şükela:  tümü | bugün
  • engellenmiştir'in yürütücü yapımcısı. kesin hesap zamanı anlayacağız neyi ne kadar yürüttüğünü.
  • 15 mayıs 2011 sansüre karşı yürüyüş başlığı da aynı şekilde tepede kalmıştı. ssg kanzuk'un kankası olduğundan sanırım o da.

edit: bazı zeka küpleri eleştirdiğimi falan sanmış kendisini. ben destekliyorum başlattığı kampanyanın en üstte olmasını da, kampanyayı da. sansüre hayırı desteklediğim gibi. birilerinin kankası olmasıyla alakası yok bu durumun ya da olsa ne fark eder? bunu anlamak için bu açıklamayı yaptıran sivri zekalılara teşekkürü bir borç bilirim.

tanım: hayvan hakları savunucusu bir avukat.
  • organize ettiği yürüyüşü desteklediğim kişi. parmağa değil gösterdiğine bakın. şunun bunun tanıdığıymış, bilmem ne. bana ne la?
  • 38 stk'nın ortak deklarasyonu ile kararlaştırılmış, tüm yurtta aynı anda gerçekleştirilecek bir eylemin tek organizatörü gibi görünmeyi başardı ise öncelikle teşekkür ediyor göstermiş olduğunuz teveccühe. ancak öncelikle belirtmek gerekir ki kendisi o kadar mühim bir insan değildir.

6 yıldır istanbul barosu hayvan hakları komisyonunda aktif olarak çalışan bir hayvan hakları aktivistidir. başak nam-ı diğer kanzuk da engellenmiştir zamanında tanıdığı ve akabinde dost olduğu bir meslektaşıdır, ancak ne yazık ki bu olayda konu dışıdır.

dün akşam ofisinde otururken sözlük görevlilerinden emre beyefendi kendisine ulaşmış, sözlük yazarlarından bir arkadaşın şu anda ofiste olduğunu, 38 stk tarafından birlikte organize edilen yürüyüş için sözlükten destek rica ettiğini söylemiştir.

ancak bu şahane fikri ortaya atan ve gerçekleştirilmesi için üşenmeden kapı kapı dolaşan bu güzel gönüllü arkadaş, gerek ankara'lı olması gerek isminin ifşa olmasını istememesi nedeni ile organizasyonda görev almak istememiştir. hakkıdır. sözlük yönetimi ve çalışanları da hayvan hakları ile ilgili uğraşına vakıf olduklarından kendisine ulaşmışlardır.

"sözlük olarak bu eylemi desteklemek istiyoruz ama ayrıntısını bilmiyoruz, konu ile ilgili kapsamlı bir bilgilendirme geçip organizasyonu üstlenir misin?" demişlerdir. kendisi de ismi cismi alenen afişe olacak olmasına rağmen büyük bir sevinçle hay hay demiştir.

çeşitli firmaların binlerce liraya yaptırabildikleri bu sponsorluğa gönüllü sahip olabilmek gerek komisyon, gerek 38 hayvan hakları stk'sı ve hepsinden mühimi hayvanlar için çok önemlidir çünkü.

siz kabul etmiyor olsanız da ekşi sözlük günde yüzbinlerce kişiye ulaşan bir mecradır. basının herşeye gözlerini sımsıkı yumduğu bu günlerde böyle büyük bir kitle iletişim aracını kullanabilmek, sizi bilmem ama bizim için, büyük lükstür.

bu şekilde ilgili entry hazırlanmış ve sol frame'e konmuştur.

hatta akabinde itü sözlükle de bağlantıya geçmiş, durumu açıklayarak onlardan da yardım istemiş, oradaki arkadaşlar da sera kadıgil insanını hiç tanımıyor olmalarına rağmen inanmazsınız sırf insan oldukları için ricayı kırmayarak bir saat içinde destek vermişlerdir, sağ olsunlar, var olsunlar!

bir de zahmet edip google bir göz atılabilirse antalya, bodrum, istanbul, ankara, izmir, eskişehir ve daha nice kentlerde aynı organizasyonun varlığı 70'ten fazla siteden taranabilir.

bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olanlara ise sadece üzülmektedir.

he bilginize sunayım yılmayacaktır. yarın öbür gün başka bir önem verdiği organizasyonda (sansür gibi, onur yürüyüşü gibi, terör gibi, 4x4x4 gibi, çocuk işçiliği ile mücadele gibi, savaşa hayır gibi, sanata yönelen tehditler gibi, sendikal haklar gibi) gücü yettiğince, elinden geldiğince uğraşacak, evet gerekirse arkadaşlarının, gerekirse tanımadığı insanların kapısını çalmaya devam edecektir. sizin de varsa tanıdıklarınız çekinmeyin, yardım isteyin!

çünkü insan olmak bunu gerektirir.
  • "son zamanlarda ekşi sözlük, kanzuk, ssg üzerinden birkaç detay yakalayıp bir şeyler ifşa etme şeyine amatörce katılmak istiyorum" kafasının aklına takılmış herhalde.

başlık yukarıda neden duruyor?
    başlığa bakıyorum, "eve +1 arkadaş arayan birinin ilanı mı acaba?" diye. dilsizlerin dili olmak amacındaki bir eylemin haberini veriyor.
    "ehehee sözlük'teki menfaat şeysi, ilişkiler falan" geyiği popüler oldu ya. nasiplenecekler sanırım bu geyikten.
    tamam nasiplen de o, bu mesele değil. biz onu geçen ay tartıştık epey. bitti.

bu kadar masum ve basit bir mevzuyu bile kendine sıkıntı yaratabilecek bir mesele haline getirmek için gereken tevellüt, çap , eğitim terkibi ne olmalı diye düşünüyorum.
  • hiç avukat tanıdığı olmayan birinin soyadına bakarak bile "atadan hukukçuymuş" diyebileceğini düşünerek mesleğe bir kaç sıfır önde başlamış olduğu kanısına vardığım avukat. bence bu da araştırılsın hep ekşi torpilinden oluyor bunlar.

ilaveten; tanımam ama yaptıklarından haraketle hayvansever ve insansever olduğunu zannediyorum.
  • tanıdığım en yüce gönüllü insanlardan.

kendisini, emeklerini ve bu çabalarının samimiyetini sorgulayanların çocukluklarına inmek gerekir.
  • sanırım vefalı.
  • "kanka" jokerini, maddi getirisi daha yüksek davaları almak için kullanmayıp kedi-köpek hakları peşinde koşturmaya harcadığına göre biraz saf biri sanırım.
    ya da işi gücü olmayan bir takım insanları sabah sabah fena germiş. halbuki herkes kendine bir uğraş edinse, onun gibi insanların yoluna çamur atmaktansa yanında yürümeye çalışsa!

hem nereden bilebiliriz ki, bugün hayvan hakları için tanıdık devreye sokar, yarın kendisine bulaşan embesillerin hakkı için.

öyle de hakkaniyetli bir sağduyuya sahiptir.
  • (bkz: tanırım iyi çocuktur)

topluma bir bilinçlendirme katarak, hayvan haklarını savunuyor bence de iyi yapıyor. komplo teorileri ile daha fazla saçmalamayın...