şükela:  tümü | bugün
 • momentum serisinin kulakiçi modeli, ifa 2014'de görücüye çıktı.

  http://en-us.sennheiser.com/…ntum-headphones-in-ear
  http://en-us.sennheiser.com/…-to-its-momentum-range

  devıceiphone/ipad/ipod, samsung galaxy™, lg™, htc™, sony™, other devices
  colorblack
  ımpedance 18 ?
  frequency response (mıcrophone) 100 – 10,000 hz
  frequency response (headphones) 15hz - 22000hz
  sound pressure level (spl) 118 db (1khz/1vrms)
  thd, total harmonıc dıstortıon <0.5 % (1 khz, 100 db spl)
  jack plug 3.5 mm angled
  cable length 1.3 m
  weıght 16 g
  pıck-up pattern omni-directional
  mıcrophone sensıtıvıty - 44 db v/pa
 • ekim sonu türkiye'ye gelicek diye bir bilgi var distribütorün sitesinde ama hiçbir yerde satılmıyor şu an için, aynı sitede fiyat olarak 170 eur yazıyor. söz konusu kulaklık abd'de 99 usd , avrupa'da ise 99 eur. o yüzden avrupa'da yaşayan bir arkadaşa sipariş verdirttim. 1-2 haftaya türkiye'ye gelicek, ben de burayı editler izlenimlerimi yazarım ama beklentilerim yüksek, umarım hayal kırıklığına uğramam.

  bu arada merak edip satın almak isteyenler için bu ürünün samsung galaxy ve iphone'lar için satılan 2 ayrı türü mevcut. alırken buna da dikkat etmek lazım.

  edit : aleti bugün alıp kullanmaya başladım. audiophile değilim bu işin uzmanı olan kişiler tabii ki daha iyi yorum yaparlar ama şimdiye kadar içlerinde sennheiser, akg de olmak üzere 5-6 tane in-ear kulaklık kullandım bunun kadar iyi bas veren, temiz tiz veren bir kulakıklık hatırlamıyorum. almadan önce de araştırmıştım baya şu an cep telefonu ile kullanabilecek en güzel in-ear kulaklık olabilir (bu fiyata tabii ki ben 300 - 400 eur luk modellere bakmadım bile).
 • sennheiser cx 300, cx400, shure se215, beats tour kulaklıklarını kullanmış biri olarak sennheiser momentum in ear'ın ses seviyesini çok düşük buldum. beatste temiz ses olmamasından şikayet ettiğim için momentuma geçtim ama burda da ses seviyesi sorunu var.

  onun dışında saydığım kulaklıklar arasından shuredan sonra en iyi diyebileceğim kulaklık bu ses kalitesi olarak. çok temiz bir ses veriyor cidden. yalıtımı da diğer sennheiserlar gibi iyi tabiiki de. ses seviyesi ise talihsizlik olmuş..

  edit: sanırım iphone 6 ile uyumlu değil o yüzden tam verim alamadım. ipad 3 ile kullandığımda gümbür gümbür dinletiyor çünkü.
 • siyah rengini ve android versiyonunu amazon'dan 65 dolar artı 5 dolar kargo bedeliyle edindiğim kulaklık. sekizinci günde elime ulaştı. ilginenler için az biraz bilgi vereyim, satınalma kararınıza yardımcı olabilir umarım.

  sony z3 compact ve sennheiser cx300 ii precision (galiba 2008'de almıştım) kullanıyordum. kulaklığı değiştirmek gibi bir niyetim ve arzum yoktu, ki müthiş bir kulaklıktır kanımca, ancak tamiri şu an 150 liraya satılan kulaklık için pahalıya geleceğinden ve çok beğenilen momentum'u amazon'da ülkemizdeki satış fiyatının çok altında bulunca değiştirdim.

  öncelikle; spotify ve youtube'dan filan müzik dinliyorsanız, hali hazırda çok uygun fiyata ve hızlı teslimat ile alabileceğiniz sennheiser cx300 ii precision'ı öneririm. ayrıca momentum 18 ohm olduğu için, yüksek ses seviyesi için güçlü bir kaynak gerekiyor. bu konuda sony z3 maalesef zaten çok zayıf. (ses kalitesi ise epey iyidir)

  ancak... yüksek güçlü, kaliteli ses üreten bir kaynağa sahipseniz, kulaklık amfiniz varsa, telefonunuzda flac gibi kayıpsız dosyaları oynatabiliyorsanız... amazon demiş miydim? bassların derinliğine, tizlerin keskinliğine ve sesini sınırlarına kadar zorladığınızdaki netliğine inanamayacaksınız. yüksek seste en ufak bir bozulma yok. (tizlerle ilgili bir sıkıntı, vokallerde hissedilen, s,ş gibi harflerde özellikle biraz yıpratıcı olabiliyor. ancak bu bir kusur değil, o frekanstaki seslerin bu kadar yüksek oranda duyulabilir olmasından kaynaklı sanırım. ufak bir ayarlama ile düzeltiliyor)

  bir çok incelemesinde hafifliğinden dem vuruluyor, iyi ki hafifi bu dedim. cx300'le kıyaslayınca kabloları kaba (ancak cepte daha az dolanıyor), daha ağır hissettiriyor, kulaktan sarkıyor, kutusu şık ama günlük hayatta işlevsiz. (yolculuklarda veya yanımda çanta vs varsa, ben içindeki kalıbı çıkartarak kullanıyorum)

  ses konusunda ise muhtemelen yaş ilerlediği için sanırım, basları kısarak dinleme ihtiyacı hissediyorum. rock veya jazz dinlerken hatta, midleri ekstra arttırmak gerekiyor.

