şükela:  tümü | bugün
 • sennheiserin pahali ve cok kaliteli bir kulaklik modeli. maalesef bir kere dinleme sansina sahip olabildim. duydugum en yumusak sese sahip kulaklikti. rock dinlemek icin ideal olmamakla birlikte en guzel pink floyd sanirim bununla dinlenir. yuksek "empedans"a sahip oldugu icin bir kulaklik amfisi gerekecektir, aksi takdirde siradan bir kulaklik gibi ses verir. ayrica param olunca ilk alacagim kulakliktir.
 • dünyanın en iyi kulaklığı değildir, ancak en önemlilerinden biridir. 1996 yılından itibaren üretimde kalmayı başarmış ve hala kendi kategorisinde anılan bir yarışçıdır.

  giriş seviyesi audiophile kulaklık olarak tanımlanan hd600 o kadar yaygın olarak kullanılır ki halen karşılaştırmalarda sıklıkla referans kulaklık olarak alınır ve bir çok kulaklık amplisinin default ayarı hd600'e göre yapılır.

  kendinden sonra çıkan sennheiser hd 650'nin altında kesinlikle ezilmez. hatta çok konuda hd650'den başarılıdır ve sıklıkla hd650 yerine tercih edilmesi salık verilir. hd 650 daha sıcak ve perdeli bir sese sahiptir (bkz: sennheiser veil).
 • iyi bir kulaklık amplifikatörünüz yoksa iyi performans alamazsınız.
  fiio marka amp ile olmuyor mesela..
 • bu zamana kadar müzik dinlememişim, bok dinlemişim ben.

  sennheiser hd 600'ü audioquest dragonfly red'den çıkan inakustik referans kablodan akan sinyali yükselten marantz amfi ile besliyorum. zaten detay ve sahne genişliği konusunda gerçek bir efsane olan dragonfly'ın ürettiği sonucu kusursuz aktarıyor.

  o nasıl temiz, yüksek çözünürlüki ve dolu dolu bir bassdır, detay manyağı olmuş midlerdir, tertemiz tizlerdir. gözümü kapattığımda her tarafıma değişik uzaklıklarda yerleşmiş enstrumanları, müzisyenleri görüyorum. çaldıkları her şeyi, ama her şeyi birbirlerinden bağımsız olarak takip edebiliyorum. ortaya çıkan sesin güzelliğinden mest oluyorum.

  açık kulaklık olduğundan dışarı hayvan gibi ses veren, yolculukta bilmemnede değil evde sessizlik içinde yaşanması gereken büyük bir tecrübe hd 600.
 • sitesindeki hi end kulaklıklar bölümünde, fotoğraftaki adamın yüzündeki orgazmik ifadenin nasıl oluştuğunu tarif ediyor şu an bana.

  anlatıyor usul usul. arada tatlı bir tebessüm de yaptırıyor. bir de yukarıda harikulâde betimlenmiş bu kulaklık. bana pek bir şey kalmamış.

  yalnız sanırım bunlar da raf tipi hoparlör gibi bir süre dinlendikten sonra sesi yerleşen hoparlörlerden. ilk dinlediğim gibi değiller, sesi her dakika daha iyi oluyor.

  ses sever edit: saatlerdir dinliyorum. huzursuz veya mutsuz etmiş değil. (pioneer n50 np ve pm6005 anfi ile)