• hakkında yapılan yorumların yardığı kulaklık.

"sağ kulaklıktan ses gelmiyor inşallah sağ kulağım duymuyordur."

"artık killa hakanin şarkıları bile güzel geliyor."

"boş boş yorumlar yapmayın lütfen!!! çok güzel bir kulaklık. para dediğin nedirki? gittim tefeciye evi ipotek ettirerek aldım. ama iyiki almışım."

"hiç düşünmeden alınacak bir ürün. düşünürseniz vazgecersiniz."

"mükemmel bir ürün sennheiser sağolsun işlerimiz arttı arttık çok fazla böbrek satılıyor."

"kulaklığı almak için çocuğu özel okuldan alıp devlete verdim dershaneden felanda ayırdım çocuk çok memnun kulaklığı takıyor kulaklık oğluma özel ders veriyor inanılır gibi değil bir cahit arf kadar matematik biliyor bu fiyata bu ürünü kaçıran z çağına ayak uyduramaz acele edelim stoklarla sınırlıymiş"

"ürünü alanlardan biriyim sizin yerinize okula falan gidiyor para kazanıyor. mesele bu yorumu şuan ben yazmıyırum kulaklık yazıyor siz düşünün."

"ürünü almadan önce kör ver sağirdim artık gözüm görüyor ve kulağım duyuyor düşünmeden alin tek sıkıntı arkadaşımı organ mayfasina sattım."

"kbb uzmanıyım 10 yıldır işitme kaybı olan hastaya taktım radar oldu mübarek herkese tavsiye ederim çok başarılı bir ürün."

"ürünü indirimde görünce hemen aldım. 1 hafta sonra ses gelmedi kulaklıktan hemen doktora gittim allah'a şükür sağır olmuşum. kulaklık karşılığında ücretsiz ameliyat ettiler sağolsunlar."

"kulaklığı takınca farklı bir boyuta geçiyorum zaman daha farklı mesala kulaklık takılı iken dünyada 1 saat geçerken ben 1 yıl kadar geçirmiş oluyorum bölelikle yks ye çalışırken 1 saat önceden başlıyorum müthiş değil mi?"

"muhteşem bir şey babam üniversiteye gönderecekti, ne gerek var baba dedim sen bana bunu al, babam da aldı artık tamirci çıraklığı yapıyorum ama olsun böyle bir ürüne değer."

"aldım ama beğenmedim sanki ses tam istedigim gibi degildi toki ile anlaşıp ilk taksit olarak verdim."

"yeni evlendim düğün takılarını bozdurup bu harika kulaklığı aldım eşim benden boşandı ama olsun süper bir kulaklığım var artık."

"beyler kulaklıktan yazıyorum efsane bişi. içinde ceza ve sagopanın barışmış olarak çıkardıkları yeni albüm var kulaklığa özel."

"ürün fevkaladenin de fevkinde sağ böbreğimi satıp aldım. gayet memnunum. hanım da istiyor istiyor. bizim hanımın göbrek de satılıktır sadece ciddi alıcılar yazsın lütfen temiz sigara alkol vb. kullanılmamıştır. alacak herkese şiddet ile tavsiye ediyorum."

"7 arkadaş geçen kurbana niyetlendik, sonra dedik ki ses dediğin daha önemli, vazgeçtik buna girdik.. hergün birimizde kalıyor, eşit miktarda kullanıyoruz. allah affetsin."

"eskiden duymuyordum bu kulaklığı takınca duymaya başladım fiyatı oldukça başarılı tebrikler."

kaynak: https://www.mediamarkt.com.tr/…81279.html#yorumlar-
  • sennheiser'in bu entry'nin yazildigi tarihteki flagship in ear monitor'u. full cup flagship sennheiser hd 800'un sennheiser hd 800 s olarak revizyonuna benzer sekilde in ear flagship sennheiser ie 800 de cikisinin uzerinden gecen 5 senenin ardindan rafine edilip "s" eklemesi ile piyasaya suruldu.

kasa olarak ie800'den bir farki yok ie800s'lerin. ayni ufak seramik govde ile geliyor, cok ergonomik ve rahat kullanimli kulakliklar. ie800 parlak seramik iken ie800s yeni sennheiser tasarim cizgisine uyacak sekilde mat siyah olarak uretiliyor.

ie800'lerde kablonun guclendirilmesi icin kullanilan kevlar seritler kablo uzerinde gorulebilirken ie800s'te tamamen siyah bir kablo var. kevlar guclendirme var mi yok mu emin olamadim, arastirmaya da deger bulmadim ancak ie800s'te kablo daha yumusak bir yapida.

