şükela:  tümü | bugün soru sor
  • erzurum'da açılan istismar davasında konuşan mağdur çocuğun annesi, ailenin sürekli evlerine gelerek şikayetten vazgeçmeleri konusunda baskı yaptığını söyledi. anne a.g., "sanığın annesi 'senin çocuğun erkek. kızlığı bozulmadı ki. bir şey olmaz, unutur gider' diyor" ifadesini kullandı.
    haberi okudum kan beynime sıçradı. ya kendi çocuğunun başına gelse aynı şeyi dermiydi acaba?

https://tr.sputniknews.com/…-cinsel-istismar-baski/
  • dinsizlik, imansızlık böyle bir şey işte.
    ahlak dediğiniz kavram dinden bağımsız düşünülemez.
    dinsizlik her zaman ahlaksızlık doğurmaz ama çoğu zaman öyledir.
    din temeli itibariyle ahlaklı, dürüst, faydalı insan olmayı öğütler.

kadın dinsiz olduğu için bunu rahatlıkla söyleyebiliyor.
    çünkü onun için hayattan öncesi, sonrası yok. unutulur.
    allah korkusu olsa zaten kendi kanından birisinin bunu yapması sonrasında en çok cezayı alması için kendisi uğraşırdı.

evet, din.
  • çocuk sahibi olmuş bir kadın nasıl kurabilir böyle bir cümleyi aklım almıyor. ülkenin her yerinde istismar edilen çocuklar var ve büyük bir kısmından haberimiz bile yok. düşünmeye bile tahammül edemediğimiz şeyleri yaşamışlar ya da yaşıyorlar ama elimizden hiçbir şey gelmiyor. haberlerini okuyoruz üzülüyoruz sinirleniyoruz bi kaç şey yazıp hayatımıza geri dönüyoruz. o çocuklar ise travmalarla büyüyüp aramızda kaybolup gidiyor.
  • eğer doğruysa bir adet orospu çocuğunun kurabildiği cümle.
  • alçak, basit, adi, yüzsüz, şerefsiz bir yaratığın ahlaksız ifadesidir!
  • ben o kadının kocasının yerinde olsam " sen de bakire değilsin, gel ben seni s*kiyim nasıl olsa kızlığın bozulmaz" derdim.
  • böyle anadan böyle evlat olur dedirten iğrenç savunma.

yalnız bunlar ne yazık ki vaka-i adiyedendir bu ülkede. sözlükte erkek yazarlar anlatacak olsa bile ne hikayeler ne trajediler çıkar. türkiye'de kadına ulaşma konusunda sorun yaşayan vicdansız erkeklerin yaşça küçük erkeklere istismarda bulunması çok yaygın. hatta erkek çocuklar kız çocuklarından daha fazla maruz kalırlar istismara. 'benim çocuğum erkek, bir şey yapmazlar' demeyin.
    halkın geneli de buradaki anne gibi 'nasılsa erkek, zamanla unutur' diye baktığından bu haberler halı altına süpürülür.
  • “anne böyle bir ifadeyi nasıl kullanır?” diyorlar, gülüyorum. aynen de bu ifadeyi kullanır. siz ne zannettiniz teletubbyler?
    “ bu ifadeyi kullanması doğru mudur?” diyecek olursanız ona cevap zaten belli.