şükela:  tümü | bugün
 • artık nereden bok atacağını şaşırmış renklilerin, şampiyonlar ligi ve türkiye liginde yoluna namağlup devam eden takımın teknik direktörünün sahip olduğunu sandıkları baldır.

  of çok sıkıcısınız ya. yeter cidden.
 • iyiki de var dediğim baldır.
  şenol güneşi insan olarak ta teknik direktör olarak ta çok severim. elinin değdiği takımlardaki ve futbolculardaki kabuk değiştirmeye de her zaman büyük saygı duyarım.
  ama bunun böyle olması bu bal gerçeğini değiştirmiyor.
  böyle bir bal var demek şenol güneşin kariyerinin baldan ibaret olduğu demek değil, emeğine ve başarısını asla gözardı etmem.
  şimdi bal olayını biraz daha açalım.
  1- geçtiğimiz sezonki fenerbahçe kadrosunun şampiyon olamamasının büyük sürpriz olduğu gerçeğinden yola çıkarak, öyle bir tarihi kadronun teslim edildiği teknik direktöre bakın. vitor pereira
  2- aziz yıldırım gibi bir başkanı düşünün. ersun yanal gibi, takımı mart ayında şampiyon yapacak kadar dominanat bir sezon geçiren teknik direktörü bir kalemde silen atan adam, sanki basireti bağlanmışçasına pereira ya bir sezon tahammül etti. bu seneki dick advocate hamlesine benzer bir hamleyi geçen sene ilk 25 hafta süresince yapmış olsaydı, şampiyonluk boğazın diğer tarafında kutlanırdı.
  3- birkaç sezonluk havlu atılmış ve yatırım yapmaya odaklanmış beşiktaş futbol kulübünün hem maddi açıdan, hem stad açısından, hem de kadrodaki oyuncuların pişmesi açısından en uygun sezonunda beşiktaşa imza atması
  4-şampiyonlar ligi açısından çekilmek istenecek en uygun grubun çekilmesi
  5- napoli ve benfica gibi takımları uzun yıllardır ilk defa bu denli zayıf kadrolarının olması ve üstüne mevcut en iyi adamlarının sakatlanması. arkadiusz milik ve jonas gonçalves oliveira
  6- bu takımlara karşı sahaya çıkardığı takımların yanlışlıklarına rağmen bu takımlara kaybetmemesi.
  7- maç içindeki alakasız pozisyonlar. ikinci napoli maçındaki penaltı pozisyonu : aboubakar öylesine topu ceza sahasına gönderiyor hem de oralarda hiçbir beşiktaşlı futbolcu yokken, top adamın eline geliyor ve penaltı. son benfica maçındaki penaltı pozisyonu : tehlikeli olmayan bir ortaya hiç bir baskı görmeden salakça bi şekilde adamın elle müdahelesi ve penaltı.
  tüm bunları yazmak, şenol güneşi ve beşiktaşı ve başarılarını küçük görmek demek değil kesinlikle.
  tekrar söyleyeyim şenol güneşin oyun felesefesini her zaman takdire şayan bulmuşumdur. beşiktaşın da geçen seneden bu zamana kadar ki başarılarının alın terleri olduğu gerçeğini değiştirmiyor.
 • bugün tek şut atamadan maçı bitirecekken, mağlubiyeti çoktan kabul etmişken 2 dakikada bala göte gelen goller sonrası kendini gösteren baldır, hemde öyle böyle bal değildir damlıyor.
 • iki dakikada bala göte gelen dediği gollerden biri duran top organizasyonu, diğeri rakibi tarafından çekildiği halde kendini bırakmayan ve pozisyonu yaratıp golle bitiren lensin becerisi olduğu halde bala göte yazanların anasının kukusundan damlayan bal gibi olmayan baldır.
 • bugün bütün ülkeyi sevindiren baldır, kadro seçimi çok kötü, oyun berbat son dakikada gelen şans golü şahane oldu. güven yalçın, cenk tosun, kenan tercihi nedir allah aşkına?
 • bu gece bir kez daha tescillenmistir.
  fatih terim'i de geçecek gibi.
 • emin olun fatih terim balı bunun yanında hiç kalır. keşke üşenmeyen bir arkadaş şenol’un takımlarının son dakikada attığı golle kazandığı maçların listesini yapsa.
 • bugüne kadar literatüre girmeme ihtimali olmayan kavram,yanlız neden bu kadar az ilgi görmüş o ilginç.

  öyle bir baldır ki andorra, arnavutluk yenmek için bile lazım serde teknik taktik olmayınca.