ayrica ie800s dinleyicinin, gunumuzde neredeyse her giris seviyesi uzeri dap'ta bulunmaya baslayan balanced cikislardan yararlanabilmesini saglamak amaciyla, y-split'in altindaki jack uzerinden degistirilebilen 2.5 mm trrs ve 4.4 mm pentaconn sonlandirmalara sahip iki alternatif kablo ile birlikte geliyor. kulaklik govdelerine bagli kisim ise halen sabit yani hala ie800s'lerde after market kablo upgrade'i mumkun degil. tabii ki jack'in altinda kalan kismi degistirebilirsiniz ama y-splitter'in uzerinde halen stok kabloyu kullaniyor olacaginiz icin upgrade mantikli degil.

bunun haricinde, ie800 sadece silikon kulak adaptorleri ile gelirken ie800s'te kutudan comply kopuk adaptorler de cikiyor.

bu eklemelerin karsiliginda ie800 uzun yillardir 800usd mertebesinde satilirken (su aralar ie800s ciktigi icin fiyati daha da dustu sanirim), ie800s 1000usd fiyat ile geliyor.

ses olarak ie800s evrildigi ie800'e gore daha derin ve daha duyulur, daha onde, daha organik baslara sahip. mid'ler daha geriye yaslanmis sekilde geldigi icin sahne daha genis algilaniyor. tizler ise ie800'un zaman zaman fazla parlak ve yoruculugundan kurtarilmis. daha evcil ancak kesinlikle rolled off olmayan, duyulurlugu yerinde, crispy, ayrimi net, birbirine karismayan bir tiz sunumu var ie800s'lerin.

mid'lerin ie800'e gore geri yaslanir olmasi ve tiz'lerin evcilligi ie800s'i daha uzun sure dinlenebilir, daha rahat kulakliklar haline getirmis olsa da ie800 daha enerjik, daha yogun ve daha engaje eden bir sese sahip. metal ve elektronik turlerde bu nedenle ie800 halen daha mantikli tercih iken, ie800s daha genis sahnesi, daha rahat sunumu ile klasik rock, jazz, blues, country gibi turlerde daha dogru tercih olacaktir.

ie800 bir bass-head kulakligi degildi ve tiz'leri zaman zaman fazla saldirgan olabiliyordu. buna istinaden gelisme olarak yukarida yazdigim sekilde bas'lar hem daha derine inen, hem de daha duyulur hale getirilmis. tiz'ler ise parlakliktan arindirilmis, frekans dagiliminda daha oranli bir noktaya cekilmis. ancak benim fikrimce ie800'un mid'lerinde bir problem olmamasina ragmen, ie800s'te mid'leri geri yaslama karari neden alinmis anlamak guc. evet, bu tercihin sahne genisligi hissiyatina katkisi var, ayrica mid'lerin subjektif olarak daha dogal duyuldugu dusunulebilir bazilarinca ancak bence mid'ler geriye yaslaninca genel cozunurluk hissinde bir azalma var. detay seviyesi konusunda ise ikilemdeyim, bazi detaylar daha kolay duyulur hale gelmis iken bazilari ise dikkat edilmedigi surece bu geriye yaslanmislik icerisinde kayboluyor. ie800'un mid'lerine dokunmadan bas ve tiz gelistirmeleri yapilabilmis olsa ie800s'ler daha leziz bir kulaklik olurdu diye dusunuyorum.

su anda referans iem'im noble k10u. ie800s'i k10u ile karsilastirdigimda tum alanlarda (bas, mid, tiz, sahne genisligi, sahne derinligi, detay, cozunurluk) ezilmese de her daim geride ie800s. akg k3003'e gore daha muzikal ve cok daha sicak, daha keyifli bir kulaklik. shure se846'ya gore daha dengeli ve bence daha iyi bas'lara sahip, tiz'lerde se846'lari resmen yerden yere vuruyor ve mid'ler, ki soylemekten hicap duyuyorum, hem ton hem de sunum olarak yakin seviyede. sanki sennheiser shure'a ozenmis biraz. shure ses okulunu sevmeyen bir odyofil olarak, ie800s'e fazla isinamamis olmamin bir nedeni de bu olabilir sanirim.

