şükela:  tümü | bugün
  • aynı arabadan almak isteyen birinin (benzin fiyatlarının kazıklığını da düşünürsek) sorabileceği masumane bir sorudur. soran kişiye dellenmenin alemi yoktur.
  • aracinda yol bilgisayari olan cogu surucu buna kesin bir cevap verebilir, verebilir fakat kullanima va sartlara gore degisir bunun cevabi.

...cevabi da, alacagi aracin ne kadar yakit yakacagini merak etmenin neresi yanlis anlamiyorum. baskasina sormak yanlis, resmi rakamlar ile daha rahat bir sonuc elde edilebilir.

"uc-bes" kurusun derdine dusmek demek icin hakikaten venezuella'da yasamak gerekiyor, benzinin dunya rekortmeni oldugu 3. dunya ulkesinde degil. bugun abd'de yasam standartlari turkiye vatandaslarinin kat be kat uzerinde olan, kendi toplumlarinin dahi kaymak tabakasinda bulunan herkes ama herkes alacagi aracta oncelikli olarak yakit ekonomisine bakmakta. neden? cunku sorguluyorlar, aptal degiller, senin memleketindeki gibi gorgusuzluk yapmiyorlar.

buna tepki gostermek, kucuk, kuccucuk burjuva tribinden baska bir sey degildir.
  • hiç sormadığım fakat çok karşılaştığım bir sorudur. üst üste sorulduğunda sinir edebilir.
  • + senin araba ne kadar yakıyor?
    - 100 kilometrede 15 litre benzin yakıyor.
    + http://www.youtube.com/watch?v=6lhdoelrmuk
  • cevap vermekte hem zorlandığım hem de çok götlek bulduğum bir sorudur.
    arabama bindiğinde bana '' kilometrede kaç kuruş mazot yakıyor bu '' diye soranlara kıl oluyorum. sormayın kardeşim. ayrıca zor bir soru bu. bende onun hesabını yapacak ne matematik var ne de sabır. konu mu kalmadı sanki. aşktan, edebiyattan, euroligten filan konuşalım mesela.