şükela:  tümü | bugün
 • sennheiser mx 271'lerim eskidiği için almayı düşündüğüm kulaklık. henüz biraz pahalı, bakalım ilerleyen aylarda ne olacak.

  http://en-de.sennheiser.com/…tereo-earphones-mx-475
 • sennheiser mx 580'im de oyun sonuna geldiğimden ötürü bugün edindiğim yeni kulaklık...

  içeriği mx 580 kadar değil sadece süngeri çıktı kutudan...

  kağıt üzerindeki veriler sadece kağıtta kalıyorsa bass kalitesi harbiden iyi 580'den...

  bu arada yalan yok yine 580 baktım,ses kontrolü olduğundan ötürü ancak hiç bir tarafta yok...
 • bugün elime geçen kulaklık.
  ses kalitesinin mx 271'den yüksek olduğu özellikle yüksek bitli parçalarda fark edilse de aralarında o kadar büyük bir fark yok.
  dolayısıyla arada 35 lira fiyat farkı olduğundan mx 271 de gayet buna tercih edilebilir bir kulaklık.

  bu arada bana şu kılıfla beraber çıktı: http://en-de.sennheiser.com/…s-sq-01-sennheiser.jpg
 • birkaç haftaya bası fazlasıyla açılan kulaklık,
  mx 271 ile arasındaki fark net biçimde ortaya çıktı.

  öte yandan tüm sennheiser kulaklıklarında olduğu gibi bunun da kulaklık pamukları düşüyor.
 • geçen cumartesi günü satın aldığım kulaklık. eski bir mx 271 kullanıcısı olarak arasında dağlar kadar fark olmadığını söyleyebilirim. lakin aynı parçaları bu kulaklık ile dinleyince ufak tını farklarını hissedebiliyorsunuz. derinlik olarak bu açıdan mx 271'in bi tık daha gelişmiş abisi gibi.

  kulaklık pamukları için ise şöyle bir çözüm buldum, pamukları uhu veya benzeri bir yapışkanı ucundan hafifçe değdirerek kulaklığa yapıştırıyorum. çıkarmak gerekince sorun yaratmıyor, aynı zamanda da kendi kendilerine düşmesini önlüyor. kulağa bir etkisi de yok tahmin edileceği gibi.
 • sahibi olduğum kulaklık. ben de bundan önce mx 271 kullandım hani fiyat/performans bandında paranızın tam karşılığını hatta fazlasını veren bir kulaklıktı. yalnız mx 475 ile mx 271'i kıyaslayacak olursak 475 modelinde güçlü basslar ön plana çıkarken 271 modelinde mid sesler çok daha dengelidir. 475 modelinde sennheiser kulaklıkların bug'ı diyebileceğimiz boğuk ses durumu oluşurken 271 modeli bu açıdan biraz daha makuldur.

  teknik özellikleri:
  empedans: 32 ohm
  frekans cevabı: 18 - 20,000 hz
  ses basınç seviyesi: 118 db (1khz / 1vrms)
  thb, toplam harmonik bozulma: <0.5%
  kulak bağlantısı: ıntraaural
  jak girişi: açılı 3,5mm
  kablo uzunluğu: 1,2m
  ağırlık: 12g

  süngerinin sürekli düşmesi bu kulaklığın en can sıkıcı tarafıdır.
 • tüm zamanların en iyi kulaklığı. sennheiser markası kendini aşmış bu üründe. performans/fiyat ürünü aynı zamanda son derece dayanıklı. sesi çok iyi. kulağınıza öyle bir oturur ki hiç fark etmezainiz sanki yok gibidir. gülünç bir şekilde aşırı ucuza satılmaktadır.

  --- spoiler ---

  6 veya 7 yıllık yakın birlikteliğimizden sonra , birkaç gün önce öldü kulaklığım. üstelik son nefesini de asil bir şekilde verdi. müziğinden ödün vermeden , yaşlandığını hissettirmeden. kulağımdan çıkardığım sırada öldü. dayanamıyordu artık. hayat yoldaşımı kaybettim.

  en güzel anılarımı yaşarken o yanımdaydı. en kötü günümde o cebimdeydi. en güzel müzikleri onunla dinledim , en güzel filmleri onunla izledim. üniversiteye başlamıştım. herkes geride kaldığında o yanımdaydı. 7 yıldır her gün yanımdaydı.

  bir kulaklığa böyle anlam verilir mi demeyin. kulaklık dediğiniz öyle bir cihazdır ki parasını sonuna kadar hak eder. telefonumdan çok kullanmışımdır. fiyatı 110tl değil de 10 bin tl olsa yine gocunmam alırdım.

  sonuç olaram aynı üründen yine sipariş ettim. hatta 5 6 tane daha alarak ömürlük mx475 stoğumu yapmayı düşünüyorum üretimi kesilmeden.

  --- spoiler ---