şükela:  tümü | bugün
 • enfeksiyon hastalıkları profesörü. çok naif biri.
 • habertürk'te an itibariyle yargı dağıtmakta olan profesör.

  korona virüsü hakkında sadece araştırdıklarıyla konuşan ramazan kurtoğlu ve ismail tokalak'ı baya iyi haşladı.

  hocamız yüzde yüz haklı, bu konu önüne gelen herkesin konuşacağı yorum yapacağı bir konu değil. diğer etkileri konusunda elbette konuşabilir ama uzmanlığının olmadığı konulara girmesi problem yaratır, onu bırakın uzmanları konuşsun.
 • habertürk'te an itibariyle egosunu coşturan kişi.

  edit: #101379291
 • habertürk'te komplo teorisiti soytarılara karşı bilimi savunmaya çalışıyor.
 • tarafıma itici, kendini beğenmiş ve burnu havada gelen kişi. ağzını açana eğitim seviyen ne diye sorulmaz, ayıptır.
 • aramızda dağlar varlar
 • sonradan gelen edit: argümansız bir şekilde insanlara laf sokmaya çalışmayın. 31 ocakta övgüler dizilen, çok büyük işler yaptı diye yüceltilen, ilaç sektörünün gücüyle dalga geçildiği program sonrası (oradaki insanların söylediklerinin hepsi doğruydu demiyorum zira çoğu popüler laflar etmeye çalışan insanlar); dalga dünya sağlık örgütünün dünyayı soktuğu durum ortada alın size kanıt:
  https://youtu.be/hir70x74chq?t=4443 (1:14:02 sonrası)
  https://eksiup.com/p/rs358333j2cs

  sizce ocak ortasında insandan insana bulaştığı tespit edilmeyen bir virüs, şubatta nasıl tüm dünyaya bulaştı? çinli doktorun aralık başında söylediği bilgiyi dünya sağlık örgütünün değerli çalışanları nasıl bulamadı? bundan sonra dünyaya baktığınız çerçeveyi değiştirirsiniz belki. her zaman şüphe edin. dünyanın sağlığı için kurulduğu söylenen orospu çocukları organizasyonunun şu anki durum ve ardından gerçekleşecek ekonomik yıkımın sorumlularından biri olduğunu hep hatırlayın. ki bunlar zamanında "bilimsel bilgi" deyip kandırdı milleti.
  .
  .
  .

  akademisyen egosunun canlı örneği. her şeye bilimsel bakılmaz dünyadaki her olayın ekonomik ve politik yönü vardır. bunları öne süren insanlara "sizle konuşmam" demek nedir? en başta bilim zaten farklı disiplinlerden olayı incelemeyi öneriyor.

  karşıdakilerin dediği doğru veya yanlıştır. ama amerika gibi bir ülkenin dünya sağlığını düşündüğünü söylemek, ilaç endüstrisinin gücünü inkar etmek ve virüsün biyolojik bir saldırı olmadığını sırf bilimsel perspektiften bakmak, zaten phd yaparken kafası yanan o yüzden de sosyal zekası düşen akademisyen tayfasının işi. sosyal zekası olsa düzgünce açıklar.

  o zaman da bilgisayar mühendisi çıkıp kimseye teknoloji hakkında söz vermesin. hukukçu çıksın kendisine karşı çıkanı direkt reddetsin. elektrk elektronik mühendisi savunma sanayi hakkında konuşana lafı ağzına tıksın. sorgulamak her zaman iyidir. siyasetçi de bu kafayla "millet seçti beni o zaman benden az oy alanın görüşünden banane" diyor. kimse bilime karşı çıkmıyor ama farklı bakış açılarını direkt kestirip atmak saçma.
 • eğer ki söz konusu bilimsel bir şeyse o şeye bilimsel bakılır. kendisinin ağzına sağlık.

  bilim insanlarına "bunların egosu yüksek yea" bakışı da bakandan kaynaklı. onların egosu yüksek değil, sizin seviyeniz düşük. bilimsel bir konuda yorum yapabilmek için önce bilimsel düşünebilmek gerekir. siz kıçınızdan başınızdan salladığınızı millete yutturmaya kalkarsanız ezilmeniz doğaldır, haktır.
 • sigaradan örnek vermek gerekirse kendisi sigaranın nasıl kanser yaptığını bilimsel olarak açıklar ama olaya sadece bilimsel açıdan bakılırsa neden satıldığını açıklayamaz. o yüzden bu tarz olaylarda olaya sadece bilimsel açıdan yaklaşmak eksik olur. ekonomi,politika ve güç dengeleri çoğu zaman belirleyici olur. sözün özü bu virüslerin biyolojik silah olması çok da komplo teorisi olmayabilir dünyada gelişen ekonomi ve güç dengelerindeki değişime bakıldığında.
 • habertürkte yayındabu şekilde olanları anlatmaya çalışmıştır.

  kendisinin eğitimi.

  1992 yılında istanbul üniversitesi istanbul tıp fakültesi’nden mezun oldu. uzmanlık eğitimini 1993-1997 yılları arasında istanbul haydarpaşa numune hastanesi, infeksiyon hastalıkları ve klinik mikrobiyoloji kliniği’nde tamamladı. 1998-2013 yılları arasında istanbul dr. siyami ersek göğüs, kalp ve damar cerrahisi hastanesi’nde infeksiyon hastalıkları ve klinik mikrobiyoloji uzmanı olarak çalıştı. 2013 yılından itibaren istanbul tıp fakültesi, infeksiyon hastalıkları ve klinik mikrobiyoloji anabilim dalı’nda öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır. 2006 yılında doçent unvanı almıştır. türk klinik mikrobiyoloji ve infeksiyon hastalıkları derneği (klimik) ve avrupa klinik mikrobiyoloji ve infeksiyon hastalıkları derneği (escmıd) üyesidir. klimik altında 2015 yılında kurulan infektif endokardit ve diğer kardiyovasküler infeksiyonlar çalışma grubu’nun başkanıdır. kardiyovasküler infeksiyonlar ve sağlık bakımıyla ilişkili infeksiyonlar özel ilgi alanlarıdır.