• sana vermicem ama yine de benimle ilgilenmen hosuma gidiyor, beni sinemaya gotur, yemege gotur, oraya gotur, buraya gotur.

(bkz: yuh deve)
  • "sen sevmiyorum ama oyalanmak hoş tabi. ben başkasını istiyorum ama sen de yanımda ol da gitme bi yere. stepne ol yani. bakarsın acı çekerim falan o zaman kafamı senin omuzuna koyar, sana yakınlaşarak bi anlamda işkence yaparım geçinir gideriz" şeklinde tercüme edilecek tümce.
  • karşı tarafla her şey yaşanmış, iş ilişkinin adını koymaya geldiğinde alınan cevap "ya ben seni seviyorum ama arkadaş kalalım" olmuştur. böle o an ona anlatmak acıklamak istenen şeyler vardır, arkadaş kalma durumunun çok büyük bir yalan olduğu gibi en önce. sonuçta bir insan arkadaşına karşı beslediği bir duygu beslememektedir ayar veren tarafa karşı, ona bakamaz aynı gözle ancak tabi karşı taraf bunu beklemektedir sizden. yapılacak şey tamam deyip masadan kalkmaktır uzatmamaktır muhabbeti, arkadaş kalınmaz çünkü insan sevdiği yada hoşlandığı bir insana bir arkadaştan öte değer vermektedir. bu laftan sonra yapılacak her konuşma bir tarafın mevcut sevgisini tüketmekle kalmayıp her halükarda duyulması gereken saygıyı da ortadan kaldırır. yanlıştır, yapılmaması lazımdır. eğer gerçekten iyi kalpli bir insansa tamam kalalım diyebilecektir ki saygı duyulması gereken ancak aptalca bir davranıştır, karşı tarafın gözünün içine baka baka söylenen bir yalandan öte değildir "tamam öyle istiyosan arkadaş kalalım" cümlesi. cümlenin kendisi kadar kötü olan bir şey daha vardır ki cümle söylendikten ve masadan kalkıldıktan sonra insanın karnına giren ağrı.
    olmazsa olmazı değilmidir bu karın ağrısı aşk meşk oyunlarının? insanın sevince ağrımaz mı karnı? peki ya reddedilince? işte reddedilince de ağrır insanın kalbi hatta aşıkken ağrıdığından daha fazla, demek insanın üzülünce ağrıyor karnı, o zaman aşk üzülmekmidir?...
  • cek vur daha iyi dedirtesi laf!
  • dusuncenizi binbir zorluklarla soylersiniz dusuncelerinizi karsinizdakine, karsinizdakide size birseyler hissetigi soyler ama zamana ihtiyaci ne dusundugunu anlamasi gerektigini soyler sacmaliktir dangalakliktir birini ya seviyorsundur yada sevmiyorsundur sonucta ama karsidakinin hareketlerini, tavirlarini, arkadasligini kaybetmek istemeyen karsi taraf sadece bencillik ve ben merkezcilik yuzunden bu sozu soyler, sonucta nolur gercekten birseyler hisseden taraf muhtemelen sogur karsi taraftan uzak kalmaya baslar sonucta cok iyi olabilecek bir birliktelik baslamadan biter, ama bazi denyolar vardir ki bu kibar reddedilisin ustune yussuzluguyle devam eder ve karsi tarafi gormeye devam eder ama nedir sacmaliktan baska bisi olmayan yussuz davranisidir, yanindan uzaklasilir, uzaklasilmalidir.. birgun o yaniniza sizin eski dusuncelerinizle gelirse eski hatirlanmali, gecmis den ders alinmali ayni bok yeme hatasina dusulmemelidir zamaninda sizin icten duygulariniza o sekilde bencilce bir karsilik veren kimbilir daha sonra size neler yapabilir..
  • ayrılırken arkadaş kalamayacağınızı bilen birisi bu taleple size geliyorsa, aklınca ilişkiyi downgrade ederek sorumluluklardan kurtulup kafasının rahatına bakmaya çalışıyorsa, esasında kısayoldan kurtulmak istiyordur o ilişkiden. dünyada insan kalmamışçasına eski sevgiliyle arkadaş kalmak için zorlamak, çok anlamsız bir çabadır. ne şiş yansın ne kebap tarzı bir yaklaşımın söz konusu olamayacağı bir hal bu. zira bazı şeylerin ortası yoktur, "aramızdaki sevgiyi birkaç derece arttırıp sonra sıkılınca azaltalım arada." demek de namümkündür. elini taşın altına koyamayan korkakların, kaldıramayacağı bi bokun altına yattıklarında bunu 1 yıl sonra kafasına dank ettirmesiyle biter her şey. ama o kadar taşımaktan acizlerdir ki bir ilişkiyi, her türlü acının kralını kendisinin yaşamış olduğunu ısrarla gözünüze sokarak acındırır kendini, bi bok olmaz benden demeye getirir. böylece "ben sana demiştim." deme hakkını da saklı tutar.

bir zamanlar verilmiş sözler de buhar olur uçar. ben seninle mutsuzluğa da varım falan hepsi hikaye olur. o adam, ilklerinizi yaşamaya söz verdiğiniz adam, dünyanın en korkak adamıysa yapılacak hiçbir şey kalmaz geriye. istediğini alamamıştır zaten, o basit kızlar gibi olmamak suçtur, kezbanlıktır.

inat olsun diye onun yanındayken yapacağınız ilkleri de birer birer yapmaya başlarsınız, işe ilk kez bir sigara yakmakla başlayarak.

(bkz: sevgiliden duyulduğunda bunalıma sürükleyen sözler/#28563791)
    bonus: (bkz: seni sevmeyi eskisi kadar sevemiyorum)
  • karşı tarafla daha önceden bir ilişki yaşanmış,her iki taraf birbirini gerektiğinden fazla kırmış ve sonuç hüsran olmuşsa; herşeye rağmen içinizdeki sevgi bir türlü bitemiyor ve karşı tarafı hayatınızdan çıkarıcak gücü kendinizde bulamıyorsanız söylenmesi gayet normal bir cümledir.başka senaryolar da kurulabilir üstüne ama ben söylerken bunu hissetmiştim en azından.

(bkz: iyi halt etmek)

yine de bu durumda ne ben mutlu oldum ne de o...en iyisi sevdiğiniz insanla hiçbir şey olmamak,salın gitsin...
  • (bkz: zamana bırakalım ekolu) nü de içinde barındıran bir cümledir.. zamanla ne olacağını bilemem, yarın birgün tekrar yanımda olmanı isteyebilirim, sana ihtiyaç duyabilirim, o yüzden sen şööle bi kenarda dur anlamı içerir.. gerçekten aşk anlamında seviyosan, daha dün seviştiğimiz yatakta kokun duruyosa, aramızdaki ilişki arkadaş paylaşımlarını aşmışsa daha nası hala arkadaş kalacaz p.venk şeklinde cevap verilmesi gerekir..
  • yapılan türlü araştırmalara göre bu lafı söyleyenlerin %90'ı hatunmuş, kalanları da erkek değilmiş.
  • bak eger arkadas kalmazsak yatariz, kalkariz kavga ederiz. sonunda ben de seni terk ederim. aglarsin, ben de aglarim. sonra konusmayiz. ondan iyisi mi, biz pasha pasha takilalim hic sorun cikarmadan.hic geregi yok.
hesabın var mı? giriş yap