şükela:  tümü | bugün soru sor
 • altı adet barış güvercini tarafından diri diri yakılmış genç kız. varoşun kıyısında, işinde gücünde insanların bindiği taşıta saldıracak kadar barışçıl iyilik meleklerinin kurbanı.
  (bkz: http://i.milliyet.com.tr/…11/09/fft15_mf420769.jpeg)
 • eger kendisini ceylan onkol ile bir tutuyorsaniz devleti teroristle bir tutuyorsunuz demektir. benim itirazim yok, gorusunuze saygim var. ben demedim siz dediniz. benim icin ceylan onkol'un cani ile serap eser'in cani aynidir, ve onlarin canini alan ya da almaya tesebbus eden ayni seydir. burada tutarsiz biri varsa o da serap sever'in canina ceylan onkol'un canindan daha fazla deger verendir. illa bir pust aranacaksa orda aramak daha dogru olur yani, onu diyorum.
 • 1 ay dayanabildi, ve bu sabaha karşı hayatını kaybetti.

  şu an katillerinin yüzünü görmek isterdim; ne düşündüklerini, nasıl yorum yaptıklarını, bu kızın ölüm haberini aldıklarında hayatlarına nasıl devam edebildiklerini. sanırım "napalım" diyip şişelerine yeni mazotlar doldurup başka otobüslerin başka sivillerin avına çıkacaklar.

  uğur kaymaz'ın, ceylan önkol'un katillerinden başka bir yerde mi yargılanacaksınız sanıyorsunuz? yanılıyorsunuz. aynı bokun soyusunuz.
 • yapılan şiddet eylemlerini kürt halkının iradesidir diyerek pişmiş kelle samimiyetinde savunan kollayan sözde kürt temsilcisi, özde pkk yandaşı dtp'nin arkasına saklandığı tüm sahte insani değerlerinde ölümüdür.
 • yazık çok yazık. anlayamıyorum artık böyle bir ülkede yaşamayı ben. nasıl bu kadar kolay olabilir ölmek. nasıl kimse hesap soramaz bir şey yapamaz. daha kaç kişi ölmeli, kaç masum öldü, nereye kadar böyle gidecek.. hepimizin sonu bir otobüs durağı olana kadar mı?
 • hiçbir şeye taraf bile değildi.

  sadece belki de geç kalmamak için koşarak yetiştiği bir otobüse bindi bir gün, akbilini bastı, koltuğuna oturdu veya ayakta kaldı kim bilir.. sonrası alev, korku, sirenler ve belki hayal meyal bir hastane.. görmediyse yansımasını bir şekilde şanslıydı hatta belki de. hikayenin ona düşen kısmı olsa olsa bu kadar, gerisini saatlerce anlatsan boş, bomboş..

  sevgili serap senin arkandan binler yürümeyecek veya anılmayacaksın gösterilerde eylemlerde veya ailen hariç hüzünlenmeyecek kimse bir kaç zaman geçince. daha önceki masumların binlercesi gibi milat da olamayacaksın hiç bir şeyde. yaşın yetmezdi belki sen hatırlamazdın mavi çarşıları o bombalamaları..

  üzgünüm senin için, üzgünüm taraf değildin.

  ne diyebilirim ki? o otobüse binmeyecektin.

  hepsi o. nur içinde yat.
 • sorsan demokrasinin tanımını yapamayacak kadar gerizekalı, pkk yandaşı olarak adlandırılan "terörist"ler tarafından yakılmış genç kız. hastanede bir ay acılar içinde yattıktan sonra enfeksiyondan hayatını kaybetmiştir. başka herşey boş, herşey yalan.
 • ceylan'dan ya da uğur'dan farkı yoktur gözümde.

  (bkz: ceylan önkol)
  (bkz: uğur kaymaz)