şükela:  tümü | bugün
  • iç gıdıklarken düşündüren cümle.
  • şaşırma; sadece bekle. anlayacaksın...
    (bkz: vardır elbet bir sebebi)
  • ve artık ben varım, demek ki artık yalnız değilsin, anlamına gelen sözdür.
  • 'ya inanır mısın ben de şaşırıyorum.' şeklinde cevap verilmemesi gereken cümledir.
  • "ben şaşırmıyorum da sana ne oluyor irispi" şeklinde karşılık vereceğim hayret ifadesi. sonuçta bu denli iltifata alışık değil şu kederli ruhum.
  • kızlardan belki de en çok duyduğum cümle budur ama bir süre sonra çekip gidiyorlar. sıkılıyorlar çünkü. neden sıkıldıklarını, niye böyle söylediklerini bilmiyorum. ne umdun ki ne buldun diye bile soramadan kaçıyorlar etrafımdan.

belki de ben soyutluyorum kızları. beni anlamak için dinlemediklerini fark ettiğimde yapıyorum bunu. isteyerek sıkıcı oluyorum. anlattığımla kalıyorum.
  • neden ben? diye kombine edilebilecek cümledir. sizi gözünde büyüten ilgili kişi, zamanla herkes gibi yemek yiyen, işeyen, sıçan, uyuyan, uyanan sıradan bir insan olduğunuzu anlayana kadar keyfini sürün derim. sonrasına pek takılmamak gerek...

böyle söyleyenlerin, sonradan neden gittiklerini anlamayanlar için tanım; sizi olduğunuzdan daha fazla yücelttiklerinden sonradan hayal kırıklığına uğruyorlar hepsi bu.

öte yandan, bu cümlenin kurulduğu adam yalnızlığın dibinde bile olabilir, hiç öyle boş genellemelere kapılmayın. bütün genellemeler yanlıştır ne de olsa...

edit: henüz yirmi beşine gelmeden baba parası olmadan evini arabasını almış, yaptığı meslekte avrupa'da, amerika'nın o alandaki en önemli üniversitelerinde ve rusya'nın birkaç şehrinde ismi duyulmuş, dünya'nın büyükçe bir kısmını gezmiş, bir önlisans bir lisans bir yüksek lisans diplomasına haiz olmuş dahi olsanız, kimseden üstün olmadığınızı, herkes gibi bir insan olduğunuzu bilerek yaşayabilirsiniz. sizi yüceltenler de bunu ne kadar çabuk anlarlarsa o kadar kalıcı ve sağlam ilişkiler kurma noktasında avanajlısınızdır. başarılı ve çok yönlü biriyseniz günün sonunda yalnız kalma ihtimaliniz yine ortalamanın üzerindedir diye düşünüyorum o da ayrı mevzu...
  • tamamen yavsaklik ve gereksiz bir cümle. bunu söyleyen kiz, erkeğin "madem böyle düşünüyo e teklif bekliyo herhalde" gibi düşünmesini sağlayıp bu durumda reddederek (biz arkadaşız şeklinde) kendi egosunu tatmin etme yöntemidir.
    bir diğer dusuncem ise eger erkekle olan diyalogunu bitirmek istoyosa ve erkek o kadae iyidir ki bunu yapamiyosa yine yulardaki gibi davranilip konusmayi sonlandirabilir