şükela:  tümü | bugün soru sor
 • insanı dumura uğratan kişidir. tok satıcıdır. mesleğinizden aylık gelir tahmini yapıp bu lafı yumurtlar. dallama, belki ekstra kira gelirim falan var, belki ailemden bir şeyler kaldı. madem kiralamak istemiyorsun yapma bu işi.

  edit: o semt ayarında bir yerden ev kiraladım. o semt uzaktı zaten, yine de ön bilgi olsun diye incelemiştik.
 • ''gücümü göstermemi istermisin?'' sorusuyla dumura uğratılması gereken kişidir.
 • yazara buraya gelip başlık açıcak kadar hırs yaptırdığına göre, haklı emlakçıdır.
 • kim yapar bu emlakçılık işini?

  genellikle piç bir yaşam tarzını kendine şiar edinmiş , eğitimsiz ve masaj salonlarında kazandığı paraya yemeye çalışan zerdavat!

  genellikle ev kiralamak istiyorsanız oradaki esnaf ile bağlantıya geçip, bu emlakçı denilen adamları devre dışı bırakın!

  not: işini düzgün yapanlar üstüne alınmasın!
 • mantıklı bir tahmini kaba bir dille ifade etmiş emlakçıdır. gücü olan bir kişi bu cümleye takılmazdı diye düşünüyorum.

  örnek vermem gerekirse bir mağazada ödeme yapıyorsunuz diyelim. pos cihazı sinyal alamadığı için işlemde sıkıntı çıktı ve görevli kabalık edip limitiniz yeterli mi tarzı bir soru yöneltti. siz kartınızda yeterli limitin olduğuna eminseniz, o dönem kart ödemelerinizi gayet iyi yapmışsanız rahatsız olmazsınız. ama kartınızı ödeyemediğiniz sıkıntılı bir döneme denk geldiyse, ve kartın limiti ürünün ücreti + bir iki tl ise o zaman sinirlenebilir veya gerilebilirsiniz.

  bunlar hep şekilcilik, hırs efenim, rahat olunuz.
 • gücün yetmiyorsa, yetmez demekte haklı olan emlakçıdır. gücün yetiyorsa, kardeşim sen bi göster bakalım dersin, kendine güvenirsin. sonuçta emlakçı kendi evini kiralamıyor ve sana para karşılığı hizmet veriyor.

  genel olarak ev kiralarken bu şekilde, küçük düşürülmüş hislerine kapılabiliyor insan. mal sahiplerinde de aynı tavırlar mevcuttur. sen ne kadar maaş alıyorsun, nerede çalışıyorsun gibisinden sorulara maruz kalınıyor. bu yüzden, bu tarz davranışlara hazırlıklı olmak, evi kiralayana kadar bu tarz davranış ve konuşmalara sabırlı olmak gerekir.