  elektronik müzik, veya artık nasıl isimlendiriliyorsa, bas ve tiz ağırlıklı müzikler seviyorsanız, eski ayarlarınızla bile dinlediğinizde mutlu olacaksınız.

  kısacası, tekrar ihtiyacım olsa ve kulaklık arayışına girsem alacağım bir kulaklık değil. bunun tek nedeni ses rengi. beats kadar yapay ve fuzuli baslar yok, evet, ama benim için yine de fazla. müzik zevkimin de değişmesi ile sanırım duymak istediğim detaylı ve doğal sesleri elde edemedim. ancak, atıyorum bir skrillex & diplo dinleyecekseniz, cam gibi netlikle dinleyebiliyorsunuz.

  türkiyedeki satış fiyatı ile alınacak kulaklık değildir, ama kesinlikle çok cazip ve kaliteli olduğu su götürmez.
 • almanyadan bir arkadaşımdan rica ettim gelirken getirecek. gelsin editler konuşuruz.

  edit: almanya ile türkiye arsındaki fiyat farkı 100 tl olduğunu öğrenince süratle bir d&r mağazasına gidip bir adet kırmızı sennheiser momentum in-ear for ios modelini 460tl (07.04.2017) almış bulunmaktayım.
  bir önceki kulaklığım sennheiser cx 300'yi aldıktan sonra kablo üzerinde komut düğmesi olan modelini almadığım için pişman olmuştum. bu momentum in-ear modelinde çok kaliteli bir komut düğmesi mevcut.
  kulaklığın en sevdiğim özelliği müziği yapan kişiler ne yansıtmak istiyorsa kulaklık bunu birebir size aktarabiliyor. yani cx300ıı de ne müzik dinlerseniz dinleyin müziğin amacı bas ağırlıklı olmasa da gümbür gümbür çok kaliteli bas vuruyor. ama momentum in-ear müzik bas istiyorsa, tiz ağırlıklıysa, vokal ön plana çıkması gerekiyorsa buna çok güzel yanıt veriyor. kablosu yuvarlak değil köşeli bu sayede dolaşmasının önüne geçilmiş. içerisinden çok kaliteli fermuarlı muhafaza kabı çıkıyor. ses izolasyonu çok iyi ( acaba dışarı ses gidiyor mu problemi yok )
  sonuç olarak olgun bir kulaklık diyebilirim. tüm tonları kararında olmuş. evimde kullandığım logitech g633spectrum artemis kulaklığımı kısa mesafelerde yanıma alamadığım zamanlarda imdadıma yetişmiştir sennheiser kalitesi.

  edit2: %60 ses seviyesinde sennheiser cx 300 deki bass kalitesine ulaşamıyor ama ses seviyesi %85 in üzerine çıktığı zaman üstüne kulaklık yok.
 • black friday zamanında sennheiser türkiye sitesinde 321 liradan satıldı kablolu modeli. bluetooth olanı da 620 küsür liraya kadar düştü. aynı ürünü hepsiburada ise 674 liraya indirdi.

  (bkz: sennheiser momentum m2 iebt)
 • sesler berrak ve net bassların darbe hissi uygun güzel bir seviyede fakat tis ler sanki biraz fazla cırlıyor. baterideki şu en gıcık bi zil sesi var onu çok duyuyorsunuz
 • kendisiyle bir türlü anlaşamadık. aldığım tavsiyeler sonucu gözüm kapalı satın aldım, fiyatı önemsemedim kaliteli müzik dinlemek için, fakat tizler kulağımı tırmalıyor.

  her ayarı yaptım, telefon samsung s7, uygulamalar spotify ve tidal, ayarlar en yüksek kalitede ikisinde de.

  beni çok üzdü kendisi. acaba bir sorun mu var, servise mi göndersem gerçekten bilemiyorum.
 • dinlediğiniz cihazda ekolayzer ayarları flat -düz, nötral- olmalıdır. bası tizi kendi istediğiniz gibi biraz açmak belki olabilir ama asla sona dayamayın.

  kişisel tercihler farklı olabilir ama benim görüşüme göre sonuçta dinlediğimiz müzikleri alanında çok iyi profesyonel yapımcılar hazırlıyor. hangi parçada basın tizin ne kadar olması gerektiğini onlardan daha iyi bilmemiz beklenmemeli.

  4000 liralık bir kulaklığı hiç denemedim. o zamana kadar dinlediğim en iyi kulaklıklardan biri bu (kablolu modeli).
 • bose qc25 uçak yolculuğu sırasında cartayı çekince yeni aldığım kulaklığımdır.
  linkteki inceleme turunu okumadan kesinlike almayın.