• haram zıkkım olsun
  • imza attığı 1 haziran 2019'da euro 6,52tl idi. şu an ise 10,44tl.

kabaca diyebiliriz ki tl cinsinden maaş alıyor olsaydı, maaşı şu an yaklaşık %60 değer kaybetmiş olacaktı o günden bu güne.

istifayı korkup kaçmak olarak niteleyen, hezimetten elinde çay oturmuş maçı izleyen bizleri suçlayan koca yürekli hocamız, gerçekten akıllı adam.
  • döviz ile kontrat yasak değil miydi yav?

hadi takımlar ok. yabancı birsürü oyuncusu var. yabancılar euro isteyecek tabi. e onlar euro alınca yerlilere de ayrımcılık yapamazsın onlara da euro verirsin. teknik kadronun balı kel mi?

ama milli takım hocasının yabancı para cinsi anlaşma yapması da bi garip tabi

oyuncuların bonuslar da yabancı para cinsi olacak muhtemelen. gerçi altın alıyorlar biliyorum ben ama neler gördü bu gözler

jeepler paralar yüürolar altınlar

hoca 3.2 almış çoğ mu?

çoğ ama napçan
  • turnuvada sonuncu olup hala istifa etmemesi yada gönderilmemesi hatta başarısız emre'nin oraya transfer edilmesi filan neden aklıma geldiyse akşam akşam.

düşünün ki hiçbir kritik maçı kazanamamışsın ama hala takımın başındasın.
  • daha önce fatih terim'e de verilen yüklü miktar para için de aynısını dedim.

bu ülkenin yetimin öksüzün hakkını, veren de, alan da gün yüzü görmesin.

t: utanmadan, sıkılmadan, hak etmeden alınan paradır.
  • futbol ekonomisi içinde oluşan kaynağın, öksüz/yetim hakkı olmaması nedeniyle boşa çıkan tartışma.

böyle cahil cahil yorum yapanlara ve bunu destekleyenlere gelince, değil şenol güneş, fatih terim, vitor pereirea, sergen yalçın ve bilimum teknik adamların maaşlarını toplayıp ne kadar öksüz/yetim hakkınının boşa harcandığını hesaplasınlar.

yine de bu yorumlarda ısrarcı olanlara gelsin: uefa, fifa turnuva organizasyonlarının yayın hakkını satıyor. elde ettiği gelirlerin bir kısmını federasyonlara dağıtıyor. milli takımın sponsorları arasındaki mercedes benz, nike, mc donald's yabancı menşeli şirketler. böyle böyle tff'nin geliri oluyor. bu gelirinden, işin piyasasına uygun bir miktarı a millî takım hocasına veriyor, kapiş.
  • verdiğim vergiden 0,1 kuruş gidiyorsa zehir zıkkım olsun , hakkımı helal etmiyorum alana da verene de .
  • bu nedir nasıl bir tecavüzdür anlamak mümkün değil.
  • şenol güneş, fatih terim, mustafa denizli vb.. hepsi ülke futbolunu seksenlerde tutuyorlar bilerek bence. vergimden bi kuruşu helal etmiyorum. gerçi saysam bi sürü var.
  • adam hala gelmiş "futbol piyasası içinde oluşan paradan alınan pay" diyor. bu dediğin parayı avrupa'dan 2 tane kulüp teklif etsin bizim teknik direktörlere, hiç itirazım olmaz. var mı öyle bir teklif, yıllardır yok. en son 20 sene önce terim gitmişti, bir daha da kimse arayıp sormadı onu da. bu bile sana buradaki futbol piyasasının adaletsizliğini, suniliğini anlatmalı. kulüplerin milyarlarca lira (yüz milyon dolarlarca yani) borcu var, hala gelmiş futbol ekonomisi diyor. batık zaten o ekonomi, yok yani öyle birşey, sana varmış gibi gösteriyorlar.

nike sponsor oluyormuş, nike sana kendi ülkenin formasını 300 liraya satıyor. o sponsor olmasa, sen o formayı taş çatlasa 80-100 liraya alırsın. yani senin o formaya fazladan verdiğin para teknik direktörün cebine gidiyor. bastı mı kafa?

o federasyonun kasasına giden her para bu ülkenin vatandaşının hakkı, vatandaşının parası. neden biliyor musun? senin meclisin, kendi çıkardığı kanunla, ülkedeki bütün futbol haklarını "millet adına" federasyona devretmiş. yani senin vekillerin senin olan hakkı devretmiş.

o parayı her ile, ilçeye saha yapmaya kullansana, olmaz mı? para teknik direktöre gidince daha mı verimli kullanılmış oluyor? aldığı sonucu da gördük o teknik direktörün, efsane başarı elde etti 2 ay önce.
hesabın var mı? giriş yap