• başına gelenler hususunda ne ilktir ne de son olacaktır. otobüs yakıp, meskun mahal kundaklamayı sosyalleşme rutini haline getirmiş bir kısım mahlukatın müessibi olduğu benzer örnekler göz önüne alındığında ucuz (!) kurtulduğu bile söylenebilir. acil şifa diliyorum kendisine.

  (bkz: sinem özkan)
  (bkz: sibel özkan)
  (bkz: zülbiye karasu)
  (bkz: 2 nisan 2006 pkk'nın bağcılar'da otobüs yakması)
  (bkz: mavi çarşı katliamı)
  (bkz: 25 aralık 1991 çetinkaya mağazası katliamı)
 • acil şifalar diliyorum, yapanın cezalandırılmasını istiyorum ve en güzeli de gazetede "tedavisinden sonra hiç bi yanık izi kalmayacağı" yazısını da çok büyük sevinçle karşılıyorum..

  da.. bunun ceylan önkol'la alakası ne onu kavrayamadım. serap eser bi saldırı kurbanıdır ve saldırganlar da cezalandırılmalıdır bunda sizinle hemfikir olmayan yok ki.. ceylan'ın öldürülüşünün hesabının sorulmasını isteyenleri kafanızda anında serap'a saldıranlarla niye bir tutuyorsunuz? serap'ın yaralanması sonrası birileri "vatandaşın basamakta durup otomatik kapı çarpması" diye bi slayd gösterisi mi hazırladı (bkz: vatandaşın mayına basma olayı).. saldırganlar yakalanmadı mı.. ya da olay hasıraltı edilmeye çalışıldı da ancak medya ve kamuoyu baskısı sonucu mu gündeme taşındı.. delil toplanmadı mı..

  bu sorular daha çok arttırılır.. ama ceylan önkol'un, güler zere'nin başlıkları altına serap eser bkz'ları vermenin, bu iki kişi hakkında belli makamlara eleştirilerini sıralayanları serap'a yapılan saldırının parçasıymış gibi göstermenin amacı nedir.. serap'a saldıranların daha kim olduğu bile bilinmezken, ceylan'ın ve güler'in katilleri bildiğin ...... iken (yazamıyorum bile gg olur diye), teröristin terör eylemiyle (saldıranlar pkk'lıysa) .......'in eylemi neden aynı kefeye konur..

  bi aralar her terör eyleminden sonra hepimiz ermeniyiz'cilere çatardınız.. n'oldu o eskidi mi.. artık ceylan'a, güler'e, onların lafını edenlere çatmak daha mı popüler..
 • ceylan ya da güler olayındaki tepkiden daha azını almasının sebebi olayın üstünün resmi makamlarca kapatılmaya çalışılmaması, ya da bizzat failin o resmi makamlar olmamasıdır. nasılsa devlet faili bulacak diye değil, faili bulmaya çalışacağına emin olunduğu için devlet eleştirilmemektedir. o faili meçhuller failleri bulunamadığı için faili meçhul değildir ayrıca.. failleri bellidir. sadece üstü kapatılmıştır ayrı..

  ceylan ve güler olayında gösterilen tepkinin temel amacı hasıraltı edilmeye duyulan tepki ve bu hasıraltı eden kurumun bizzat devlet olmasıydı. bu olayda bunun benzeri bi durum yok.. ne hasıraltı etme durumu var, ne unutturmaya çalışma, ne halkı bilerek yanlış bilgilendirme, ne de resmi kurumların bile isteye işledikleri bi cinayet..

  fark o yüzden..
 • eger kendisini ceylan onkol ile bir tutuyorsaniz devleti teroristle bir tutuyorsunuz demektir. benim itirazim yok, gorusunuze saygim var. ben demedim siz dediniz. benim icin ceylan onkol'un cani ile serap eser'in cani aynidir, ve onlarin canini alan ya da almaya tesebbus eden ayni seydir. burada tutarsiz biri varsa o da serap sever'in canina ceylan onkol'un canindan daha fazla deger verendir. illa bir pust aranacaksa orda aramak daha dogru olur yani, onu diyorum.
 • gözlerine bakınca onun hissettiği korkuyu kendiniz de hissedebilirsiniz.

  savaşın ortasında, tarafsız ve masum bir ceylan'dır.

  bi siktirip gitseniz o hastalıklı düşüncelerinizle beraber. gidn ya, her türlü silah desteğini de verelim iki tarafa. bir bölge sırf sizin gibi düşünen insanlar tarafından dolsun. ikiye ayrılın ve öldürün birbirinizi. istediğiniz kadar, düşmanınızın kanı içerisinde otuz bir çeke çeke. salyalarınız akarak kendi ölüleriniz üzerinden propaganda yaparak.

  bizi bize bırakın. serap'ı ceylan'a, ceylan'ı serap'a emanet edin.

  bi siktirin gidin.
 • 1 ay dayanabildi, ve bu sabaha karşı hayatını kaybetti.

  şu an katillerinin yüzünü görmek isterdim; ne düşündüklerini, nasıl yorum yaptıklarını, bu kızın ölüm haberini aldıklarında hayatlarına nasıl devam edebildiklerini. sanırım "napalım" diyip şişelerine yeni mazotlar doldurup başka otobüslerin başka sivillerin avına çıkacaklar.

  uğur kaymaz'ın, ceylan önkol'un katillerinden başka bir yerde mi yargılanacaksınız sanıyorsunuz? yanılıyorsunuz. aynı bokun soyusunuz.
 • yapılan şiddet eylemlerini kürt halkının iradesidir diyerek pişmiş kelle samimiyetinde savunan kollayan sözde kürt temsilcisi, özde pkk yandaşı dtp'nin arkasına saklandığı tüm sahte insani değerlerinde ölümüdür.