şükela:  tümü | bugün soru sor
 • sennheiser'ın giriş seviyesi kulakiçi kulaklık modeli.

  http://en-de.sennheiser.com/earphones-cx-1_00

  color black, white
  ımpedance 28 ?
  frequency response 17hz - 20khz
  sound pressure level (spl) 119 db
  thd, total harmonic distortion <0.5 % (1 khz, 100 db spl)
  jack plug 3.5mm angled
  cable length 1.2 m
  weight 10 g
 • önceki cx serilerinden (bkz: sennheiser cx 200 street ii) daha dengeli, dinlemesi keyifli ve yorucu olmayan bir kulaklık serisinin en düşük modeli.
 • sennheiser'in kendi sitesinden aldıktan 2 sene 4 ay sonra jack tarafı temassızlık yapan sennheiser cx 200 street ii yerine aldığım kulaklık. ilk önce alım hakkındaki görüşlerim için;

  (bkz: #62601153)

  kulaklık kendi üzerindeki standart boydaki kulak memesi (artık terimi popodan uydurdum, siyah renk şeyler işte) dahil 4 boyuttaki meme ile beraber geliyor. işin ilginci memelerin bir tekleri plastik torbada ağzı kapalı dururken, diğeri kulaklığı sabitleyen şeffaf plastik gövdede duruyor. o yüzden kulaklığın kutusunu açarken düşürebilirsiniz memeleri.

  ilk siftahı red fang - dirt wizard ile yaptığım kulaklıkta özellikle şarkının başındaki zil ataklarının çıkardığı tiz sesler tatmin edici. lead ritm ve bas gitarlar da hoş olarak duyuluyor. kulaklığın tek sıkıntısı üzerinde sağ/sol yazmaması veya ben farketmedim.

  edit: kulalığın kafasında alt tarafta siyah üstüne siyah kabartma ile r yazıyormuş ancak benim gibi astigmat iseniz biraz zor farkediyorsunuz. ayrıca diğer tarafta l değil de kabartma var.
 • kapı gibi akg den daha iyi midir acaba?
  iyi midir ey ahali?

  öyle düşünmek için geçerli bir sebebim var çünkü.
  hayatımda benim için çok değerli olmuş birinden gelen hediyelerden olan, üstüne titrediğim ve az kullandığım akg kulaklığım şu anda bozuk.
  sağ tarafta ses yok maalesef.

  öte yandan süper bir iki modelini yakın zamanda gördüğüm kulaklık.
  tek kelimeyle yahşi...
 • ağırlıklı olarak kapalı ortamda (iş, ev) kullanılmasına rağmen bunun beyazı öyle bir kir topladı ki kabloya dokunasım gelmiyor. beyazını kesinlikle tavsiye etmiyorum.
 • cx200'ün muadili diye aldım fakat eski serilere göre çok daha başarısız olduğunu söyleyebilirim.

  metrobüs gibi gürültülü ortamlarda müzik dinliyorsanız ses seviyesi en üst sınırda bile olsa yetersiz gelebiliyor. katalog değerleri bunun tam tersini söylüyor ama pratikteki performansı cx200'ün malesef çok daha altında kalıyor.
 • kulaklık kablo kalitesi cx200'e göre çok kalitesiz. ilk senesinden kabloda aşınmalar ve soyulmalar başladı. tavsiye etmiyorum.