    hiç tereddüt etmeden sevmek demiş.
    niye diye sormuşlar: çünkü insan ne kadar sevildiğini bilmez ama ne kadar sevdiğini bilir...
  • saçmalık.

sonra hayat boyu aklın kendi sevdiğinde kalsın. böylece hem kendine hem de seni sevene hayatı zehir etmiş olursun.

sevmediğin insanla sırf seni seviyor diye hayat mı geçer?

(bkz: dolu gibi gözüken bomboş sözler)
  • şu hayatta bir kadının mutlu olmak istiyorsa muhakkak izlemesi gereken tavsiye. doğruluğu şüphe götürmez.

lakin benim gibi; sonuçları ne olursa olsun hayatta kendine karşı her zaman dürüst olmayı ve kendi duygularını ve içgüdülerini dinlemeyi şiar edinmiş insanlar bunu bir türlü beceremez.

birini seversiniz, o sizi istemez. kalbiniz kırılır. kendinize şunu dersiniz: "yeter artık arkadaş, bundan böyle beni seveni seçeceğim. mutlu edilmek istiyorum. ben mutluluğu hak ediyorum."

ve etrafınızdaki sizden hoşlanan insanların biriyle görüşmeye başlarsınız. arkadaş olarak takılırken sorun yok. muhabbet eder, eğlenirsiniz.

ne zaman ki o sizden hoşlanan insan, bir süredir görüşüyor olmanın verdiği cesaretle size yakınlaşmaya başlar, işte orada, zaten her zaman ağzınızda taşıdığınız kalbinizin sesini artık daha fazla susturamaz hale gelirsiniz. elele tutuşmak gibi basit birşeyden bile kaçınmanın yollarını ararsınız. o artık susturamadığınız kalbiniz, onun size attığı her mesajda "atmasın bana mesaj filan, benim istediğim o değil!" diye tepinir. sizi öptüğünde gülümser ve bira şişenizi ağzınıza dikersiniz. ve gece boyunca bira içmezse ölecek hastalığına yakalanmışçasına o şişeyi ağzınızdan ayırmamaya gayret edersiniz, olur da bir daha öpmeye kalkışmasın diye.

sorun karşı tarafta değil. sorun sizde. siz, sizi çok mutlu edecek birini gözünüzü kırpmadan tepecek kadar kendi doğrularınıza saplanmış birisiniz. kendi duygularınıza ihanet etmeyip karşılığında mutsuz olmayı; kalbinizi susturup, kıymetinizi bilen biri tarafından çok mutlu edilmeye tercih edebiliyorsunuz ya hani; siz aptalsınız. biz aptalız. ben aptalım.
  • senin sevginin de , seni sevenin sevgisinin de zamanla yalan olacağını bildiğimden çok da önemli olmayan söylem.
  • sevmediğiniz bir insanla ömür geçmez. ama size aşık olan sizin de en azından birşey hissettiğiniz ama emin olamadığınız kişiye şans verin. ben verdim. şimdi deliler gibi aşık oldum ve 2,5 yıldır evliyiz.

edit : yalan diyen arkadaşlar olmuş biliyorum çok klasik bitirdim yazdığımı ekşisözlükte meşhur şimdi evlendik demek :) 4 yıl bir kızın peşinden koştum gitti başkasıyla çıktı hüsrana uğradım artk sevemem dedim bana aşık olan kıza iyi kız, temiz kız, az da olsa birşeyler hissediyorum zamanla severim diye başladım aşık oldum. eminim aramızda bunu yaşayan vardır.
  • doğru bir önerme herhalde bu ya. bizim sevdiğimiz bizi üzmekle meşgulken bizi seven pamukların üzerinde yaşatmak için plan yapıyor. insanoğlu işte; acı çektiren daha cazip geliyor sanırım. ilişkiler bu kadar zor olmamalı. belki de doğru ilişki aşırı kolay kuruluyordur, biz “doğru” insanla karşılaşamamazdır. kim bilir.

not: çok mesaj atan oldu. evet, bu zamana kadar hep sevgisini en çok gösteren taraf ben oldum ve bir şeylerin olması için çabaladım. dediğiniz gibi artık biraz karşı tarafın çabalamasını göreceğim, tamam.
  • hayattaki tek gayeniz birilerinin sizi sevmesi olmasın arkadaşlar. sevilmek elbette güzel ama inanın bana sevmek daha güzel. egolarınızdan, sadece kendinize hizmet eden duygularınızdan kurtulduğunuzda sevmenin daha güzel bir duygu olduğunu anlayacaksınız.
  • dünyanın en saçma öğütlerinden birisi olsa gerek bu durum. bir insanın seni sevmesi sen sevmiyorsan eğer hiçbir şey ifade etmez. aynı şekilde senin sevdiğin insan da seni sevmiyorsa bu sadece sana acı verir ve kendine olan saygını yitirmene sebep olur. çünkü senin sevdiğin kişi senin gözlerinin içine baka baka hayatını yaşar ve sen sadece yutkunarak izlersin. onu suçlama imkanın da yoktur çünkü seni sevmiyordur ve yapacak hiçbir şey yoktur. dünyanın altını üstüne de getirsen, ona cenneti bile sunsan seni sevmeyecektir. seni seven ise aynı şeyleri sana yapsa bile senin ona bakış açın değişmeyecektir. çünkü mutlaka sevilmemeye neden olan bir şeyler vardır ondan ya da senden kaynaklı.

sevmediğiniz ya da sizi sevmeyen o insanla olmayı seçerseniz bu dünyada cehennemi yaşarsınız. insan sevmediği birisine dokunmak bile istemez ki zaten tek bir kişinin sevgisi hiçbir şeyi kurtarmaya yetmez. karşılıklı olarak acı verir ki bu acıya katlanmak iki taraf içinde çok zordur. sevmediğiniz o insanla aynı yatakta olduğunuzu düşünün. onunla olmamak için aynı yatakta kaçacak delik ararsınız.

en güzeli iki kişinin birbirini sevdiği o ilişkiyi yakalamak bence. çünkü her ikisini de zamanında yaşadım. beni seven gerçekten seven bir insana ne kadar şans vermeye çalışsam bile olmadı. benim sevdiğim insan ise onu sevdiğimi asla bilmedi. en azından ben o kadar cesaretli bir insan değildim. o kişi de bir şekilde hayatına devam etti. ikisini de görmüş bir insan olarak ben her iki durumdan da vazgeçip yalnız kalmayı tercih ettim. her iki durum da kendime olan saygımın yok olmasına neden oluyordu çünkü. kimseyi de suçlamadım çünkü ortada bir suç yoktu. hem sevdiğiniz hem sevildiğiniz birini bulana kadar yalnız kalmayı tercih etmek bence en güzeli. bazen yalnızlık her şeyden daha değerli oluyor.
  • bu bencil ve salak dusuncelerin sonunun yalnizlik oldugunun farkina varamayan insan beyani.
    insanlarda sevgi bir anda olusur yanilgisi var. yeteri kadar zaman gecirirsen unlu keltosu bile seversin. sosyal canlisin senin kaninda var bu. sevgi bir anda olusmaz, sende iyi bir isik goren kisi seninle zaman gecirmek ister. o zamani gecirirsen de baglar kuvvetlenir, o kuvvetli bag durumuna sevgi denir bence.
    son donemin sorunu hep tek yonlu bakmak iste, bu da bolluk icinde yokluk cekmemize sebep oluyor.
hesabın var mı? giriş yap