şükela:  tümü | bugün soru sor
 • (bkz: #22267758)
 • futbolculuk dönemlerinde bugün teknik adam olarak başında bulundukları takımlarının sembol isimleri olmuş iki kişinin kıyaslanması. bunun üzerine şenol güneş'in hem milli takım hem de trabzonspor'dan uzun süren kaptanlığı vardır, aykut'un öyle bir durumu var mıydı hatırlayamadım. yoktur sanırım ama varsa da hatırlatın düzelteyim.

  netice itibarı ile benim için en önemli kıyas; yaşça da çok büyük olan şenol güneş'in, geçen sene kendisine tavır alan ve muhtemelen başkanından aldığı bir talimatla medyada bunu çirkin bir şekilde dile getiren aykut kocaman'ın, ertesinde kadıköy'de oynanan maçta yanına giderek elini uzatmış olmasıdır. bu şekilde bir kez daha abilik ve büyüklük yapmıştır, kalitesini göstermiştir; onu bilirim, benim için gerisi teferruattır. sen istediğin kadar bana aykut'un adamlığını anlat.

  o gün* ev sahibi olduğu stadyumda, misafir takımın yanına gidip hoşgeldiniz demesini bir kenara bıraktım, şenol yanına gelene kadar başını ters yöne çevirmeye kadar işi götürmesini hatırlarım.

  merak ediyorum; aynı aykut, bir kaç gün önce bir basın toplantısında* dile getirdiği gibi; "biz yüzü kızarmayacak yüzsüz insanlar değiliz" demişti ya hani, o gün acaba yüzü kızarmış mıdır? medya unutabilir, sevenlerin unutabilir ama ben kesinlikle öyle bir kızarma hatırlamıyorum, kimse kusura bakmasın.
 • birisi emekleri çalınmasına rağmen rakibinin durumunu empati yaparak karşılıyor, vakur kalıyorken;
  diğeri "amaca giden her yol mübah" felsefesi ile halen alın teri gibi argümanlarla rakiplerinin çabalarını yok sayan bir adamdır.
 • biri konumunu başkanına borçludur. diğeri ise başkanının konumunu borçlu olduğu kişidir.
 • ikisini de çok beyefendi bilirdik. biri hala öyle de diğeri çok bozdu.

  (bkz: kanırta kanırta şampiyon olduk)
 • biri türk futbolu için üzülür, diğeri takımı için.
  biri en antipatik adamı bile takıma monte etmeye çalışır, diğeri en sevilen adamı bile takımdan kesmeye çalışır.
  biri hakkında atıp tutsa bile deplasmanda gider rakip teknik adamın elini sıkar, diğeri ise elini sıktığı adamın arkasından konuşmayı yeğler.
  biri 2 kelime edince federasyondan savunması istenir, diğeri ise düzinelerce basın toplantısı düzenlese bile hiçbir şekilde pfdk yüzü görmez.
 • birisi 2002 yılı uefa "yılın teknik direktörü" ödülüne layık görülmüş (2.si del bosque idi.) diğeri de mühim adamdır. çok iyidir de çevresi kötüdür.
 • aykut sampiyonlugu 'kanirta kanirta aldik' diyebilecek ahlaka sahiptir. senol gunes ise boyle bir ahlaka sahip degildir.
 • bir zamanlar böyle bir karşılaştırma vardı lan ciddi ciddi. fanatik olmak, beyninin perdelerini kapatmak da zor iş arkadaş.
 • birisi diğerine koyarak iki şampiyonluk kazanmıştır. öteki bunu hiç unutmaz kuyruk acısı olarak tutar içinde