şükela:  tümü | bugün soru sor
  • asagida gorebileceginiz piercingdir.

http://bodypiercingmag.com/…/02/septum-piercing.jpg

kisisel olarak sahip oldugum en rahat piercing'dir. hatta kici kirik nostril(hizma) piercinginden bile daha eziyetsiz. yaptirdiktan 1 hafta sonra agir nezle olmama ragmen iltihap kapmamis ve beni yuz ustu birakmamistir.

yapimi kimilerinin gozunde korkuyucu olsada aslinda o kadar aci cektirmeyen bir prosedurdur. tabi acidan kivranmazsiniz ama sinirlerinizde bir bosalma olur ve ister istemez gozunuzden yas gelir. ama acidan degil. kesinlikle profesyonelliginden emin oldugunuz biri tarafindan yapilmalidir. aksi taktirde istenmeyen sonuclar dogurabilir her piercing gibi. ve son olarak, youtube'da bazi cilginlar var kendilerine septum yapan, onlardan olmayin anam.
  • insanı kızgın boğaya benzeten pirsing.
  • sümkürme işine bir çözüm bulur bulmaz ucu açık olanını yaptıracağım şey.

yara izi* görünmediği için beğenmeyip ya da sıkılıp da çıkarınca sorun olmayacak piercinglerden. en kötü ihtimalle paranızla rezil oluyorsunuz.
  • an itibariyle bir hafta önce ansızın birden ağrımasının nedenini takısını değiştirdikten sonraya denk geldiğini fark etmem ve kalınlığını aldığım yerden 1.2mm(16g) yerine 1,6m(14g) olarak gönderdiklerini ve ben de fark etmeden takıp burun deliğimi genişlettiğim için olduğunu farkettiğim piercingim.
  • en çok rupaul's drag race'in 7. sezonundaki favori drag queen'lerimden biri olan pearl liaison nam-ı diğer matthew james lent'e yakıştırdığım, iki burun deliğinin arasındaki kıkırdak delinerek takılan piercing.

şuradan ne kadar yakıştığını görebilirsiniz.

edit: kıkırdak değil, kıkırdağın hemen altındaki bir açıklıktan geçiriliyormuş. o kadar sene anatomi eğitimi verdiler, haberim yok bundan, cık cık cık.
  • köylerde öküzlere takıyorlar bunlardan ciddi biçimde bir insan neden kendine böyle bir şey yapar diye düşündürdü
  • bunun fake olanından edinmeyi düşünüyordum belki ponçik yüzüme seksi bir makyajla değişik bir hava katar diye yalnız bunu söylediğim ilk kişi yukarıdaki yazarın da belirttiği şekilde bana hemen google'dan burnu delikli inek (öküz?) - bilemedim fotoğrafı gösterdi.
  • 8 gün önce yaptırdığım piercing. yurtdışındayım, türkiye'deyken çok istememe rağmen fırsat bulup da yaptıramamıştım. buraya geldim, baktım hala çok istiyorum dedim artık deneyeyim. en fazla ne olur, yakışmazsa çıkarırım. sözlükte de çok bi şey yazılmamış, yaptırmak isteyip de çekinen arkadaşlar varsa diye deneyimlerimi anlatmak istedim.

öncelikle ilk piercingim olduğu için başta çok korktuğumu belirtmek isterim. canım çok tatlıdır, hastanede kan verirken bile kendimi tutamam ağlarım. neyse, cesaretimi toplayıp kalktım gittim. arkadaşlarıma falan bile haber vermedim ki son dakika karar değiştirirsem vs beni zorlayacak kimse olmasın. piercing stüdyosundaki çalışanların hiçbiri ingilizce bilmediğinden, ben de italyanca bilmediğimden el kol işaretleri yapa yapa bi şekilde anlaştık. fiyatı için de 60 euro dediler (oha), ucuz memleketim canım türkiyemde yaptırmadığım için içimden kendime söve söve geçtim oturdum koltuğa. adı antoin olan bol dövmeli, piercingli, uzun saçlı bir 'abi' uzun uzun hazırladı stüdyoyu. tüm alet edevatın paketlerini gözümün önünde açtı, hijyenik jeller, kremler, iğneler bilmemneler. tam tepemde floresan parlak bir ışık, ameliyata girecekmiş gibi oldum, zangır zangır titriyorum. antoin beni rahatlatmaya çalışıyo, elinden geldiğince ingilizce konuşmaya çalışıyor, espri falan yapıyor, canım ya. bu arada adamla gece sokakta karşılaşsam ürküp kaldırım değiştiririm ama görseniz aslında ne kadar kibar, ne kadar tatlı bi adam. insanları dış görünüşüne göre yargılamamak gerektiğini de anlamış olduk.. neyse sosyal mesajımı da verdiğime göre devam edeyim, en sonunda "hazır mısın" dedi, hazır değilim korkudan geberiyorum ama bindik bi alamete diyip "hazırım" dedim. iğneyi değdirdiği an gözümden yaşlar boşalmaya başladı. neyse, bi süre sonra canımın yanmasına alıştım, ağlamayı kestim ama adam hala burnumun orada çalışıyor. iğne bi türlü girmiyormuş, septumum çok sertmiş. bu sırada burnumdan kanlar boşalıyor falan. kanı hissettim, tekrar ağlamaya başladım. bu sırada antuancığım da gerildi ama hiç bozuntuya vermedi, sakin sakin çalışıyor, bi yandan da tatlı tatlı konuşuyor ki kafam dağılsın. söylediklerinden bi halt anlamıyodum ama sesi çok sakindi, konuştukça rahatladım. zaten adamın gerçekten profesyonel olduğunu orada anladım.

neyse 15-20 dakikalık kanlı ve gözyaşlı bir uğraştan sonra nihayet piercing takıldı. antuşko (antuşko?) para almayı katiyyen istemedi. "20 senedir bu işi yapıyorum ilk kez başıma böyle bir şey geliyor" dedi, almadı para. sırf adamın piercing takılma sürecindeki mükemmel tavırlarından dolayı çok ısrar ettim, kabul etmedi. bu sırada kanadı falan ama piercing & deldirme işlemi & bakım kremini komple beleşe getirmiş oldum sldjsfjdsf (60 yüro boru mu?)

neyse çıktım, atladım bisikletime. çok hafif bi sızlama dışında ağrı yok, dedim heralde uyuşmuştur esas ağrı uyuşukluk geçince başlayacak. uzun yıllar önce ortaokulda kulağımın üst kıkırdak kısmını deldirmiştim de haftalarca o kulağımın üstüne yatamamıştım acıdan. öyle bir ağrı bekliyordum, zerre ağrımadı. ilk günler burnuma hiç dokunmadım, ne olur ne olmaz diye su bile değdirmedim. sadece günde bikaç kere aldığım bakım kremini kullandım. hala kremi kullanıyorum, ağrı falan katiyen yok, hatta piercingin varlığını hissetmiyorum bile. burnum çok küçük ve çok düzgün olmamasına rağmen çevremdekiler de beğendi. en önemlisi de ben beğendim.

velhasılı biraz acılı başlamasına rağmen sonu iyi bitti. aynaya baktıkça mutlu oluyorum, sizin de düşünüp düşünüp denemekten çekindiğiniz şeyler varsa daha fazla düşünmeyin yaptırın. hayat çok istediğimiz şeyleri ertelemek için çok kısa.
  • bugün itibariyle bir tanesine sahip olduğum piercingdir.hiç bir uyuşturucu sprey veya krem kullanmadan arkadaşım deldi.kulak memelerimin delinmesinden daha az canım yandı.