şükela:  tümü | bugün
 • sennheiser'ın momentum serisinden kulakiçi kablosuz kulaklığı, avrupa satış fiyatı 300eu olarak belirlenmiş.
  1,5 saatte şarj olan kulaklık, 4 saat çalışma süresine sahip; taşıma kutusuyla 12 saate kadar kullanmak mümkün.
  tere ve sıçramaya dayanıklı kulaklık, dokunmatik olarak kontrol ediliyor ve bluetooth 5.0 standartını destekliyor.
  7mm çaplı sürücüleri 17 – 21,000 hz frekans aralığı, 118db (passive: 1khz/ 1vrms) basınç seviyesi ve <0.5% thd değerlerine sahip.

  https://en-us.sennheiser.com/momentum-truewireless

  frequency response (microphone) 100 hz to 10 khz
  microphone type: mems, 2 mic beamforming
  bluetooth version 5.0
  supported profiles a2dp, avrcp, hsp, hfp
  frequency response 17 – 21,000 hz
  max. sound pressure level 118db (passive: 1khz/ 1vrms) > active
  thd, total harmonic distortion <0.5%
  ear coupling ın-ear
  transducer principle dynamic
  audio input bluetooth
  operating voltage (mains) 3.0-4.2v
  battery specification built-in rechargeable lithium-ion polymer
  personal fit silicone ear adapter: s, m, l (3 sets)
  audio codec apt-x ® / apt-x ® ll / aac / sbc
  battery time 4 hrs (a2dp), 12 hrs with on-the-go charging case
 • gelen bültene göre, türkiye'de resmi olarak ilk kez n11'de satılacakmış. fiyatı ise 1.999 tl
 • hakkında bir çok olumsuz yorum bulunan kulaklık.

  kimi "kutusuna koyunca kapanmıyor, çalışmaya devam ediyor" demiş, kimi "bağlantı sorunlu, sürekli kopuyor" demiş, kimi ise "şarj tutmuyor, durduğu yerde şarjı bitiyor" demiş.

  ben ise bu konuların hiç birinde sıkıntı yaşamadım.

  kulağınıza takıp play e basınca aklınızda hiç bir şey kalmıyor. ses kalitesi gerçekten çok iyi. basllar oldukça güçlü ancak diğer sesleri ezmiyor, midler ve vokaller önde, tizler ise biraz yüksek frekanslarda pek parlak değil. sahnesi ise kapalı ve kulak içi kulaklıklara göre oldukça geniş.

  bundan önce çok fazla kulaklığa sahip oldum ve kullandıklarımdan sadece westone 4 ve sennheiser hd 600ün ses kalitesi bundan iyiydi. ne westone um pro 50, beyerdynamic dt1350 ne de bowers&wilkins px bu kulaklığın ses kalitesine sahip değildi.

  diğer yandan kablosuz kulaklıkların kullanımı aşırı kullanışlı imiş. gerçekten sizi kısıtlayan hiç bir kablonun olmaması farklı bir deneyim. kulaklığın formu, ağırlığı ve kulakta durması oldukça iyi. spor yapmadım ancak spor yaparken de düşeceğini çok sanmıyorum.

  daha iyi olmasını istediğim bir kaç özelliği var tabi. sol kulaklığı takmadan sadece sağ kulaklığı kullanabiliyorsunuz ancak tam tersi mümkün değil. keşke 2 kulaklıkta ayrı ayrı kullanılabilseydi.
  şarj kutusu çok iyi dizayn edilmemiş, keşke biraz daha küçük üretebilselermiş ve kaplaması kumaş olmasaymış, kumaş zaman içinde kirlenecek gibi.

  bunların dışında bütçesi olan herkese tavsie edebileceğim bir kulaklık.

  sana puanım 9/10 kanka.

  edit: not: aptx, aptx-hd, aptx-lowlatency gibi özellikleri kullanabilmek için uyumlu bir telefona ihtiyacınız var. sadece kulaklıkta bu özelliklerin olması yeterli değil.
 • bluetooth 5 ve aptx desteği ile dikkatimi çekmiş kulaklık modeli. bir başka dikkat çeken özelliği muadillerinden fersah fersah ileride olan ses kalitesi diyebilirim. sennheiser isminin hakkını veren bir model olmuş.

  2000 tl'lik fiyatı göz korkutsa da muadillerinin de hiç ucuz olmadığını söyleyebilirim ve fiyat farkına değen bir ses kalitesi vaat ediyor. amacınız konfor ve kullanım rahatlığından ziyade yüksek ses kalitesi ile müzik dinlemekse önerebileceğim bir model. öngörülemeyen döviz kuru yüzünden fiyatının bu seviyede kalacağını da düşünmüyorum açıkçası.
 • bugün kanyon avm'de denediğim kulaklık. ses kalitesi muazzam. kullandığım kablolu kulaklıkların hepsinden iyi. gerçi öyle pahalı kulaklıklar kullanmadım. (sennheiser cx-200, cx-300 , creative 630i, philips'in modelini bilmediğim bir modeli, vs) fakat son ses bana az geldi. telefondan son sesi açmama rağmen tatmin edici bir yükseklikte gelmedi. ekstra bir ayarı var mı bilmiyorum.
  2000 lira eder mi? bu tarzda bir kablosuz kulaklık kullanmadığım için mukayese edemeyeceğim, yakın zamanda iconx 2018 almayı düşünüyorum, denersem bilgi veririm.
 • ses kalitesi oldukça tatmin edici, alman mühendislik harikası.

  böbreğimi satıp bu kulaklığı aldım. müziği o kadar kaliteli yansıtıyor ki insan diyalize giderken zamanın nasıl geçtiğini fark edemiyor. teşekkürler sennheiser.
 • yukarıda başka suserlerin de dediği gibi kulaklık kutusuna koyunca otomatik kapanmıyor
  manuel olarak kapatmak istediğimde de pairing moda geçiyor
  kutusuna koyduktan sonra telefondan kontrol ettiğimde hala telefona bağlı gözüküyor
  sorunu çözebilen varsa nasıl çözdüğünü dinlemek isterim.
  ses konusunda diyecek bi lafım yok. muazzam.
 • tasarımı ve görüntüsüyle dibimi düşüren kulaklık modeli. 2000 lira fazladan param olsa da hibe edip alsam diye düşünmüyor değilim.
 • hayata keyif katan ürünlerden biri. kutudan çıkar bağlansın, koy kutuya kapansın. şarj işi desen, kendi başının çaresine bakıyor. ses kalitesi, kablosuz bir kulaklığa göre muazzam. kulağı hiç yormuyor. yalıtımı gayet yeterli. trafik modundayken dışarıdaki sesi de alıyor, dolayısıyla motorda, bisiklette kullanılır. tek sorunu, birkaç gün kullanılmadığında, şarjının kendiliğinden tükenmesi. ecnebi forumlarında da şikayet konusu olmuş. şimdilik canımı sıkan bir sorun değil ama alacaklar bilsin. belki de münferit bir sorundur, denk gelmiştir. neticede, alanı üzmez. pek de şık.
 • tetkikci.com sennheiser momentum true wireless incelemesi : buyrunuz