şükela:  tümü | bugün
  • basarisiz bir kablosuz kulaklik/@daxy denememden sonra demir attigim guvenilir liman.

ses seviyesi cok comert degil ama baslari ve ses detaylarini verme de ayni seyi soyliyemiyecegim, basslari ve filmlerde ki en kucuk sesleri dahi cok guzel yansitiyor. dj kulakligi diye lanse ediliyor, sanirim bu yuzden sadece sag taraf kivrilarak sag kulagi acikta birakabiliyor. 3 metrelik kablo boyuna ise diyecek bi laf bulamiyorum *.

ayrica bunu kepce kulakli biri taksa sanirim ilk ay sonunda kulaklarini kafatasina yapismis bir hale bulabilir, sikiyor biraz kafayi. yeni belki ondandir.

alirken hemen yan reyonda deneme sansi buldugum beats by dr. dre adli uzayli yapimi oldugunu dusundugum kulaklik ise sanirim bu yasima kadar gordugum en kaliteli kulakliktir. lakin bir kulakliga 300 kusur dolar verecek kadar cildirmadim henuz.
  • hd 205, söylendiği gibi uzun saatler müzik dinlemeye uygun bir kulaklık değil. kulak kıkırdaklarımı pörtletti meret...

bu kulaklığı, evde kullanmak için aldım. bu yüzden uzun ve tek taraftan bağlı bir kablosunun olması güzel bir şey.
    sağ kulaklığın dönebiliyor olmasını da özellikle seviyorum. belki bir ara zirve falan olur da bilgisayar başında havamızı atarız...

kulaklık, dinlemeden alınmaması gereken bir ürün. ne yazık ki istanbul'da hd 205'i deneyebileceğim bir yer bulamadım. kutuyu açarsan, parayı verirsin, dediler. üzgünüm, ama bu kulaklık bu parayı hak etmiyor. deneyerek alma imkanım olsaydı, 80 tl daha ucuza bir philips alırdım. bu kulaklığı dj lere öneririm; ama söylendiği gibi bir monitor kulaklık olmaktan oldukça uzak. derinlik yok, baslar gereksiz abartılmış...

edit: bu kulaklık, akustik müzik dinlemek için uygun değil. lakin, 101 club anthems adlı albümü kurcalarken fark ettim, bu albümdeki müzikten hoşlanıyorsan, bu kulaklıktan şaşma.
  • katı yapısı yüzünden kafanızı yamultan kulak memenizi yok eden kulaklık. ama sesi bu fiyat aralığı için mükemmeldir. bir zaman sonra benim gibi kafanız ve kulak memeniz de alışırsa çok keyif verici hale gelir bu kulaklık.
  • müzik dinlemek için gayet uygun bir kulaklık olmasının yanında, (bazı stüdyocu arkadaşlarımın zoruna gidecek ama) kesinlikle bir monitör kulaklık değildir. zaten 150-200 liraya gerçek anlamda bir monitör kulaklık bulmak imkansızdır, birbirimizi kandırmayalım.

ha ama mesela şöyle bir olay var, bazı iyi master edilmiş albümleri flac formatında dinlerken insanı mest ettiği doğrudur. kaliteli bir ses kartı ile yüksek kalitede müzik dinlendiğinde, hakikaten muazzam performansı var.

yine de bununla miks, master vs. yapmaya kalkmayın. sonuçları hiç iyi olmaz. sırf müzik/oyun vs. için kullanacaksanız, fiyat/performans olarak epey iyi bir kulaklık. ha bir de biraz sıkıştırıyor kulakları ama olsun. iyidir.
  • kablosu uzun ve 3.5mm'den direkt amfiye bağlanmayı sağlayan aparatı var diye aldığım kulaklık.
    gitar çalarken komşular delirmesin diye aldım, fazlasını da beklemiyorum. bilgi oluversin, d&r'dan 120tl gibi bir fiyata aldım 2013 sonlarına doğru.

biraz sert olduğu için uzun süre takıldığında kafada hoş olmayan bir baskı oluşturuyor ki benim öyle kocaman bir kafam da yok.
  • abartili siskin baslara sahip olmamasi ve detayli midleri ile hi-fi dinleme icin cok uygun olmadigini dusundugum ama studyoda tracking icin pekala uygun ve hatta harika kulakliktir..cok az daha tizleri olsa bayagi ciddi dinlemede kullanirim,o denli severim..kendi fiyat kategorisinde kiyas kabul etmez..
    uzun sure kullanimda kulak kepcenizi kafatasiniza monte eder bi de o durum var tabii
  • mix ve mastering işlerini öğrenme yoluna koyulma kararımdan sonra ihtiyaca binaen aldığım. sonra dayanamayıp, yolda belediye otobüsünde dinlediğim ve otobüsünün sesini bastırmamasıyla beni düşündüren kulaklık. henüz bu konularda yetkin olmadığım için ben yadırgıyor olabilirim, belki stüdyo amaçlı kullanılacak kulaklıklarda bu normaldir. daha önce bu tarz kulaklıklar kullanmadığım için kulakiçi kulaklıkla kıyaslıyorum ve ondan aldığım verimi alamıyorum bu kulaklıktan. bilgisi olan varsa yeşillendirsin. normal mi yaşadıklarım?
  • mix ve mastering işlerinin yapılamayacağı* kulaklık.
  • iri yapısının yanında komik duran saçma incelikte bir kabloya sahip olmasının yanı sıra aşırı sıkarak kulakları pert eden, uzun kullanıma hiç uygun olmayan, hayal kırıklığı yaratmış kulaklk.
  • çok değil, sadece yarım saatlik bir kllanımdan sonra gerek kafanıza yaptığı basınç, gerekse dar ve basınç yapan yapısıyla kulaklıklar kulak memelerinizi ve kapçenizi çok rhatsız eden, uzun süre müzik dinlemeye ve stüdyo kullanımına uygun olmayan orta halli kulaklık. ama ses deneyimi de enfes.