• cenk eroğlu'nun yolculuk rüzgara albümünün 6. parçası.
    ayrıca yavuz bülent bakiler'in içinde çokça güzel şiir bulunan şiir betiği(kitabı).
  • 1992 yılı ah biz kızlar albümünden bir sibel tüzün şarkısı
  • yüksek sadakat'in on numara beş yıldız şarkısıdır. akustik versiyonu da epey güzeldir.

"karanlık üstüme dökülüp renkleri etrafa saçılıp
    umudum bir köşeye sürülünce
    bir yer var mı ölümden öte
    varsa söyle acıma yete "

"beni götür ama yaralarım geçsin"
  • düşiliş

düşsüz gece yok
    düş feneri gözler

senin kokunu içiyorum
    etine senin doluyorum
    ruhunla uçuyor
    kendimle yere inip duruyorum
    özüm bir kara ağırlık
    sana gövdenle ulaşıyor
    oradan gök deliği buluyorum
    seninle iki uçlu kulaç
    aynayla kendimim -aynıyla

deniz gözden ırılmıyor

seninle demek yerine seniyle diyen kişiler hatta aileler biliyorum. şive/ağız değeri var mı, bakınmak gerekiyor.
    evet, ipucu çıktı, sozce.com'da kaş antalya için kayıtlanmış. fethiye'de de var, ağız özelliği saymak gerek. ilginç olduğu kesin.

çapkın kedim sabah karanlığında banyonun örtülü değil ıslak zemin kısmına kıvrılarak bana 'seninle samanlıkta bir ömür boyu,' mesajı veriyor ki, uykulu halde bile dengemi bozuyor şerefsiz. soğuk seramikte gurrunlamak* nesi, göz süzmek nesi.. işe gitmek ya da telaşla otelden çıkmak isteyen erkeğine banyoda arkadan dolanan kadın gibi.. işe gitme, evde ekmek var diyecek sanki. ölür müsün, sever misin. tam çorabımı giyicem, çoraba fare muamelesi yapıyor. ilk yataktan kalkarken topuklarımı cırmalıyor*. kıyıcı değil, hafif. tekrar tekrar. bir yalıyor bir ısırıyor. sabaha karşı yatağa gelip bir ananın bir babanın göğsüne yatması, ellere yaslanıp hareketsiz bırakması neye işaret, iyi niyet var mı?

senle harika bir sevgi yaşıyormuşuz hissini sürekli destekliyoruz birbirimize. sözlerimizin beri (geri) yanına, sessizlikle*. olması gerektiği gibi gitmemesi harikalığını ortadan kaldırmıyor. belki onaylıyor da. gidişin, aşk oyununun öngörülmezliği beni de şaşırttı. oyunbozanlığımı ve günahkar durumumu kabul etmek, açılmak zorunda kaldım. öykülü, acıtatlı* maceralı kıldı bizi. seni bilmem ama ben doyum buldum.

(ilk giri tarihi: 19.5.2016)
  • nükhet duru nun arka planda kalmış ama en güzel en naif şarkılarından biri. sözleri de duru’ya ait.
  • nükhet duru & kenan doğulu’nun, poll production & en production etiketiyle yayınlanan “hikayesi var” albümünde yeniden yorumladıkları parça.

söz: nükhet duru
    müzik: onno tunç
    düzenleme: ozan doğulu

mu tunç imzalı video klibi buradan izlemek mümkün.

parçanın lirik video klibini buradan izlemek mümkün.
  • nükhet duru ve kenan doğulu düeti olan parça için bir şey söylemek istiyorum.

30 yaşına geldim kulağım en sevdiklerimin kelimelerini de duydu sevgi sözcükleriyle bezeli; nefret ettiğim insanların tellerinden dökülenlerine de maruz kaldı. hatta en sevdiğim insan(lar) yüzüme beni sevmediklerini bangır bangır bağırdılar.

hiçbir şey ama hiçbir şey kenan doğulu’nun bu parçada sesi kadar derine işlemedi yüreğimde.

1.34’de kendime yenildim ben diyor ya yenildim hem de çok. seninle.
  • onur özdemir'in sakinin hiç çıkmayan ikinci albümünün şarkılarından biri olduğunu söylediği, yeni düzenlemeyle geçenlerde internette paylaştığı şarkısı. söz-müzik onur'a ait. spotifyda 'üçüncü yeni' diye adlandırılan grupların atalarından biri de sakindir malum. bu şarkıda da anlamı dinleyiciye bırakılan sözleri, klasik onur sounduyla yine özlem uyandırdı eskiye dair. dinleyelim, dinletelim.

tek kalemde saymasam oynar mıydın belirerek, delirerek, delinerek gökyüzümde.
    seninle başlayıp, seninle bitirdiğim günün hatrına tekrar gülelim mi?
    gözlerinde gördüğüm, ellerine sürdüğüm benim, benim seninle yitirdim
    göster hadi neler var ki neler var içinde tuttuğun küçük dünyanda.

dünden kalmışsın farkındayım.
    boşver çoktan inmiş bitiş bayrağı.
    yaslan hadi başlat yine
    zaman yok ki yalandı, bizden uzaktı.
    bilsen nelere kadir insan.

biz seninle neden bilmem bugün yeniden uyuştum
    sardığın yüz inanmadım ama yine benim olmuş
    bir yanımda ötünce o unuttuğum oldu çanları
    ses ver illa gözüm yok hiç uzak bulaşmam usuldan.
  • sözlerini bütün sitelerin yanlış yazdığı şarkı.

asıl sözleri:

tek kalemde saymasam oynar mıydın belirerek, delirerek, delinerek gökyüzümde.
    seninle başlayıp, seninle bitirdiğim günün hatrına tekrar gülelim mi?
    gözlerinde gördüğüm, ellerine sürdüğüm benim, benim seninle yitirdim
    göster hadi neler var ki neler var içinde tuttuğun küçük dünyanda.

dünden kalmışsın farkındayım.
    boşver çoktan inmiş bitiş bayrağı.
    yaslan hadi başlat yine
    zaman yok ki yalandı, bizden uzaktı.
    bilsen nelere kadir insan.

biz seninle neden bilmem bugün yeniden uyuştum
    sardığın yüz inanmadım ama yine benim olmuş
    bir yanımda ötünce o unuttuğum oldu çanları
    ses ver illa gözüm yok hiç uzak bulaşmam usuldan.
  • ilk dörtlüğü, kabız üçüncü yeni şairlerimizin ve dahi söz yazarlarımızın kafasına atılsa yaracak kadar güçlü, başarılı bir onur özdemir şarkısı.

hayata'da yok ama onur yeni bir kayıt yaptıktan sonra spotify'a yükleyeceğini söyledi geçen gün.
hesabın var mı? giriş yap