şükela:  tümü | bugün
  • her şeyden önce markanın ismini pek mantıklı bulmuyorum. mesela, fransa'da la vache qui rit yani gülen inek anlamında meşhur bir peynir markası vardır. şimdi süt veren inek gayet mutlu olabilir ancak önce kesilmiş sonra da kızartılmış olarak servis edilen pilicin şen olabileceği konusunda ağır şüphelerim var.
  • zuhal topallı reklamı korku filmi gibi olmuş

edit: korkudan zuhal yerine zuhap yazmışım... ne dediğimi biliyom mu ben?
  • bana şaban oğlu şaban filmini hatırlatan bir reklam filmi çeken şirket. saba tümer 'in kahkahalarını duydukça "yeni bir tavuk teyze mi doğuyor?" diye kendine sormadan geçemiyor insan.
  • reklamında bayanlar yerine gülen tavukların oynaması durumunda daha büyük bir faciaya yol açabilecek şirket.
  • en son reklam serisinde birbirinden itici karakterleriyle kanal değiştirmeme sebep olan firma.
    karadeniz sivesi tamamen saçma bir hale getirilmiş, "ayy nasıı seviyooo, nasıı seviyooo" diyen tiplemenin suratına terlik firlatabilirim, bir de cilveli ve şuh bir tipleme var ki uyuz oluyorum.
  • son reklamı ve reklamda oynattığı ufaklık ile yüzlerde tebessüm oluşturmuş gıda firmasıdır..

"aa, bak kuş dediler; ağzımızı açtık.."

https://www.youtube.com/…ature=youtube_gdata_player
  • soğuk bir dolapta, çırılçıplak ve ölü bir şekilde uzanmakta olan pilicin nasıl şen olabileceğini düşündürten tavukçu.
  • reklamlarında oynayan iki hatun "$en" olabilirler ama "piliç" değillerdir. piliç olmak gibi bir iddaları varsa orasına karı$amam.
  • adapazari-bilecik arasinda otobuslerin mola verdigi yerin yakininda olan tavuk kesim ve paketleme fabrikasi
  • 5 li sosis, bir kangal sucuk ve normal boy salamdan oluşan setini 4.5 tlye aldığım marka.

neden aldığımı ben de bilmiyorum ama yedik bi piliç!