• bir daha kullanmak dahi istemediğim kulaklıktır kendisi. orta sınıf olmasına rağmen o kadar güzel ses veriyor ki, o kadar kendine bağlıyor ki başka kulaklığa geçiş yaptığınız anda dinlediğinizden tiksiniyorsunuz. her yere de bu alet ile gidemiyorsunuz, kocaman bişi, koyacak yer yok. bu olmadan müzik dinlediğinizde mutsuz oluyorsunuz "ya şu arkada bi ses vardı, nerde o?" diyorsunuz derinlerden...
  • sennheiserin orta seviye kulakliklarindan. kapali bir kulakliktir, yani sesi iceri gecirmez ve disariya kacirmaz. oldukca duz (flat) bir "frequency response"u vardir, dolayisiyla her sesi duymaniz gerektigi gibi duyarsiniz. "coiled" (sarmal) kablosu bazen agirlik yapmakla beraber kisayip uzalabilmesi sayesinde pratiktir. daha cok studyolar icin uretilmistir ama evde dinlemenin de bir sakincasi olmuyor, ben denedim. sanirim 200 milyon civarina sahip olunabilir.
  • pro modelini amazondan 99 dolara satın aldığım ve bana daha önce dinlediğim şarkıları boşuna dinlediğimi farketmemi sağlamış süper ötesi kulaklık.kullanınız,kullandırınız efem.

--- spoiler ---
    --- spoiler ---
    --- spoiler ---
    edit : gün itibariyle the departed filminde matt damon ın beraber olduğu hatunun leo di caprio dan gelen cd yi dinlerken kulağında görülmüştür.
    --- spoiler ---
    --- spoiler ---
    --- spoiler ---
  • sennheiser hd 280pro modeline sahip oldugun sahane kulaklık. bu kulaklikla ilk deneyimim portishead - roads'dur. sarkının sonunda hakketten daha once hic muzik dinlemedigimi farkettim evet. fiyatı sennheiser'ın kendi sayfasında 199,95 usddir.
  • ebayden cok makul 99 usd'ye satin alinabilen, (liste fiyati 199 harbiden) guzel cikis veren bir set (ya da amplifier) araciligi ile zevkle muzik dinleten kulaklik. dayanikli bir kulaklik sahibi olup deli gibi para dokmemek isteyenlere tavsiye edilir.
  • amazon'un abd'den gönderim yapmadığı kulaklık. fiyatı 69$. abd'den almanın alternatif yollarını araştırdım fakat kafama yatan bi yolunu bulamadım. amazon uk'den alayım dedim. orada da fiyat 75 pound*. aynı şekilde amazon almanya'da da 108€*. 75€ üstü için de gümrük devreye girdiği için fiyat iyice uçacak. yani benim bunu bir şekilde abd'den almam-aldırmam gerekiyor. sonrasında şöyle bir şey aklıma geldi. haziran başında almanya'dan türkiye'ye gelecek bir tanıdığım var. o amazon abd'den bunu alıp türkiye'ye getirebilir ancak abd'den almanya'ya girişte gümrük, vergi vs. prosedürlerini bilmiyorum. bilen biri yeşillendirirse çok çok memnun olurum.
  • görüntüsü 5 liralık internet cafe kulaklıklarına benzeyen sennheiser ürünü.
  • pro versiyonuna sahip olduğum kulaklık.

biraz ağırdır kendisi, fakat bir yaz günü ve +5 saat gibi uç koşullarda kullanmadığınız sürece sorun çıkarmaz.

ayrıca dengeli ve nötr bir dağılımı olduğundan kayıt işleri vesaire için de gayet kullanışlıdır.
  • bunun pro'sunu kullanan varsa yeşillendirebilir mi? birkaç konuda fikir almak istiyorum da
hesabın var mı? giriş yap