şükela:  tümü | bugün
  • genellikle kaba bir üsluba sahip olan bu ekolün mensupları, kaba üsluplarına rağmen çoğunlukla sempatik adamlardır . onlar için "karı kız kaldırmak" çok basit bir eylemdir. çok basit bir eylem olmasının ötesinde de süreklilik kazanması gereken bir eylemdir. ancak ellerinde olmayan sebeplerden dolayı bu eylemi gerçekleştirememektedirler. oysaki, ah bir sizin yerinizde olsalar ah!

    tatlı ve eğlenceli olan bu arkadaşlarımız, sizin yerinize yani konumunuza (meslek, öğrencilik vs.) geçtikleri anda adeta bir makine düzeninde kız tavlamaya başlayacaklardır. çünkü inanılmaz bir potansiyele sahiptirler ve bu potansiyeli fiiliyata dönüştürebilecekleri ilk fırsatı yakaladıklarında bunu kaçırmayacaklardır. onlara işlerin düşündükleri gibi yürümediğini anlatmak zordur. çünkü gerçekten söylediklerine inanmışlardır.

    bu sebeple devran, söz konusu ekolün üyelerinin "mal la bu, ben bunun yerinde olacam, her hafta başka bir kızla olurum" düşüncesiyle, ekolle muhatap olan mağdurun "bak oğlum, bu işler sizin düşündüğünüz gibi değil, bak bu meslekte bir ben yokum, bir sürü kişi var hangisi senin tahayyül ettiğin gibi?" ikna çabalarıyla dönüp gidecektir.