şükela:  tümü | bugün soru sor
  • köpürmüyor, ferahlık ve temizlik hissi vermiyor. paraya kıyıp aldım bitmesini bekliyorum 2-3 liralık ipana felan alcam
  • köpürmemesi, ferahlık ve temizlik hissi vermemesi eşimin; beyazlatmaması aksine tıpkı parodontax, colgate ve ipana'da olduğu gibi sarartması ise benim memnuniyetsizlik kaynağım oldu. tüpün bitmesini beklemeden beyazlatıcı etkili sensodyne'e geri dönüş yaptık.
  • dişleri beyazlatacağına kesinlikle sarartan bir diş macunu. tüketiciler kısa zamanda bir işe yaramadığını fark etmiş olacak ki true white'ın fiyatı son zamanlarda düşmeye başladı. true white'ın henüz yarısı bile bitmemişken sensodyne pronamel beyazlatıcı etkili olanına geri dönüş yaptık mecburen. pronamel, hem diş minelerini asitlerden koruyor hem de dişleri fark edilir ölçüde beyazlatıyor.
  • parasını asla hak etmeyen bir ürün.
  • sensodyne true white'ın extra ferah olanının tadı fındık gibi.

evet, yanlış okumadınız tadı bildiğin yeni kavrulmuş fındık. adeta bir nutella.

diş fırçalamaktan tiksindim yemin ederim.

geceleri yatmadan önce dertleniyorum, yatmamak için elimden geleni yapıyorum. sırf o lanet tadı çekmek istemediğim için.

bozuk mu acaba?

bilen var mı?

yoksa sensodyne'ın ekstra ferah anlayışı fındık mı? bu mu yani?
  • bu ne olm? reyondaki en pahalı ürün buydu, baktım kutusu falan güzel, dedim olm ağız sağlığı önemli kıy paraya al. madem kıydık paraya, e o zaman takım olsunlar diye düşünüp bir de fırçasını aldım. ikisine 39 lira falan verdim. yatmadan önce dişlerimi fırçalayacağım saati sabırsızlıkla bekledim. zaman geldiğinde heyecanla yaklaşık üç dakika boyunca dişlerimi fırçaladım, köpürmedi hiç, demek gerçek macun köpürmüyor dedim, klasik tadı da yok ağzımda allah allah dedim, sürpriz olsun diye fırçalarken aynaya hiç bakmadım. neyse işlem bitti, ağzı duruladım falan. hey gidi şimdi parlıyodur lan dişlerim deyip aynaya baktım ki ne göreyim, dişlerimde hiçbir belirgin fark yok. hatta sarımtrak yani. ilk kullanımda değişiklik olmaması normaldir belki. yaklaşık 15 gün günde iki kere kullanayım bakayım neler olacak. iki hafta sonra falan editlerim burayı.
  • sanırım sözlükte bir tek benim memnun olduğum diş macunu. hem de 25 tl fiyatına rağmen*.
  • dişleri beyazlatma yerine sarartmayı kendine ilke edinmiş diş macunu.
  • kendi kulvarının en kötüsü olmayı başarmış diş macunu. her ürünü almadan önce didik didik araştıran ben, kırk yılın başı markasına güvenip hiç yorum okumadan bir ürün aldım. ve sonuç, çok pişmanım.

inci gibi dişlerim vardı, 2 hafta içinde sigaradan dişleri sararmış dedelere döndüm amınskim. her çeşit diş macunu kullanmışımdır en ucuzlar da dahil olmak üzere, ama bu kadar kötüsünü ilk kez görüyorum. allah belanı versin sensodin. ne ağzı ferahlatıyor ne dişimi beyazlatıyor, ulan bunları geçtim diş yüzeyini bile temizlemiyor yemin ederim. kullandıktan sonra dişlerimi hiç fırçalamamış gibi hissediyorum. sakın almayın sakın.