ie800'den ie800s'e gecmek gerekli mi? bence degil. ie800s 1000usd verilip alinir mi? kendi fiyat skalasinda rakipsiz denemese de gunumuz piyasasinda bir cok farkli markadan 1500usd ve uzeri (10.000usd'ye kadar yolu var) flagship iem oldugu goz onunde bulundurulursa, vicdanli bir fiyata sahip . yine de ie800'un yerine gectigini dusunursek 800usd fiyat daha uygun olurdu, hem de ie800s'in rekabetciligini cok daha ileri tasirdi.
  • işitme cihazlarından bile pahalı olan alet. sanırım kendi kendine müzik yapma özelliği var. her türlü enstrüman sesini taklit edip size dönüş sağladığı kanaatine vardım. nota bilmeden altyapı yapmak isteyenler için üretildiğini düşünüyorum. yoksa o fiyata sadece ses veren bir alete o parayı veren bir insanla karşılıklı iki kelam etmemek ümidiyle diyorum.

ekleme: mediamarkt sitesinde hakkında yaran yorumlar gelmiş. takip edin derim. https://www.mediamarkt.com.tr/…ulaklık-1181279.html
  • sennheiser ie 800'ün bir üst versiyonu ve entry itibariyle en üst versiyonu olan kulakiçi kulaklık .
    kutu içeriği de oldukça artırılmış olan bu son derece kaliteli kulaklık, 5000 tl'yi aşan fiyatıyla en nazik insana dahi küfür ettirebilme kapasitesine sahiptir.

ve hayır, bu çıkınca ie 800'ün fiyatı da düşmemiştir.
  • mediamarkt'ta altında yapılan yorumlar yarmıştır.

lan philips kulaklığım var 40 liralık, bunun aksine mikrofonlu. hadi ses kalitesi iki katına çıksın desem 150 liraya çıkmam yeterli. daha üstünü zaten ayırt edemem. bu neyin kafası?
  • eşeğin kulağına su kaçırmış kulaklıktır efendim. dan bilzarian gibi haybeci olsam bile o kulaklığı almam.

çok isteyen varsa linki
  • sennheiser ürünlerine karşı ayrı bir ilgi sahibiyim. aynı zamanda da pxc 550 kullanıcısıyım ama bu kulaklığın 9000 tl gibi bir fiyattan satılmasını hiçbir şey açıklayamaz. yıl olmuş 2018, bluetooth kulaklıklar, en iyi ses kablolu kulaklıklardan çıkar mitini yıkmış iken kablolu ve active noice cancellation kulaklıklar için devrim yaratmışken bu özelliği barındırmayan bir kulaklık ses kalitesi ne kadar iyi, kablosu kaç ayar altından yapılmış olursa olsun bu fiyata satılmamalı. sennheiser en yakın zamanda kendine gel lütfen.

fanboyundan sevgilerle.
  • geçen ay baktığımda 6000 lira civarında olan fiyatı, yükselen kur sayesinde arşa değmiş: 8901 tl nedir yahu?

birkaç ay daha geçsin de belki ufak bi' indirime girer diye niyetlenmiştim, avucumu yalarım bu saatten sonra. elbette ithalatçının yapacağı bir şey yok. stok maliyeti yüksek ve sürümü oldukça az ürünler oldukları için satıcı da üreticiden ithal edip kullanıcıya iletiyor.

ie 800 için vaktiyle söylediğim bekleneni verememe durumuna atıfla, yeni amiral gemilerinde hissedilir farklılıklar olduğu söylenmiş. ie 800 bi' bas-denge kulaklığı değildi ve sanıyorum ki değişikliğe gidilmiş, sevinsem mi yoksa üzülsem mi bilemedim.

shure tipi birden fazla sürücü kullanıp da hala bunu bi' teknolojik ivme olarak tüketiciye dayatanlara tilt oluyorum. monitör sayısı matah bişi olsa, ayfon kulaklıkları iki sürücüyle uçardı nitekim sennheiser ısrarla tek dinamik sürücü üzerine oynarken üzerine düşünmek gerekir.

lanet olası kapitalizm, lanet olası imaj kaygısı diyerek entarimi bitiriyorum madem.

edit: gün aşırı ekran kartına bilmem kaç bin dolar verenlerin muhabbetleri dönerken kulaklık için dönen f/p skalası da bence gereksiz. ha bir de bülütüt teknolojisindeki aktarım ile eski toprak kablo teknolojisini kıyaslayanlar olmuş; elbette aktarım da önemli kuzum ama olay sürücülerde bitiyor. bunun kablosuzuna adam yazar 18 bin, öyle bakarız buna baktığımız gibi.
hesabın var mı? giriş yap