şükela:  tümü | bugün
  • sennheiser mx 271'lerim eskidiği için almayı düşündüğüm kulaklık. henüz biraz pahalı, bakalım ilerleyen aylarda ne olacak.

http://en-de.sennheiser.com/…tereo-earphones-mx-475
  • sennheiser mx 580'im de oyun sonuna geldiğimden ötürü bugün edindiğim yeni kulaklık...

içeriği mx 580 kadar değil sadece süngeri çıktı kutudan...

kağıt üzerindeki veriler sadece kağıtta kalıyorsa bass kalitesi harbiden iyi 580'den...

bu arada yalan yok yine 580 baktım,ses kontrolü olduğundan ötürü ancak hiç bir tarafta yok...
  • bugün elime geçen kulaklık.
    ses kalitesinin mx 271'den yüksek olduğu özellikle yüksek bitli parçalarda fark edilse de aralarında o kadar büyük bir fark yok.
    dolayısıyla arada 35 lira fiyat farkı olduğundan mx 271 de gayet buna tercih edilebilir bir kulaklık.

bu arada bana şu kılıfla beraber çıktı: http://en-de.sennheiser.com/…s-sq-01-sennheiser.jpg
  • birkaç haftaya bası fazlasıyla açılan kulaklık,
    mx 271 ile arasındaki fark net biçimde ortaya çıktı.

öte yandan tüm sennheiser kulaklıklarında olduğu gibi bunun da kulaklık pamukları düşüyor.
  • geçen cumartesi günü satın aldığım kulaklık. eski bir mx 271 kullanıcısı olarak arasında dağlar kadar fark olmadığını söyleyebilirim. lakin aynı parçaları bu kulaklık ile dinleyince ufak tını farklarını hissedebiliyorsunuz. derinlik olarak bu açıdan mx 271'in bi tık daha gelişmiş abisi gibi.

kulaklık pamukları için ise şöyle bir çözüm buldum, pamukları uhu veya benzeri bir yapışkanı ucundan hafifçe değdirerek kulaklığa yapıştırıyorum. çıkarmak gerekince sorun yaratmıyor, aynı zamanda da kendi kendilerine düşmesini önlüyor. kulağa bir etkisi de yok tahmin edileceği gibi.
  • sahibi olduğum kulaklık. ben de bundan önce mx 271 kullandım hani fiyat/performans bandında paranızın tam karşılığını hatta fazlasını veren bir kulaklıktı. yalnız mx 475 ile mx 271'i kıyaslayacak olursak 475 modelinde güçlü basslar ön plana çıkarken 271 modelinde mid sesler çok daha dengelidir. 475 modelinde sennheiser kulaklıkların bug'ı diyebileceğimiz boğuk ses durumu oluşurken 271 modeli bu açıdan biraz daha makuldur.

teknik özellikleri:
    empedans: 32 ohm
    frekans cevabı: 18 - 20,000 hz
    ses basınç seviyesi: 118 db (1khz / 1vrms)
    thb, toplam harmonik bozulma: <0.5%
    kulak bağlantısı: ıntraaural
    jak girişi: açılı 3,5mm
    kablo uzunluğu: 1,2m
    ağırlık: 12g

süngerinin sürekli düşmesi bu kulaklığın en can sıkıcı tarafıdır.