şükela:  tümü | bugün
190 entry daha
  • çeşitli olaylar ve gelişmeler sonucu araya kaynatarak ameliyatını olduğum burun yapısı bozukluğudur.ameliyatı izmir buca seyfi demirsoy hastahanesi,gökhan kurtoğluna oldum(estetiksiz ).toplamda yaklaşık olarak 1 saat 30 dk süren bu ameliyatı genel anestezi ile yapıyorlar ve ameliyat günü taburcu oldum,acı yok sızı yok sadece burundaki tamponların verdiği rahatsızlık ve havayı ağzınızdan almanız sonucu oluşan tahriş dışında.tamponlar ameliyattan iki gün sonra çıkarıldı,tampon olarak uç kısımda bez devamında ne olduğunu anlayamadığım bir uzun edavat kullanılmıştı bu tamponlar kısa değildi bayağı uzun birşeydi ne olduğunu anlayamadım tek seferde uctaki bezleri keserek doktor çıkardı pek ,acı ,sızı felan hissetmedim bu tamponlar çıkarılırken,çok çok az birşey.gel gelelim bu tamponlar çıktıktan sonraki hava alma performansı daha öncede belirtildiği gibi burun akıntısı ve pıhtılarla kapanıyor.bunun olmaması için doktrun verdiği tuzlu su karışımını kullanmanız gerekiyor nizami olarak.bunun dışında burunum halen eğri fakat nasıl biraz daha rahat nefes aldığımı çözebilmiş değilim yüzde halen şişlik mevcut inince göreceğiz....gün gün güncelleyeceğim.

4.gün editi:burnuma sürekli olarak tuzlu su sıktığım surece normalde tıkanık olan taraftan daha fazla nefes alabiliyorum.burun kuruduğundaysa içerisi çılgın kabuk bağlıyor dolayısıyla uyuyup uyandığınızda burundan nefes alma olayınız durmuş oluyor.bunun dışında cene ağrılarım halen tam geçmemişiken ,koku duyusu hafiften geri gelir gibi oluyor,et kokusunu tavuk kokusu olarak almakla başladı.kullandığınız tuzlu sulu ilaçlar yüzünden burnunuzun ucu tahriş oluyor(abf rinse kit....).doktorun verdiği ilaç yetmiyor sürekli nemli tutabilmeniz için illa kendiniz de birşeyler bulmak zorundasınız ,ben arıtlıp kaynatılmış suyla himalaya tuzunu karıştırarak oluşturdugum karışımı sıkıyorum oda aynı işi görüyor ab rinse ile.....1.5 çay kaşığını 1 ab rinse şişesine atıyorum. mütamatiyen bu suyu sıkıyorum elinde tuzlu suyunu taşıyan kayıp balık nemoya döndüm resmen.bu işlemi yapmadığınız süre uzadıkca içerdeki kabuklu katı kitlede buyüyor ve doktorun verdiği ilaçla açması zorlaşıyor......bununla birlikte şişlik indikce fark ediyorum ki dışta hiç bir değişiklik yok gibi yamuk olan yön içten kesilip alınmış sanırım dolayısıyla terse daha bir kayma var gibi,buda pek hoş durmuyor, dış kısıma dokunmadan yamukluk hastalığı olan bu şeyi nasıl düzelttiler ne işlem yaptılar merak ediyorum....devlet hastahanesi olduğu için elime standart deviasyon ameliyatı kağıdını aldım tabikide,eğer yaptırmayı düşünenler var ise araya estetiği de sıkıştırmalarını tavsiye ediyorum o yüzden.önceliğim nefes almaktı ve gördüğüm kadar estetisyenler tek tip yapıyor ben erkeğim ve erkeğin burunu kemerli olur algısına sahibim ,bizim estetisyenlerse once burnu kaldırıp kemeri eriterek işlem yapıyor bunu göz onunde bulundurun hepsi karı burnuna benzetiyor ,sadece burnun dışındaki eğriliği düzeltebilecek bir estetisyen bulursam onuda yaptırmayı düşünüyorum.umarım bu şey tekrarlamaz.tamponsuz süreçte günlük güneşlik değil.halen sıvı tüketiyorum sadece bu arada....
    7.gün editi: burunun kabuk yapması azalıyor fakat halen tam olarak burnumdan soluyorum diyemem .yapılan işlemi şuanda çözebilmiş durumdayım yamukluğun tersi yönde üst kısımda yamuklukla aynı yönde uç kısımda anladığım kadar kıkırdak yada kemik çıkarılmış durumda bundan kaynaklı bir rahatlama gerçekten var şuanda eskisinden daha fazla her iki taraftanda temiz tuttuğum sürece hava alıyorum fakat şekil eskisinden daha kötü durumda yada benim gözüme çok batıyor bilemiyorum...özellikle ust taraf yamuklugun ters yönünde hafif çökmüş gibi geliyor.tuzlu suya devam ediyorsunuz ,kuruduğunda burun halen tıkanıyor ve burundan nefes alma durumunuz yine kesiliyor.bunun dışında ameliyatı yazın olacaklara tavsiyem olmamaları hava ısınıp nemlendikçe soluk alıp vermeniz güçleşiyor burun ve boğaz daha çabuk kuruyor,nefes alıp vermek ızdıraplaşıyor.serin havaları beklemesini tavsiye ederim ameliyat olacakların.
    8.gün kontrol editi: kontrol sırasında elindeki ince uclu süpürgemsi şeyle doktor kabukları,burun pisliklerini felan temizliyor bunun dışında bir sıkıntı yok bende ki burun pislikleride zaten evden çıkıp hastanede beklediğim süreçte oluştu sürekli nemli tutarsanız onlarda olmuyor...1 hafta 10 gün sonra tekrar kontrol verildi ,ab sinus rinse ile burnu ıslak tutmaya devam.....araada kanlı kabuklar ve akıntı temizleyince halen geliyor....
2 entry daha