şükela:  tümü | bugün
 • sentinellilerin yasadiklari ada.. ingilizcesi sentinel islanddir.. daha fazla bilgi ve eglence icin(bkz: http://www.afilifilintalar.com/…-en-afili-insanlari )

  p.s : bu degerli bilgiyi sizlerle paylasmama vesile olmus degerli yazar afsin kum ve degerli elit* insan faji ye tesekkuru bir borc bilirim
 • dünya'dan en izole insanların yaşadığı ada.
  yaklaşık 300 kişilik bir nüfusa sahip olan sentineller, 60.000 yıl önce afrika'yı terk eden ilk insanlar olarak bilinmektedirler. kendileri ile iletişim kurmaya gelenleri pek dost canlısı karşıladıkları söylenemez. 2004 yılındaki tsunami felaketinden sonra hindistan'dan helikopterle gelen ekibi ateşli oklarla vurmuşlardır. 2006 yılında da kıyıya çok yaklaşan 2 balıkçıyı öldürmüşlerdir. bundan sonra da hindistan hükümeti sentinellerle bağlantı kurmayı bırakmıştır. şahsi fikrim, adamlar ne yardım istiyor ne de iletişim kurmak. bırakın arkadaş insanları kendi dünyalarında yaşasınlar. dış dünyayı görseler eminim kendi yaşamlarını mumla ararlar ki bu tarz toplumdan izole olmuş kabileleri kendi hallerine bırakıp hiç ellememek en iyisi.

  burda da kendilerini incelemeye gelen ekibi nasıl karşıladıkları ile ilgili video yer alıyor.
 • (bkz: genosha)
 • abi 700 yıl boyunca adana ne bir emperyal devlet uğramış ne de başka bir şey. nası pislik heriflerse artık. yamyamlıkları da biliniyor. ya bu ibneler çok acayip bir şeyi koruyorlar ya da beyaz adam götten lokma kopartmayı göze alamadı. neyse, asıl olay şu. buraya bir larp kampı kuracan. larp'ın daha ötesi olmaz. "bana 10 goblin kellesi getir" diye questi vericen, biz de neckbeardlar olarak sevinicez eğlenicez. yapın bunu, yetkililere sesleniyorum.
 • bu adamların içinde diğer halklara karşı düşmanlık olmasaydı bugün sağ kalıp aramızda olmayacaklardı. sadece kültürlerinden bahsetmiyorum, komple bütün ada halkı muhtemelen grip, çiçek, kızamık gibi hastalıklardan telef olmuştu çoktan. bunun en iyi ispatı andaman adalarında yaşayan kısmen misafirperver denilebilecek yerli nüfustan pek kimse kalmamış olmaması. halkların kardeşliği andaman adalarının meraklı sakinlerine pek yaramamış gerçekten. halbuki bu işe yaramaz sentinel adasının yarı manyak kabilesi bugünlere gelebilmiş.
 • kim milyoner olmak ister de sorulan ada
 • kendi içlerinde mesut mutlu ama teknoloji toplumlarına göre yabanilerin yaşadıkları bölge. farklı.

  buyrun
 • gezegende modern hayatla irtibatı olmayan son 'gerçek vahşi' kabilenin yaşadığı inanılmaz güzellikte ada. hindistan'a kağıt üzerinde bağlı olmakla birlikte, aslında uluslararası koruma altında. adaya çıkmak ve ada halkıyla iletişime geçmek kesinlikle yasak -onlar da istemiyorlarmış zaten. sayıları 1970'lerden sonra hızla azalmış ve şu aralar 100 civarında oldukları tahmin ediliyor.
 • kapitalizm ya da modernite denilen orospu çocukluğunun ''insanat'' bahçesidir.