şükela:  tümü | bugün
12843 entry daha
  • dünyanın gördüğü en sinsi en sahtekar kişiliktir. insanlık, centilmenlik, efendilik hepsi hikayedir. mide bulandıran bir kişiliksiz örneğidir. milyonların izlediği, onlarca kameranın takip ettiği bir maçta role girerek kendini ele veren mide bulandırıcı bir şahsiyetsizdir. allah senin de seni savunanın da bin türlü belasını versin.
  • 2000’li yillarda medya erisimi daha az iken adam sanmistik biz bunu. helikopter ambulans cagirsalardi keske... cakallarin filozofu
  • "yakını, çocuğu" olsa utanacağını belirten adamlar afedersin fenerlidir. öğürtü geliyor şurada yazan fenerlilerden artık. akplisi, chplisi, sağcısı, solcusu, müslümanı, ateisti birleşti muazzam bir performans sergiliyorlar. bu kadar histerik, deluzyonel tek bir kitle daha var o da akp seçmeni. dünden beri kumpas diye ağlıyorlardı, cumhurbabaları da arka çıktı. şimdi hepsi günü kurtarmanın keyfinde. 20 senedir kadıköy aynı bok çukuru. eskiden provoke edebiliyordunuz, şimdi kendi kazdığınız bok çukuruna düştünüz. kumpas oldu onun da adı.

tff ülkede en azından futbol hayatta kalsın istiyorsa, bu kriminal örgüte en ağır cezayı vermelidir. yine bu ülke futbolunu kurtaracak lider adam şenol güneş'tir, takım da beşiktaş'tır.
  • ahlaksız iftiracı sirazesi kayan itlere yedirmeyecegimiz teknik direktorumuz.

edit. şenol güneşe ve destekleyenlerine bela okuyan adama hitaben
    o belalar çoluk çocuğunu bulur umarım şerefsiz seni.
  • daha önce kafası yarılan insan görmesek inanacağız. tarihte böyle birşeyin emsali yok. kafasına bir cisim geldiyse eğer, o kafadan anında oluk oluk kan akardı. ama bakıyorsunuz filozofun kafasında 1 damla kan yok. zannedersin kafasına havan topu yemiş, felç geçiriyor. hele hele, ceketine 1 bardak su geldi diye kendini koridor zeminine atıyor. bu performans oscar ödülüne layık bence.

cahilin biri de demiş ki "hocamız belki iç kanama geçirdi ne biliyorsunuz."(bkz: hocamızla aydınlanıyoruz). güzel kardeşim o adam iç kanama geçirse bırak ayağa kalkıp kafasına buz koymayı, konuşma güçlüğü çeker ve yürüyemezdi. bunu anlayamamak için salak olmak gerekir.

yalnız birşey dikkatimi çekti, eziktaşlılar nedense konuyu tartışmaya kapatıp direk olarak hükmen galibiyet istiyorlar. resmen eziksiniz. utanmasanız topa bile değmeden kupa istersiniz siz.

sekiztaşlılar 10 kişi kalıp turu kazanamayacağını anlayınca devre arasında kendi aralarında konuşup maçı tiyatroya çevirdi. olay bundan ibaret. yoksa dünyanın hiçbir yerinde yedek kaleci tribün ile münakaşaya girmez. maç ve tur ambulansla hastane köşelerinde dolaşarak değil sahada kazanılır lan tinerciler.
  • fatih terim bile bu kadarını yapmamıştı. ne desem bilemiyorum.
  • başlığında fenerbahçelilerin ahlak, dürüstlük gibi şeylerden bahsettiği teknik adam.
    yanlış anlamayın ha rvp nin şerefizliğini t-shirt ile ölümsüzleştiren camia bunlar.
    bunun bir tık fazlası cicişlerin millete namus dersi vermesi filan olur herhalde...
  • trabzonspor zamanında kendisine duyulan empati karışık saygıyı 3 sene içinde tüketmiştir. hele şu boş plastik su bardağının göğsüne çarptığını gördükten 3 saniye sonra yerlerde yuvarlanmasında ekran karşısında ben utandım onun yerine.

severdim seni şenol hoca. saygıdan öte severdim de... (inanmayanlar açıp baksın hakkında yazdıklarıma) ama zamanında şikayet ettiğin istanbul'un havası seni de bozmuş.
  • taburcu olması ibrahim tatlıses’ten uzun süren hassas insan. allah şifa versin umarım kurtulur.
  • kendisinin gördüğü muameleden, derbi rekabetinden, bu rekabetin artık müsabaka olmaktan çıkıp holiganizme evrilerek bir faciaya dönüşmesinden ziyade başka bir meseleye dikkat çekmek istiyorum.

bu toplum ikiyüzlülüğünü örtebilmek adına, sevmediği birinin uğradığı haksızlığı bile ona mal edebilecek kadar tuhaf, garabet, ağır bir hipnoz altında. şenol güneş'in o anki hissiyatını anlıyor olsam da, soyunma odasına gitme refleksinin bir tür "korkaklık", "sinme" olarak görüleceğini, ardından bu durumun "ortalığı karıştırdı..." yaygarasına meze yapılacağını öngörebildiğini düşünmüyorum.

fenerbahçe taraftarı, dünya üzerinde herhangi bir derbide görülecek taşkınlıkların biraz daha üzerine çıkma şımarıklığını, geçmişten de gelen kirli siciline güvenerek sürdürebileceğini zannetti, bu sefer ellerinde patladı.

buradaki temel mesele, bu olayların futbolun içinde olması falan değil; sahaya yabancı madde yağmasını, yıllarca tesisleşmeyle övünmelerine rağmen futbol kültüründen yoksun mağara kaçkınları gibi davranmayı doğal bir şey gibi geçmişteki hadiselerden (çoğunlukla gs-fb derbileri) beslenerek savunma hastalığı.

şenol güneş istediği kadar haksız olsun. kafasına bozuk para değil, peçete dahi atamazsın birader. manyak mısınız siz? böyle salaklıkları normalleştirip, "daha önce eric gerets'e de oldu o bi' şey demedi..." çıkıntılıklarının, ev sahibiyken bile ezikliğin kitabını yazacak çapsızlıkta oluşunuzun futbol literatürüne kara bir leke çaldığını fark edemiyorsunuz.

aslında, şenol hoca ile birlikte haksızlığa uğrayanları suçlayanların psikolojisi tipik akp seçmeni psikolojisi. finalde "ama yol yabdı..." diyecekler neredeyse.

takım otobüsü kurşunlananlar o hadisenin üzerine gitme zahmetinde dahi bulunmazlarken, şenol güneş'in kafasına isabet eden cismin çizgi film efektinden hallice elli yerden kan fışkırtmaması beyzadeleri şüpheye düşürdü. herkes doktor oldu, cerrah oldu, makas görse kan tutacak kişi bile bilirkişi oldu.

böyle oturdum izliyorum. şenol hoca olayı abartmıştır, şöyledir böyledir de; ulan bu kadar da aleni inkar olmaz yahu. kamera var, kayıt var, darp var, atılanların haddi hesabı yok; bir tek kişi de çıkıp "ulan niye adamın kafasına bir şey attılar?" diyemiyor.

son sözüm de tolga zengin'e. her şeye rağmen, vekile yaptığın atar sebebiyle epic fail sayılacak her hareketini (brugge maçını bile) sineye çekmiştim. ama o güvenlik görevlisine ne diye yumruk attın onu çözemedim. (küfür etti denmiş ama yine de karşılığı bu değil)

haklı bile olsan, o hengamede düşünmen gereken tek şey yalnızca orayı terk etmek olmalıydı.
85 entry daha