şükela:  tümü | bugün
  • dünyanın en yüzeysel adamı tarzı yorum yapmak gerekirse dış görünüşüne aşık olunası bir kulaklıktır, dış görünüşü çok çok güzeldir. performansı hakkında bilgiyi başkası verebilir. buyrun:
    http://www.sennheiser.com/…ophile-headphones_504633
  • yeni sahip olduğum kulaklık. öncelikle belirtmeliyim ki bir kulaklık bu kadar şık olabilir.
    elmayla armutu karşılaştırmak gibi olacak biraz ama bu zamana kadar kullandığım shure e2c ve phonak audeo pfe 112'ye kıyasla ses kalitesi muazzam. elma-armut olmasının sebebi de bu kulaklıklar iem'ken hd 598'in open back headphone olması.
    şimdilik bu kulaklığı amfisiz kullanıyorum ki araştırdığım kadarıyla amfiye çok da ihtiyaç duymayan bir kulaklıkmış. tabi amfinin mutlaka bir artısı olacağı da unutulmamalı.
    henüz audiophile'likten çok uzak oluğum için 'sahne genişliğinden' bahsedip baslar şöyle tizler böyle vs. diyemeyeceğim. fakat azıcık kenarından da olsa bu işlerle ilgilenen biri olarak ses kalitesi gayet tatmin edici. görünüşü ise görece olmakla birlikte bence fevkalade. hem beats by dr. dre de neymiş.
  • (bkz: sennheiser hd 202) nin artık kesmemesiyle almayı düşündüğüm kulaklık.
  • dış görünüşün etkileyici olması bir yana dünyanın en rahat kulaklığıdır.baslarının biraz zayıf olması dışında pek bir eksiği yok.amfiyle desteklenmesi tavsiyedir.
  • bas'lari zayif degil tam da olmasi gerektigi gibidir. diger butun kulakliklarin baslari yapay olarak patlamakta ve diger seslerin uzerini kapatmakta oldugundan, bu dogal ses veren, sahane goruntu ve kullanim rahaligindaki kulakligin baslari zayif gibi duyulmakta. muzikte (ozellikle mid-range seslerde) detay duymak isteyenlerin mutlaka bakmasi gerekiyor. klasik muzik dinlemek icin kendi fiyat araliginda pek bir rakibi bulunmuyor. tek sorunu disari fazla ses vermesi. o nedenle is degil ev kulakligi. tam bir ev hanimi.
  • çok şık görünmesinin haricinde muhteşem midlere sahip olan bir kulaklıktır.

ayrıca directional audio konusunda çoğu oyun kulaklığının (bilimum razer ve steelseries) eline verip ortalıkta dolaştırttırır.
  • black friday sayesinde amazon'da 99$ fiyattan satılmaktadır.
  • uzun süreli kullanımda kulakları ve kafayı rahatsız etmeyen gayet hafif kulaklık. açık tip bir kulaklık olduğundan ses direk dışarı çıkıyor, dışarıdaki ses de içeri giriyor, izolasyon yok. alayım uçakta, otobüste, sokakta dinleyeyim olayı yalan. midler harika, baslar biraz zayıf mı yoksa olması gerektiği gibi mi tam çözemedim, sanırım biraz daha kullanmam gerekiyor karar verebilmem için. fiio e10 ile kombine kullanıyorum, şimdiye kadar ne filmlerde ne de müziklerde yüzümü kara çıkartmadı. hem göze hem kulağa hitap ediyor denen nane tam olarak bu oluyor. türkiye fiyatına alan var mı bilemiyorum ancak yurt dışına giden bir dosta verilecek alınacaklar listesinin ilk sırasına kafadan yazılabilir.
  • günlük kullanım için hem tasarım olarak hem fiyat/performans olarak oldukça tatmin edici bir sennheiser modeli. classical/jazz ikilisi için ideal.