şükela:  tümü | bugün
 • milli takımdan vizyonu yok karizması yok giyecek elbisesi yok diyerek gönderildiğinde ne kadar rahat uyuduysa şimdi de o kadar rahat uyuyordur.algı yaratıp durmayın bu adam zamanında milli takımdan zorla gönderilirken neredeydiniz a koyayım şimdi çıkıp adama görevden kaçtı vatanı sattı lafları ediyorsunuz.

  kimseyi satmayacak kadar dürüst olan adamlığından kendisinin değil bizlerin bahsettiği adam
 • milli görev adı altında adice yıpratılmaya çalışılan teknik direktör.

  alt tarafı futbol la. oyun bu oyun. adam sizle oynamak istemiyor, zorla mı? bela mısınız oğlum? mecbur mu!?

  delikanlı gibi mertçe "ya lan beşiktaş ve şenol güneş bir arada fazla güçlü oldu" diyin eyvallah der geçeriz.
 • milli takımdan gönderilme sebebi letonya'ya elenip euro 2004'ü kaçırmamızdı. 2003 konfederasyon kupası'nda başarılı olan gençlerin yerine doygunluğa ulaşmış eski oyuncularla devam edince sonuç kaçınılmaz olmuştu.
  milli takımı dünya 3.sü yapıp çıtayı yükselten kendisiydi eyvallah ama dünya 3.sü olan bir takım aradan 1,5 sene bile geçmeden letonya gibi bir takıma elenecek hale gelince yapılması gereken yapıldı, görevine son verildi.
 • kısa süreçte oldukça zor görünüyor; beşiktaş taraftarı "haklı olarak" kendisini şu dönemde bırakmak istemez ancak ben milli takım yerine sonraki süreçte eğer süper lige çıkar ve orada tutunmayı başarabilirse kendisini altınordunun başında görmek isterim. sebebi de tamamen oyuncu gelişimi/oyuncu potansiyeline etkisindeki kişisel başarısı.

  altınordu gibi sadece yerli oyuncular ile sahaya çıkma düşüncesini hayata geçiren, altyapıya oldukça önem veren ve daha da önemlisi vizyonu türkiye ligindeki büyük kulüplere oyuncu satmak yerine avrupa'ya ihraç olan bir kulübün başında olması, hem altınordu adına hem de türkiye milli takımı adına daha başarılı bir sonuç doğuracağı kanaatindeyim.

  milli takım için ise daha çok aykut kocaman gibi turnuvalarda kısmen daha başarılı olan, çalıştırdığı spor külübünden daha büyük kulüplerden bir şekilde puan alabilen bir direktörün daha akılcı bir çözüm önerisi olacağı düşüncesindeyim. ama tabii ki bunlar tamamen yönetimsel olarak da düzeltilmiş bir milli takım için gerekli olan durumlar.

  türkiye futbolunun asıl sorunu tam olarak bu; zemini kumluk olan bir bölgeye yapılmış inşaat sallanmaya başladığında kurtarıcı olarak başka bir isim getirmemiz. sallanmanın asıl sebebi zaten inşaatın kendisi değil ki; sen, kumluk zemin üzerine, daha da kötüsü siyasi bağlantıları yüzünden hiçbir katkısı olmayacak bazı müteahhitlerin önerdiği malzemeciden malzeme alırsan zaten o inşaatın ayakta durması sürpriz olur, çökmemesi değil.

  demem o ki; sorunu çözeceksek öncelikle çekirdekten halletmemiz gerek bazı sorunları. kim ne derse desin, şenol güneş bu ülkedeki genç potansiyeli değerlendirme ve potansiyeline katkı yapma anlamındaki en başarılı teknik direktördür. ve sırf diğer konularda da başarılı olduğu için milli takımın başına getirmek, özellikle bu siyasi şartlarda, hem kendisi için hem de milli takım için istesek de verimli olmayacaktır. ha, tabii sayın cumhurbaşkanımız sanıyorum tam da bu sebepten çıkıp "bizim verdiğimiz paralarla stad yaptılar" diyerek fikret ormana rest çekti. muhtemelen şenol güneş ile ilgili byük bir anlaşmazlık var ve kazanan tarafın hangisi olacağını bilmek zor değil.

  beşiktaş taraftarı adına, bir fenerbahçe taraftarı olarak üzüldüğümü söylemeliyim. kendilerini sevmem, ancak şu an taraftar olarak büyük bir haksızlığa uğruyorlar. çünkü milli takımın bu durumda olması beşiktaş taraftarının suçu değil. yineyeniden aynı şeyleri yaparak başarılı olmaya çalışan yönetimin be syadi destekçilerinin suçu. bunun diyetini beşiktaş taraftarına ödetiyorlar.

  son olarak sözüm fikret ormana: şu anki komünist parti genel sekreteri kemal okuyan'ın, yunanistan komünist partisi'nin o zamanki adı ile türkiye komünist partisi seçime hazırlanırken yaptığı "yardım" teklifine verdiği bir yanıt vardır; "bugün para veren yarın emir verir" diye, bilmem anlatabildim mi?
 • tüm defans hattı ve fabricio’ya ayağına gelen her topu şilirterek sezonu çöpe atmakta olan teknik adam. körler bile görür yaptığı hataı ama 6 aydır kendisi göremiyor.

  lyon maçında fabrinin yediği gol yüzünden geriden otun kurmayı bıraktı böyle bir inat olamaz.
 • bu takımın hali ne böyle. üç senedir doğru dürüst bir takım kuramadın ve sürekli geriye doğru gidiyoruz.

  istifa da bir hizmettir. istifa et hocam.
 • inandığı tüm değerleri bir kenara atıp gençlerbirliği maçına saçma sapan bir kadro ile çıkan hoca.

  cenk, talisca, lens, negredo nerede oynuyor belli değil. oğuzhan top almak için neredeyse defansın içine giriyor. bunun sebebi gençlerbirliği oyuncularının sert presi ve bunu aşmak için talisca'yı oynadığı yere almak aklına bile gelmedi. adriano nerede hocam? caner tosic bombasının yanyana geldiklerinde neye mal olduklarını görmen için daha kaç maç sıçıp sıvamaları gerekiyor?

  hepsini siktir et, bana neden bunları yazdırıyorsun sayın hocam?

  edit: kimsenin sildiği falan yok. kötü gidişte eleştirmek gerekir. kör olmanın kimseye faydası yok.
 • negredoyu ödüllendirmek istiyor belli ama böyle sanki çok zorlama oluyor. 45 dakika cenk 45 dakika negredo yapsa takımın ayarlarını da bozmayacak. ama babele de biraz nefes aldırmak istiyor sanki o zaman bu maça orkanla başla hoca çocuk takıma ısınsın.

  edit: orkan sakatmış.
 • takımı mental olarak maça hazırlayamamış başarılı hoca. takım çok statik ve isteksiz. hadi yorgun olduklarından statik kalıyorlar ama isteksiz olmaları kötü. bakalım ikinci yarı takıma etki edebilecek mi ?
 • beşiktaş taraftarının bir anda sildiği teknik direktör. yazık emenike.