• maçtan sonraki basın toplantısındaki konuşması ders niteliğinde dinletilebilir. kullandığı kelimeler, kurduğu cümleler, noktasına ve virgülüne dek o kadar itinayla seçilmişki sanki metinden okunuyormuş gibiydi. beşiktaş tarihinin bana göre şimdiye kadar gördüğü en düzgün, en kaliteli, ve en efendi teknik direktörüdür.

umarım bizim takımın başında bırakır bu işi, ama yine umarım bu en az bi on yıl daha sürer!

güzel ellerinden öpüyorum hocam...
  • filozofun akıl hocaları ekşideki tinercilerdir.
    geçen haftadan beri ekşide yazan tinercilerin yazıp çizdiği antreman sistemini uygulayıp ve yine tinercilerin kurduğu kadroyla takımı sahaya çıkararak başarılı olmuştur.
  • kıymeti bilinmesi gereken hocadır
  • daha dün sovulurken bugün kral olan teknik direktör.

yine gaza gelmişsiniz lan vay amk.

gerçek bir beşiktaşli da biliyor ki bu takım ligde aynı futbolu oynayamiyor.

bunun en büyük sebebi de fenerbahçe maçından sonra oluşan psikolojik çöküntü.

hocanın en güzel yaptığı şey ise bu çöküntüyü avrupa maçlarına yansitmamak oldu.

2007 - 2008 sezonunda fenerbahçe psv, ınter ve cska'li gruptan (bu gruba göre çok çok zordu ınter'in harika olduğu yillar) elini kolunu sallayarak çıkıp, 2 sene üst üste uefayi alan sevilla'yi eleyip çeyrek finalde chelsea'ye kili kilina kaybederken aynı takım ligde yoklari oynuyordu.

beşiktaş çok büyük işler başarıyor, her sene üstüne koyarak gidiyor ancak avrupa da kalıcı olmanın yolu da yine ligden geçiyor

bu sene söz konusu bir ikincilik bile ön eleme maçı demek ve belkide seneye şampiyonlar ligi'nde yoksun demek.
  • türk teknik adamlar içinde en iyi hoca olduğunu düşünüyorum. ara ara dengesiz hareketleri olmuyor mu ? oluyor tabi. ama yinede oldukça başarılı bir teknik adam.
  • hamza hamzaoglu yerine galatasaray'a gelseydi bugün neler olurdu çok merak ettiğimdir. nihayet eline şampiyonluk için yarisabilecek bir kadro geçti ve ortaya koyduğu performans ilham verici.

türkiye ligini sürekli 3. bitiriyor olması ile bilinen takımını aldı, devler arenasinda 3de 3 yapan takıma evirdi.

bir galatasaray taraftarı olarak takımımın başında görmeyi çok isterdim.
  • türkiye a milli futbol takımının lucescu kovulduktan sonraki teknik direktörü.
  • devler ligi'nde 1992'de devreye giren statüden bu yana yenilgi yüzdesi en düşük 11. teknik direktör. sever ve takdir ederiz kendisini. kendi kendini imparator ilan edenlerle de uzaktan yakından benzerliği yoktur.
  • fatih terim'in saçma popülerliğini sonunda geçebilmiş, türkiye'nin en başarılı ve en iyi teknik direktörüdür kendileri.
  • devler ligi'nde yenilgi yüzdesi en düşük 11. teknik direktörmüş. yalnız şöyle ufak bir sorun var 25 senede 15 maça çıkmış asasadasfdf. tam bir winner tam bir devler liginin imparatoru.

mesela devler ligiyle ilgili bu kafanın ürünü olabilecek başka bir istatistik vereyim. rb leipzig, devler liginde kendi evinde hiç kaybetmeyen tek alman takımı. niye? çünkü şu ana kadar 2 maç yapmışlar.
hesabın var mı? giriş yap