şükela:  tümü | bugün soru sor
 • objektif bir gözle bakıldığında son derece yüzeysel olduğu görülecek katkıdır. zira kura şansıyla da olsa dünya üçüncüsü olan o takım galatasaray'ın uefa kupası'nı kazanan 11'idir. o takımı da neredeyse sıfır maliyetle fatih terim kurmuştur. o döneme dek hiçbir elle tutulur başarısı olmayan fakat haluk ulusoy'un hemşeri torpili ile milli takımın başına gelen şenol güneş'in bu takıma etkisi ise taffarel'in yerine rüştü'yü, popescu'nun yerine alpay'ı, hagi'nin yerine yıldıray'ı koymaktan ibarettir. ki zaten o dönemde 5 yaşındaki çocuğa da kalem kağıt versen aynısını yapar. o kadro biraz yaşlandığında başımıza gelenler hala herkesin malumu. letonya komedisi der susarım.

  bu vesileyle bize dünya üçüncülüğü yaşatan esas isim olan imparator fatih terim'e türk futbolseverler olarak tekrardan saygılarımı sunmak ve huzurunuzda kendisine teşekkür etmek isterim.
 • şenol güneş cidden şanslı biri isim. türk futbol tarihinin en iyi milli takım kadrosu( kısmen gs'nin uefa kupasını aldığı kadro) ile çin, japonya, güney kore, senegal gibi sikimsonik isimleri yenip yine sikimsonik bir takım olan kosta rika ile beraber kalarak yani kura şansı ile dünya üçüncüsü olmuştur. fakat ne hikmetse bu büyük başarının peşine hiçbir avrupa takımına sıçrama gösterememiştir.
 • ülkeyi 52 sene sonra dünya kupası’na götürüp orada da 3. yapmasıdır. tuzaklı soru mu lan bu? yoksa beyin yoksunluğu mu içeriyor? anlayamadım.

  biraz hakem biraz da şanssızlıktan kupanın sahibi olan brezilya’yı elimizden kaçırmıştık 2 defa.

  gerçi milli takımın içinde takımı sabote etmeye çalışan gs’li bazı fetöcüler olsa da şenol güneş’in sayesinde 3.lük başarısını göstermiştik. içimizdeki düşman dışarıdakilerden daha çok zorladı bizi.

  fetö’cülerin yüzünden formsuz hakan şükür’e maruz kalmış, takımımızın yıldızı ilhan mansız’dan faydalanamamıştık.
 • azımsanamayacak katkıdır.

  kenarda gerçek bir teknik direktör olsa muhtemelen ilk 2'de olurduk.
 • 2003 konfederasyon kupasında brezilya ile 2-2 berabere kalan (90da yediği golle) - fransa'ya 2-3 yenilip (son dakikada okan yılmaz'ın kaçırdığı penaltı ile) 3. olan milli takımın ilk 11inde 2 tane galatasaray topçusu vardı. (o dönem fb li olan ve hadi geçmişinden dolayı gs li diyeceğimiz bir de fatih akyel).
  bülent - ergün
  4.5 fb li rüştü - alpay - selçuk şahin - tuncay şanlı ve fatih akyel

  bunu da fb ye verelim amk.
  kafalara gel.

  edit: başlığı açanı şimdi gördüm. troll kardeşimimiş. merhaba troll kardeş.
 • hiçbir şey
 • şöyle ki şenol güneş den sonra miili takım henüz dünya kupasına gidemedi.

  aynısı real madridi çalıştırdığı dönemde del bosque için de söyleniyordu. bu kadroyu herkes şampiyon yapar diye fakat adam gitti dağıldılar. aynı şekil de güneş gitti milli takım daha kendine gelemedi ve kurtarıcı olarak geri çağrıldı.
 • senol gunesin elindeki kadrodan daha iyi kadroyla hicbirsey yapamamis teknik drektorlerin tuttugu takimin destekcilerinin bok attigi hocadir senol gunes, kaliteli iyu oyunculari oynatmak daha cok meziyet ister ondan uyuk hoca olunur.