şükela:  tümü | bugün
  • katılım bankacılığı'nın dijital versiyonu. kuveyt türk'ten. enpara eft'den ücret almadığını söylediği zaman bile kuveyt türk, internet şubesinden eft ücreti almıyordu, aynı zamanda hesap işletim ücreti de yoktu ki hala yok. yerinden kalkmadan, para ödemeden bankacılık hizmeti. bence güzel yapıyorlar, ölümü gösterip sıtmaya razı eden bankalardan değiller en azından...
  • "halk aşksızsa sokaklar banka dükkanlarıyla doludur" demişti zarifoğlu ya buna istinaden sokalardan banka dükkanlarını kaldıralım demişler demek isterdim ama tam olarak değil.

kabul edelim bankalar sistem için zorunlu, onlarla yaşamak zorunda olduğumuzu kabullenmeliyiz, fakat bu bankaların yaptığı fütursuz soygunları da kabul etmemiz gerektiği anlamına gelmez.

bu açıdan kuveyt türk tüm bu kabullenişlerimiz içinde kabullenmeyişimizin karşılığında olması gereken hizmeti sunuyor ve durduk yere hesabından saçmasapan paralar kesmiyor. bu zaten kendi başına bir artıydı, bir de üstüne internet şubesindeki para transferiyle ilgili işlemlerin ücretsiz olması yeme de yanın da yat kısmıydı. bunların hepsinin üstüne bir de teknolojinin avantajını kullanıp müşteri olma/hesap açma işlemlerini şubeye gitmeden yaptırabilmesi artık işin bol peynirli künefesi olmuş.

hepsini geçtim sitenin tasarımını çok beğendim. bir banka sitesi gibi değil (içi dışı para kokmuyor), bir e-ticaret sitesi gibi değil (zira benzerleri bioxin şampuan satan siteler gibi duruyor) bildiğin bir hizmet bir çözüm sitesi gibi profesyonel olmuş, daha sıcak olmuş.
  • zaten bankam benden havale eft yada işletim ücreti almadığı bana hiç yeni yada cazip gelmeyen bişey
  • enpara'nın katılım(islami) olanı. ondan ne farkı var, bundan ne farkı var diye sormak yersiz. kuveyttürk'ün finansbank'tan ne farkı varsa. senin banka'nın enpara'dan o farkı var.
  • kitapyurdu kampanyası insanlık adına çok faydalı
    okul öncesi bir kaç tane kitabıma sponsor oldular.
  • kuveyt türk'ün enpara benzeri masrafsız bankacılık oluşumu.

https://www.seninbankan.com.tr/

ismi için müthiş beyin fırtınaları yaptıklarını hayal ediyorum.

(bkz: bağa mı didin)

neyse hayırlı olsun, rekabet iyidir.
  • nedendir bilmiyorum, "masrafsız" kelimesini bankalar yahut onlarla ilgili şahıslardan duyduğumda hiç hoş hissetmiyor, yakın zamanda bir yerlerime bir şeyler girecekmiş gibi düşünüyorum.. bak yine öyle oldu..

enpara ve çeşitli online bankacılık projelerinden sonra piyasayı epey geliştireceğini umuyorum.. hadi hayırlı olsun..
  • ön yargının alemi yok, yeşil sermaye olsa ne olur, hizmet düzgünse kullanırım diye bir şans verdiğim bankacılık şeysi.

hesap başvurumu yapmadan önce müşteri temsilcilerini arayıp kafamdaki bazı soruları sordum ve kayıt altındaki bu konuşmada bazı hizmetlerin garantisini aldım. uzun uzun anlatasım yok neler olduğunu cidden keyfim kaçık.

gün oldu devran döndü ve bu sözlerinin gerçek olmadığı ortaya çıktı. arayıp şikayet ettim, ses kayıtlarında her şey var, görüşmemi tekrar dinleyin ve yalan beyan sonucu oluşan mağduriyetimi giderin diye talepte bulundum. birkaç kontrol ve talep tekrarından sonra benim talebimi ciddiye alıp incelemeye aldılar. sonrasında da nedense o konuşmanın ses kaydına ulaşamadılar. diğer tüm kayıtları bulup istediğim ve bana vaatler verilen ses kaydını bulamamalarına şaşırmadım tabii.

sinir yıpratıcı bir telefon trafiğinden sonra kartımı iptal ettirmek istediğimi, ilgili birime bağlamalarını söyledim. bağladılar sağolsunlar. burada da sadece kartı kapatabildiklerini (benim ayrıntılı sorum üzerine) hesabı şubeden kapatmam gerektiğini söylediler. hesapta şubesiz bankacılık hizmeti veren bu beceriksizler daha önceden talepte bulunduğum başka bir telefon numarası işlemi için de beni şubeye yönlendirmişlerdi. ben "siz nasıl şubesiz bankacılık hizmetisiniz? en ufak talebimde şubeye yönlendiriyorsunuz." diye sorunca da kem küm yaptılar.

bazı aidat meselelerinden papaz olduğum iş bankası bile sadece telefon yoluyla tüm hesaplarımı kapatabilirken, hesapta şubesiz bankacılık olan bu kurum telefonda bir halt beceremiyor.

kapıya gelip bana kartımı teslim eden çalışanlarının da berduş bir şarapçıdan farkı yoktu zaten. bitik bir t-shirt, topuğuna basılmış ayakkabılar, kimlik fotografı çekmekten aciz sürekli takılan bir cep telefonuyla senin bankan'ın imajını çok güzel yansıtıyordu. kimlik fotograflarımı ilgili programa girme işlemini bile ben yaptım düşünün.

kullanmayın kullandırtmayın. ücretsiz, temiz ve kaliteli bir bankacılık arıyorsanız adresiniz burası değil. gidin enpara kullanın. enpara'nın gözünü seveyim ben.
  • bugünlerde kitapyurdunda 50 tl'lik alışverişe 30 tl iade kampanyası ile beni üyeliğe ikna etti. ancak lider enpara ve takipçilerinden ceptetebe göre ilk adım olan sözleşme imzalatmada ilk amatörlüğü gördüm. randevu saati olarak arayıp sormadan bir saat belirlediler, ben de uymaz sonra gel dedim. ama tabi bu maliyet açısından daha avantajlı da olabilir müşteriye yem atıyor müşteri aktif ileti linki ile kendi belirliyor. ama tabi bunu düşünerek mi yapmışlardır onda şüpheliyim.