şükela:  tümü | bugün
 • istanbul ticaret üniversitesi mezunu psikolog, sosyolog. bazen gündem özel'de konuşuyor kendileri, hayranlıkla dinliyoruz. konuşmalarından konusuna ne kadar hakim olduğunu anlamak mümkün gerçekten.
  ayrıca şöyle bir uzmantv kanalı var.
 • cnn'de rastlıyorum kendisine. psikologdan ziyade sosyolog gibi algıladığım kişi. nedeni ise beden dili. sosyolog olarak düşündüğümde gözüme batmayan hali psikolog olarak düşündüğümde inanılmaz eğreti geliyor. çok yargılayıcı bir insan olduğu izlenimi bırakıyor. terapist arıyor olsam kesinlikle güven duyabileceğim birini çağrıştırmıyor bu nedenle.
  gerçeği nasıl bilemem ancak bendeki çağrışımı bu.
 • hep konuşsun ablamız. şu anda habertürk'te konuşuyor, o kadar mükemmel şeyler söylüyor ki. aslında bilmediğimiz şeyleri söylemiyor. ben birey bilinciyle yetiştirilmiş bir çocuk olarak biliyorum da, bilmeyenler de zaplarken denk gelip duysa çok iyi olur. belki iki üç kelime aklında kalır. biz yine de buraya yazıp tekrarlayalım;

  çocuk tapulu malın d e ğ i l d i r, bireydir.

  çocuk sen yaşlanınca sana bakıcılık yapsın diye d o ğ u r u l m a z.

  yetiştirmeyi beceremeyecekseniz yapmayın yahu çocuk. valla dinlerken benim içim şişti, ne biçim ana babalar var.
 • kesinlikle dokunulması gereken noktaları yakalama yetisinde aşmış insan. sağlıklı aile konulu gündem özel programında çocukların yetişmesindeki hatalara mükemmel özet geçti. dedim ki "tam olarak bunları düşündüm." yani pratikte de olan şeyleri söylüyor... dinleyeceğim sayılı insanlardan biri oldu kendisi.
 • şu anda cnn türk'te konuşmakta olan psikolog ve sosyolog hanımefendi. üstün dökmen'i görünce programı izlemeye başlamıştım, sadece onu dinlemek için ama serap hanım konuşmaya başlayınca kendisini çok beğendim, hep anlatsın, hep konuşsun mümkünse. uyumam lazım, ama anlattıkları o kadar güzel ki bırakıp gidemiyorum. bundan sonra mutlaka takip edeceğim kendisini.
 • "çocuğunuz bir şeyi 5 dakika ağlayarak elde ettiyse, 6 dakika direnmek zorundasınız"

  serap duygulu