şükela:  tümü | bugün
  • katılım bankacılığı'nın dijital versiyonu. kuveyt türk'ten. enpara eft'den ücret almadığını söylediği zaman bile kuveyt türk, internet şubesinden eft ücreti almıyordu, aynı zamanda hesap işletim ücreti de yoktu ki hala yok. yerinden kalkmadan, para ödemeden bankacılık hizmeti. bence güzel yapıyorlar, ölümü gösterip sıtmaya razı eden bankalardan değiller en azından...
  • nedir diye merak ettim tanıtım videosunu izledim ama aklıma başka sorular geldi.
    hesap işletim ücreti önceden nasıl yoktu? hesap ücreti almayan banka kalmadı diye biliyorum.
    sonra cafede hesap açtığımda imza için cafeye mi geliyorlar?

https://www.youtube.com/watch?v=ozyriyatjwi
  • "halk aşksızsa sokaklar banka dükkanlarıyla doludur" demişti zarifoğlu ya buna istinaden sokalardan banka dükkanlarını kaldıralım demişler demek isterdim ama tam olarak değil.

kabul edelim bankalar sistem için zorunlu, onlarla yaşamak zorunda olduğumuzu kabullenmeliyiz, fakat bu bankaların yaptığı fütursuz soygunları da kabul etmemiz gerektiği anlamına gelmez.

bu açıdan kuveyt türk tüm bu kabullenişlerimiz içinde kabullenmeyişimizin karşılığında olması gereken hizmeti sunuyor ve durduk yere hesabından saçmasapan paralar kesmiyor. bu zaten kendi başına bir artıydı, bir de üstüne internet şubesindeki para transferiyle ilgili işlemlerin ücretsiz olması yeme de yanın da yat kısmıydı. bunların hepsinin üstüne bir de teknolojinin avantajını kullanıp müşteri olma/hesap açma işlemlerini şubeye gitmeden yaptırabilmesi artık işin bol peynirli künefesi olmuş.

hepsini geçtim sitenin tasarımını çok beğendim. bir banka sitesi gibi değil (içi dışı para kokmuyor), bir e-ticaret sitesi gibi değil (zira benzerleri bioxin şampuan satan siteler gibi duruyor) bildiğin bir hizmet bir çözüm sitesi gibi profesyonel olmuş, daha sıcak olmuş.
  • dijital bankacılık dünyada çok yükseliyor, türkiye'de henüz yeni bir trend.
    3-4 firma var senin bankanı araştırdım, katılım bankacılığı yapıyor türkiye'de 4 katılım bankası arasında ilk dijital banka ingilizcem yeterli değil dünyada durum ne bilmiyorum ama dünyada da henuz dijital bankacılık yapan bir katılım bankası duymadım.

kuveyt turk hesap işletim ücreti almadığı için üniversite gençliği arasında çok seviliyor, senin bankan kuveyt türk'in bir iştirakiymiş, istediğin her yerde şubeye gitmeden hesap açmak güzel bir olay

diğer dijital bankalarda faiz hassasiyeti olanları sevindirecek gelişme ben en para'da hesap açmıştım ama faize para yatırmadım vicdanım rahat etmedi. senin bankan'a gönül rahatlığı ile para yatırabilirim.

senin bankan marka ismi olarak belki eleştirilebilir daha özgün bir isim olabilirdi mesela ama hizmet olarak kesinlikle çok faydalı ekonomi için ve tabi üniversite gençliği için bulunmaz nimet.
  • zaten bankam benden havale eft yada işletim ücreti almadığı bana hiç yeni yada cazip gelmeyen bişey
  • youtube tanıtım videosunu izledim.
    internet bankacılığından farkı hesap açmak, katılım hesabı altın hesabı açılabiliyor.
    hiç bir şekilde hiç bir masraf vermemek güzel.
    gördüğüm kadarıyla yeni yeni reklam kampanyasına çıkıyorlar, youtube da tek video gördüm reklamları arttırmaları gerekiyor. müşteri sayısı kaç açıkcası merak ediyorum.
  • merak ettim hesabı açtım.
    sosyal medyayı iyi kullanan banka
    soru sordum hemen cevabımı aldım.

adresleri şöyle;

twitter.com/seninbankan
    facebook.com/seninbankan
    instagram.com/seninbankan
    youtube.com seninbankan

türkiye'nin ilk faizsiz dijital bankası olması şu örnekte olduğu gibi bir çok kullanıcı mutlu oldu inşallah bu alanda rekabet artar ve kalite hep yükselir.
    üniversite öğrencileri için özellikle bulunmaz fırsat sonra çalıştığı yerden haftaiçi mesai saatinde bankaya gidemeyen çalışanlar için harika bir avantaj.
    geçen sene ben bir kamu bankasından hesap açtırmak istemiştim tam 50 tl ücret istemişlerdi kalktım ayaklarına kadar gittim 50 tl yuh artık
    neyse umarım dijital bankacılık türkiye'de pazar payını arttırır bizde rahat ederiz.
  • enpara'nın katılım(islami) olanı. ondan ne farkı var, bundan ne farkı var diye sormak yersiz. kuveyttürk'ün finansbank'tan ne farkı varsa. senin banka'nın enpara'dan o farkı var.
  • (bkz: kitabın tamamı paranın yarısı)

kitap kampanyasından faydalandım bedava kitaplarımı aldım.
    emeği geçen herkese teşekkürler.