şükela:  tümü | bugün
 • a song of ice and fire evreninde gecen dunk and egg kitaplarinin baskahramani sovalye.

  kendisi king's landing'de flea bottom'da dogmus azimle kasip hedge knight olmus. daha sonra da kral aegon v targaryen'in kral muhafizlarinin komutani olmustur. tragedy of summerhall olarak bilinen yanginda kral aegon ve kralin oglu duncan the small ile birlikte can vermistir.

  boyu yaklasik 2.10 civarinda oldugu icin the tall olarak bilinir, zaten kenar mahalle pici oldugu icin bir soyadi da yoktur. kendisi biraz yavas olmakla beraber sovalyelik kodunun parlayan bir ornegidir.
 • kendi kendine sürekli aptal * diyen, onurlu iyi yürekli ve cesur bi şovalyedir, ki böyle karakterlerin başına a song of ice and fire evreninde ne olduğunu biliriz. neyse ki george r r martin'in insaflı zamanına denk gelmiş gibi gider tales of dunk and egg.

  ayrıca geogre r r martin, a feast for crows içinde kendisinin soyundan birinin ortaya çıkacağını söylemiştir ki konuda en genel kabul edilen teori şurdadır: teori
 • bu arkadasin hayati sinema filmi olabilir eklemeler ile birlikte. game of thrones dizisi bittikten sonra, yazar da yazmayi biraktiktan sonra olacaktir da.
 • george r. r. martin tarafından yazılmış üç kitaplı tales of dunk and egg serisinin başkahramanı. uzun boylu olmasından dolayı "tall" lakabıyla anılır.
  summerhall trajedisi'nde ölmüştür.
 • rocky balboa'nın westeros şubesidir.
  muhteşem bir kılıç üstadı değildir,kendisinin de defalarca belirttiği gibi kargıda vasatın bile altındadır.
  bütün olayı stamina ve adalet duygusundan aldığı inançtır ; sonuna kadar savaşır herkes umudunu kestiğinde o, kaderin çarkından bir son vuruş çıkaracak gücü kendisinde bularak olayı bitirir. ona westeros'un gelmiş geçmiş en büyük sövalyesi denmesinin sebebi tekniği değil görev bilincidir.

  brienne of tarth ile akrabalığını nereye bağlayacaklar çok merak ediyorum, akşam yıldızı selwyn'in dedesi olabilir gibime gelmekte.

  ayrıca martin'in açıkladığı diziden sonra çıkacak üçleme film büyük ihtimalle tales of dunk and egg ile ilgili olacaktır.
  game of thrones'tan 80 yıl öncesi yaşanan olayları, tarihteki bazı büyük kırılma anlarını merak edenler varsa aşağıdaki linkte ser duncan the tall ve yardımcısı egg'in maceralarının yayınlanmış üç kitabına türkçe olarak ulaşabilirler: http://forum.donanimhaber.com/m_88457082/tm.htm
 • tywin lannister'ın babaannesini öpmüşlüğü vardır.

  (bkz: rohanne webber)
 • hedge knight. yaveri olduğu ser tarafından da kale duvarı kafalı dunk diye çağırılır. blackfyre isyanı'ndan sonra ünlenmiş ve yaveri olan egg, sonradan v. aegon olarak tahta çıkar ve veraset sırasında en arkalarda olmasına rağmen tahta çıktığı için olasılıksız lakabı ile anılır. v. aegon'un kral muhafızları komutanı olur. 3 serilik mini kitapları harikadır. she-wolves of winterfell kitabı hala bekletimektedir. kendisi summerhall trajedisinde göçmüştür korumakla yükümlü olduğu v.aegon ile birlikte. şövalye'nin tillahıdır lakin kalın kafalı olarak forrest gump gibidir. yediler yargılanmasında tahtın ilk varisi ve bilinen en iyi targaryen olan baelor blackspear tarafından korunmuş lakin baelor'u kardeşi maekar'in gürzünden koruyan olmamıştır. üstad aemon'un dostuydu.
 • king's guard olmadan önce gezgin sövalye,paralı asker, yeminli kılıç gibi vazifelerde bulunduğu dönemlerde tohumlarını* * westeros'a saçmış ve çiçek açmalarını bile beklemeden bir yaz yağmuruyla hayata veda etmiş devasa şövalye. o kadar büyük bir şövalyedir ki ilk defa bir targaryen prensine gelenek olduğu üzre valyria tanrılarına ithaf olunan isimlerden biri değil kendisinin ismi verilmiştir *.

  2018'den sonra bu başlık acayip değer kazanır zira asoiaf evreninde geçen ve spinoff yapılmaya en uygun hikaye kendisi ve yaveri egg'in * hikayesidir.
 • game of thrones 8. sezon 2. bölümünde podrick'in söylediği şarkıdaki jenny'nin kocası olan uzun boylu şovalye.