• eğer 1978 yılında falan çıksaydı muhtemelen darbe bir sene erken olurdu.
  • "kaç kere

denedik

denedik

denedik

yetmedi yine

denedik

yılda en az iki üç kere bozuk bir ilişki tazeledik"

şimdi ben bunu yeğenime söylesem, fazla uzatmaz; "mal mısın teyze?" der. o derece sanata saygısı olmayan bir çocuk.
  • abi şarkı olanı hakikaten çok kötü be. yani demet akalın kalitesinin bile altına nasıl iniliyor anlamıyorum ama gerçekten çok kötü. kafiyeli kelime bulamayıp nakaratın sonunda narananarana demek nedir lan?
  • son günlerde yoğun bir şekilde maruz kaldığım ve bir şaka olmasını dilediğim şarkı. biliyorum bir demet akalın şarkısı sonuçta, yaratıcılık derinlik beklemek mallığın daniskası. ama hakikaten bu nedir ya? topu topu 4 satırlık bir nakarat yazacaksınız, onun da iki satırı zaten "tak sepeti koluna, herkes kendi yoluna", bildiğin kırk yıllık tekerleme. hala nakaratı devam ettirecek tek satır söz bulamayıp lalalalalala diye dolduruyorsunuz şarkıyı. sonra kezban sürüsünün eller havaya, paralar insin cebe. yazık ya yani şuraya yazdığım vakte bile yazık. öyle ziyan bi durumdayız. ama sağolun yaz güzel, yaz hareketli. dayayın, yapıştırın. yakışır.
  • gülşen'in yatcaz kalkcaz şarkısının ardından çıkmasının "kötünün iyisi" psikolojisi yaratıp, insanlara dinleme isteği uyandırdığını düşündüğüm şarkıdır.
  • sadece ritmi için dinlediğim şarkı.
  • sözleri aşırı dandik olsa da, altyapısı sağlam bir parça.
  • hasırdan ziyade kozalak ile yapılanları suya daha dayanıklı olan taşıma aracı.
  • demet akalın'ın ilkokul bir terk sözleriyle göz dolduran şarkısı.

(bkz: tak sepeti koluna herkes kendi yoluna)
  • "kaç kere denedik denedik denedik yetmedi yine denedik" diyen demet'in eski albumlerine selam caktigi sarki.

deniyorsun, olmuyor, olmamayi birak bu sarkiya kadat dusuyorsun. sence de durum fena degil mi demet? ama diyorsan ki "lalalalala" onu bilemeyecegim tabi sen de haklisin.
hesabın var mı? giriş yap