şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bir takım renkli takım taraftarının içinde bulunduğu garip durum.

  hepinizin malumu sene başında milli takımlar teknik direktörü olan fatih terim'in karıştığı kebapçı baskınından sonra istifa etmesi üzerine boşalan koltuğa, beşiktaş ile sözleşmesi devam eden şenol güneş aday gösterilmişti. bu gurur verici teklifi şenol güneş hali hazırda devam eden sözleşmesini hatırlatarak kibarca reddetmişti. ardından yaşanan süreçte hem yazılı hemde sosyal medyada inanılmaz bir algı yönetimi yapıldı. türkiye'nin en iyi teknik direktörü olduğu bu yüzden milli takımın başına geçmesi gerektiği, beşiktaş'ı bırakmak istemiyorsa iki takımı birden yönetmesi gerektiği konuşuldu.

  bir çok iyi teknik direktör boşta olmasına rağmen şenol güneş konusunda haftalarca ısrar edildi. o haftalarda kimi övmelere doyamaz iken kimi de teklifi kabul etmezse vatan sevgisi yoktura getiriyordu lafı. cumhurbaşkanı çağırsa sike sike gelir yazanları hatırlıyorum. (çağırdı)(gelmedi)

  süreç şenol güneş'in en başında söylediği şekilde sonlandı. beşiktaş'ta ki görevine devam eden şenol güneş o tarihten bu yana sinsi oldu. çakma filozof oldu. ailesine ve şahsına küfürler edildi.

  sene başında herkesin istediği adam sene sonuna yaklaşırken ve şampiyonluğun en ciddi adayı iken sevilmeyen oldu. her hareketi abartıldı. başka yerlere çekildi.

  şenol güneş bu ülkenin çıkarttığı nadir değerlerden biridir. hatası elbetteki vardır. kendisi en nihayetinde insandır ama renkli takım taraftarlarının abarttığı kadar hatalı hareketi yoktur.
 • fatih terim'ede ağız dolusu sövülüyordu ama sırt gs'ın önünü kesmek için 'milli görev' diye heryerde anırıyorlardı. sıra şenol piçine gelince o 'milli görev' denense hiç anılmaz oldu. 'milli görev'sadece gs için geçerlidir zaten. neyseki sinsi pontus dölleriyle, cımhırbışkınlarınını yalamasporun ne mal olduğu biliniyor. acaba menfaat çıkar mı diye başkanları akp kongrelerinde dolaşan oçları otursun oturduğu yerde.