• kendine ait başlığı bile olmayan dizi. hakkında bu kadar az entry girilmesi beni şaşırttı. gerçi reklamı hiç yapılmamış bir dizi. diziyi şans eseri gördüğümde diziden çok dikkatimi çeken yazan yöneten ve başrolün özcan deniz olmasıydı. gerçekten şimdi paralel evrendeyiz herhalde dedim. ama doğru görüyordum özcan deniz bir paralel evrenli zamanda yolculuklu bir bilim kurgu dizisinin senaryosunu yazmış dizinin yönetmenliğini yapmış ve “başroller”i oynamış. 40 dakikalık türk dizilerine doyamadığım için bunu da tüketeyim dedim ve açtım. açtım ki ne göreyim gözlerim kör oluyordu az daha. dark'ın introsu lan bu. yok yok değilmiş arkada çalan müzik farklı oradan anladım. dizinin konusu ve senaryonun çıkış noktası dark'tan daha farklı tabi. daha farklı ama dark'tan enstantanelere doyamadık gerçekten izlerken. bu enstantaneleri siz izlerken yakalarsınız teker teker anlatmama gerek yok. senaryo dark'tan farklı olsada benzeştiği çok fazla yer var. ama dark izlemiş biri olarak söylüyorum ki dark'ı izlesen senaryoyu ezberlesen bile benzeri olan böyle bir senaryo çıkarmak bile çok zor iş. göründüğü kadar basit değil bana kalırsa. özellikle ilk 2 3 bölümde bolca gördüğümüz türk tipi romantik diyalogları es geçersek tabi. belki de bu diziye bir dark uyarlaması olarak baksak daha doğru olur. uyarlama olsun veya olmasın, dark'a çok benzesin veya benzemesin farketmez; türkiyede bunun gibi dizilere ihtiyaç var. böyle bir dizi çekmeye cüret etmek bile büyük bir başarı. ben izlerken çok keyif aldım. dark'ı izlerken aldığım hazzı bu dizide de aldım. izleyin izlettirin özcan deniz diyip geçmeyin. izleyin ki uyarlamasız taklitsiz bilim kurgu dizilerimiz, bu diziden kat kat daha iyi işlerimiz çıksın. bu dizi şuan için gerektiği değeri görmüyor ve diziden neredeyse kimsenin haberi yok. umarım hakettiği yere kısa zamanda ulaşır.
  • olaylar tahminen soyle gerceklesmistir. ozcan deniz bir gun netflix hesabi edinir. arkadaslarina sorar ne izlenir burada diye? dark izle der arkadaslari. bir solukta 3 sezonunu da izler ve bir anda o harika fikir gelir. jenerigine kadar benzeyen ama birebir aynisi olmayan turk isi dark yapayim sonra netflix rakiplerinden birine satayim der. bence boyle olmustur. evet.
  • jeneriği ve girişte yer alan dış ses bile direkt dark dizisinin bire bir aynısıdır.

yerli ve milli darkımız da oldu artık.
  • seymen ağalı arabesk fantezi the oa. umarım baharı bulursun qral.
  • insanların söylemleriyle eylemlerinin birbirini tutması hali. zor bulunur bir özelliktir, sahip olanlar tehlike altındaki tür kapsamına girerler.
  • bir zamanlar ozan orhon adlı genç popçumuzun sunduğu karaoke programının adı. seyirci alkışına göre birinciyi belirleyen osuruktan teknolojik bi sistem vardı. (bkz: alkışölçer)
  • gain bültende gordugum, ozcan deniz' in yazip yonettigi bilimkurgu dizisi.
  • konusu güzel ama özcan deniz oynadığı için asla izlemeyeceğim yerli bilim kurgu dizisi. yanlış oyuncu seçimi işte böyle bir şey.
  • dark çakması muhtemelen tutmayacak dizimsi.
  • fragmanı fena durmayan, türk bilim kurgu dizisi. yalnız yazan yöneten kısmında özcan deniz'i görünce "oha ne alâka lan?!" demedim değil.
hesabın var mı? giriş yap