şükela:  tümü | bugün
  • reklam sektörüyle ilgili 3 yıldır heyecanla takip ettiğim tek hesap, adam saatli bomba sektörün fuat avnisi vesselam.
  • ara ara mesajlaştığım..
    tavrını kıymetli bulduğum,
    kendi deyimiyle reklam sektörünün yegane heccavı, hiciv adam..
  • reklam dünyasının gelişine çakılan işlerini birbir ortaya çıkaran, bizleri aydınlatan iyi insan.
  • çakma bir twitter kullanıcısı gibime geliyor. bu adam reklam sektöründe ben sivriyim diye takılabiliyorsa, sektörün ortalama zekası konusunda ciddi şüphelerim oluşur.
  • reklam alaninda uzman ve harikulâde elestirileri olan twitter hesabi.

takim arkadaslari arasinda pazarlama kurusu da vardir. bu iki hesap toplumdaki olaylara kayitsiz kalmayacak kadar duyarlidir. ikisinide sever dikkate alirim.

bide cakma futurist ablanin tekrar uzerine gitmesi gerektigini hatirlatiyorum.

(bkz: vurun kirbaci)
  • bomboş biri, twitter hesabında tweet çalıp bloğunda çalıntı işleri paylaşmak da ayrı bi tezat.
  • haydar özkömürcü'nün erkek kardeşiymiş.
  • jr. ali atıf 1 gibi duruyor kendisi. hatta çok ama çok kötü bir kopyası. zira tavrını ve tarzını hiç beğenmesem de ali atıf bir profesördür.
    ülkede çok net bir boşluğu görüp doldurmuştur. çok iş yapmıştır. derneklerde, vakıflarda, üniversitelerde görev almıştır.
    hiçbir şey yapmamış olsa bile anadolu üniversitesinden başlayıp bahçeşehir üniversitesi'nde devam ederek reklam sektörüne ve akademiye çok değerli insanlar kazandırmıştır.

bu stajyer denen beberuhi hiçbir iş yapmadan, eline bir kağıt kalem alıp üretime geçmeden, ürettiği bir işin sonuçlarını alıp ona göre yeniden aksiyon almadan, sadece oturduğu yerden sallıyor. camdan kavga izlemeye pek meraklı milletimiz aynı içgüdüyle bunu takip ediyor.

sektöre katkısı yok, icraat yok, sebep-sonuç yok. kaostan beslenen ve sektörün pek çok yerinde imzası olan insanlara saygı sınırlarını aşarak varolan bir beberuhi sadece.

bu çocuğun dil uzattığı işlerin sahipleri, ajansların çalışanları, sektörün parçaları... yani üretimde olan insanlar zaten ciddiye almıyor.
    siz de almayın.
    ben hadsizliğe gelemeyen ve boş vakti çok olan biri olarak bu adamın koftiliğini isteyene daha detaylı anlatırım.