şükela:  tümü | bugün
  • başta fransa olmak üzere, avrupa'nın başka ülkelerinde de bulunan bu kozmetik firması, bir vakitler yurdumuza da gelmiş, lakin carrefour vegada açılmasıyla kapanması bir, hadi bilemedin iki olmuştu. paris'teki tükanlarında hemen hemen hiç yakışıklı abi olmadığı gibi, ellerine siyah eldiven geçirmiş uzakdoğulu çirkinimsi ablalar servis veriyormuş, siyah eldiven ise tuttukları ürüne odaklanmayı sağlayarak satışı artırmak ve daha zarif bir sunum sağlamak içinmiş. yalansa günahı görenlerin, diyenlerin boynuna.
  • dunyanin butun markalari yetmezmis gibi bir de kendi markalarini nefis tasarimlarla hem de pek bi ucuz fiyatlarla satiyorlar, geci sanki sattiklari diger parfumlerin ozlerinden apartma parfum yapmak gibi bir halleri var ama 10 euroya sattiklari surece yok bi sakincasi benim gozumde
  • parfumleri ve diger kozmetik urunlerini, diger yerlerle ayni fiyata satan yer.

yani, eger buradan (atiyorum) "parfume x" diye birsey aldiniz ve $50 odediniz. kargo fiyati ile birlikte oldu bu size $60.

ama, eger gidip bir dukkandan aldiysaniz $52 odediniz. yol masrafi ile birlikte yine bu size $60 oldu (eger bedavaya gitmemisseniz).

eger bedava (veya cok ucuz) olan ulasim imkanlarindan yararlanmissaniz, yaklasik $7-8'i kurtarmis bulunmaktasiniz. oyle ki "evimden cikmak istemiyorum oeh" derseniz, bunun da fiyati size yine $8'a mal olacaktir.

en iyisi duty free be...
  • alisveris manyagi olunabilecek, insanin butcesine agir hasarlar veren super kozmetik dukkani. piriltili, rengarenk ve guzel kokan her sey var burda. eger kesinlikle hic bir sey almiycam diye inat ediliyorsa tek tavsiyem: kapidan iceri adim atmayin!
  • bu dükkanda dikkat çeken bir diğer husus da aynı adı taşıyan makyaj ürünlerinin bilimum ünlü fransız makyaj ürünlerinden daha ucuz olmasıdır.
  • incil'de gelin anlamını taşıyan sözcük.
  • bir mabetler zinciri. güzellik yaratma ve kalkındırma merkezleri. özellikle barselona ve paristeki mağazaları tam anlamıyla kitsch özellikler içerir. bakıp bakıp kendinizi bir kubrick filminde gibi hissedebilirsiniz. kıpkırmızı halıların yanında şamdanlar ve kocaman dış bükey aynalar..kendinize bakmanız için ve sanki kendine bir bak!..bak işte ne yaparsan yap bu kadar güzelsin demek istiyor sanki kadınlara. özellikle girişine koymuşlar bu devasa aynaları. içeri girdiğiniz zaman (..özellikle champs elysees'dekinden bahsediyorum..) ucunu göremiyorsunuz. burada elinde fotoğraf makineleri ve kameraları olan japon turistlerin kovulmalarını seyredebiliyorsunuz çünkü burada tek kare resim almak, kayıt almak kesinlikle yasak.
    içeriğine gelince.. sanırım bir kadın için 1000 adet mango mağazasının birleştirilmiş halidir diyebiliriz. o derece cazip ve korkutucu. hani bir an gelir alışveriş sırasında orada bulunan herşeyi almak istersiniz ya..işte bunu orada yaşayabilirsiniz özellikle de bir kadınsanız. ayrıca sık sık parfüm bitirip hep aynı parfümü alıyorsanız burada 5 litrelik dev boyutlarda parfümler de bulunmakta. kiloyla satmıyorlar ama.
  • kazik kadar kadinlari seker dukkanindaki kucuk cocuklara donusturen magaza..
  • paristeki dükkani inanilmazdir. magaza uzun bir koridor seklindedir. sagda ve solda parfümler kadin ve erkek için ayri ayri yerlestirilmistir. dibe dogru giderken önce en çok satanlar yerden tavana kadar sira sira ve binlerce testeriyle emrinize amadedir. (abartmiyorum.) ardindan alfabetik siralama gelir. yani a= armani, armaniye ait parfümler, b= bulgari c = chanel diye devam eder. z'ye kadar. ( bildiniz burada da abartmiyorum.) koridorun orta bölümleri bos mudur? hayir orada da makyaj ürünleri ve sephoranin kendi ürünleri bulunur. koridorun en dibi saç vs aksesuarlarina,tarak firça gibi malzemelere, kasa ve müsteri temsilcilerine aittir. ilk girdigimde uzaya falan gittim zannettim, ya da cennete bilemiyorum.
  • elinizde bir listeyle içeri girip, çalışanlardan listedekileri bulmak için yardım istediğinizde, bir süre sonra etrafınızda *dört çalışan kız ve ortalarında siz yürürken kendinizi muhteşem hissetmenizi sağlayan yer